Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Това звучи професионално !Браво!Аз пък смених нова бензинова помпа/външна/,старата беше от Мерцедес,но даде фира,сега сложих от Омега 2.0 ,работи перфектно ,но е малко по-шумна ,сигурно е заради разликата в цените!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      2 нощи седяха камъните в багажника. Днес ги свалих. Резултатът е малък, но положителен. От 20 см сега разстоянието е 18.5 см. Ако не друго, то поне си имам камион, който мога да товаря без да се замислям ще издържи ли и дали нещо няма да се прецака.
      Но по всичко личи, че ще трябва да търся някакво постоянно решение с амортисьорите.
      След месец и половина намерих време.
      Закачих ресорите на средния болт на обиците:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:obica.png
Прегледи:1
Размер:125.6 КБ
ID:5417219
      Изравниха се задницата и предницата. И амортисьорите отново са точно: 45 см с ход 35-55 см
      Отне ми 4 часа: 3 за левия и 1 за десния. Така да се каже, тъкмо им хванах цаката и свършиха
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Това звучи професионално !Браво!.....
        Благодаря,....може и така да звучи ,...постарах се ,доколкото можах!!!
        Аз, не се вземам насериозно,занимавам се с това ,защото ми е интересно,въпреки че трудно намирам свободно време (затова и работата доста се проточи).Проблемите ,които срещнах и грешките ,които допуснах станаха част от придобитият опит.
        Закупуването на необходимите инструменти и резервни части също отне време.Маншони за долните шарнири напр. намерих в гр.Карнобат( в магазин за части за камиони)!!

        По темата: На Фронтерката подмених двигателното масло и филтрите.По препоръка на колеги смених и марката на маслото от “YACCO” на “GM”.
        Поздрави.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Миналата седмица се разходих до сервиза на Военна рампа да питам дали им се занимава да ми оправят една изгнила панта на предната дясна врата. При огледа се установи още един скъсан лист на ресорите - дето ги бях правил преди 2 месеца. Та скъсан беше един от двата, които останаха.
          Поради силните ми чувства към сервиза, където ги сменях тогава, реших този път кракът ми да не стъпва там и да се оправям сам, ако ще и да боли. Специални благодарности на Лозан - осигури ми правилния лист за ресора, както и комплект тампони за ресорите на много добра цена.
          Така днес се запътих към Военна рампа - да ми оправят врата, пък аз да си оправя ресора. Врата стана чудесно. А пък аз се наиграх добре - удоволствието да си го направиш сам - както си трябва. Без "няма проблеми" и други заровени кучета като:
          Презатегнати болтове на джантите (добре че изобщо се развиха)
          Слагане на старите скъсани тампони
          Амортисьори разпънати до край - без ход надолу
          и т.н.

          Научих нещо много важно от Лозан:
          Хлопащ амортисьор води до скъсан ресор. По случая си оправих/смених всички тампони на задните амортисьори - нещо, което считах за маловажно.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Ами чудих се какво си нямам на джипката и за два дена измайсторих това /е не сам, а с помощ от приятел/



            все още не е боядисан,но днес ще "пооранжавенее",подробности какво и как ,ще има в отделна тема.

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Ето и как и от какво е направено греблото в подробности: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=156011

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Добро утро, ами аз вкарах фронта за 7 см. "сиромашко" повдигане, съответно нови 31/10.5/15 вместо сегашните 235/75/15 и ванти. Когато съм готов ще кача снимки!
                Хубав ден и много безаварийни на всички!

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Добър вечер, днес е направено товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1260.jpg
Прегледи:1
Размер:215.2 КБ
ID:5440591Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1257.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5440592, както и предната част на вантите, а именноНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1261.jpg
Прегледи:1
Размер:150.6 КБ
ID:5440593Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1264.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5440594Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1266.jpg
Прегледи:1
Размер:155.7 КБ
ID:5440595

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    А пък днес вече сме с новите гуменетки BF KM2 31/10.5/15
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1284.jpg
Прегледи:2
Размер:80.6 КБ
ID:5442347Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1285.jpg
Прегледи:2
Размер:113.0 КБ
ID:5442348Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1286.jpg
Прегледи:2
Размер:101.3 КБ
ID:5442349

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Много добре и стоят.. Поздрави.
                      Николай Георгиев 0+
                      тел.0887357722

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Поздрави и от мен ! Те това вече е сериозна работа !

                        Калния "Гудридж" си е цифра , но ако се напънеш и за едни фланци (не само заради по-агресивния вид , а по-скоро заради стабилността) , ще се учудиш от възможностите на Фронтито по калните горски пътища .

                        Със здраве си търкаляй джипката !
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Или пък направо отрицателни джанти.
                          Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                          Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Поздрави и от мен ! Те това вече е сериозна работа !

                            Калния "Гудридж" си е цифра , но ако се напънеш и за едни фланци (не само заради по-агресивния вид , а по-скоро заради стабилността) , ще се учудиш от възможностите на Фронтито по калните горски пътища .

                            Със здраве си търкаляй джипката !
                            Имам на разположение другар-стругар със златни ръце, така че темата за фланците не ми е чужда. Малко да се съвзема финансово от гумите и айде ......

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              В завършен вид преди днешната лудница в бакаджишкшти батаци....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1289.jpg
Прегледи:2
Размер:127.1 КБ
ID:5443395Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1290.jpg
Прегледи:2
Размер:141.3 КБ
ID:5443396Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1291.jpg
Прегледи:2
Размер:129.7 КБ
ID:5443397Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1292.jpg
Прегледи:2
Размер:163.1 КБ
ID:5443398Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1293.jpg
Прегледи:2
Размер:142.6 КБ
ID:5443399Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1294.jpg
Прегледи:2
Размер:143.8 КБ
ID:5443400

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Поздрави и от мен ! Те това вече е сериозна работа !

                                Калния "Гудридж" си е цифра , но ако се напънеш и за едни фланци (не само заради по-агресивния вид , а по-скоро заради стабилността) , ще се учудиш от възможностите на Фронтито по калните горски пътища .

                                Със здраве си търкаляй джипката !
                                Имам същите джанти, и гуми 31, само че всетеренките, казваш че ще е по-стабилна с фланци, няма ли да натоварва лагерите? Ако се реша да ги купя, ще са от Вромос, притеснява ме натоварването на лагерите...... и как стои въпроса с хъбовете като сложа фланците, автоматични са ми, няма ли да пречат нещо ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X