Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Преди време пак беше ставало въпрос за този датчик . При мен той липсва още откакто съм купил колата ( вероятно поради подобна манипулация със смяна на оригиналното съединение) . Не виждам обаче това да се отразява на работата на мотора по какъвто и да е начин .
    Ти си май си със c20ne, а при него този датчик е в дебитомера. Не е на маркуча и затова не си го срещал по трасето. Той, дебитомера при теб мери и количеството въздух и температурата му и затова някой път, при проблем само на датчка за температурата дава грешка в дебитомера, но той половитана си работи. Точно този проблем имам с късичката ми фронтерка c20ne и чека свети постоянно. На газ това не се отразява на върветено, а и на бензин.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      В съботата гресиране на всички шарнирни болтове и щанги ,на всичко съм набил гресьорки и за финал вдигнах задницата да увиснат ресорите,разгрях графитна грес с масло и ги овапсах с четката - има много добър+ефект,возията е подобрена много!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Не е точно днес, но това са последните интервенции:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wwwup.jpg
Прегледи:1
Размер:146.8 КБ
ID:5374941
        Kалника отзад е на 905 мм. Това е с гуми 245/75 R16
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Днес ми изкиха кихалката след дебитомера. Двигателя ми угасна, но като спрях и отворих капака, гумата на кихалката си беше на място. Почесах се, запалих на бензин - работи. Минах на газ - върви, ама на празен ход угасва
          Ядосах се и свалих гумения маркуч след кихалката. Оказа се сцепен. Отделно преди това е правен многократно. Свалих от него 1 кило изолирбанд, хартиено тиксо и duct tape. Понеже така и така е по-дълъг от необходимото, го резнах на сцепеното (около 2 см от края). Остана само една цепка баш по средата, заради която го бяха "гипсирали" целия маркуч. Там сложих умерено количество изолирбанд и монтирах обратно. След пробно кръгче останах доволен. Да видим до кога
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Изолирбандът не държи, ако изкиха пак ще го сцепи. С duct tape става добре, с подходящо водно съединение още по-добре.

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Значи ще си търся бавно водно съединение с подходящото фи. И без това въпросната гума е тотално амортизирана и реве за смяна.
              Аз предвидливо си оставих изрязаното парче за мостра за фи-то.
              6-тото ми чувство нашепва, че ще е някое камионджийско водно съединение
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                Значи ще си търся бавно водно съединение с подходящото фи. И без това въпросната гума е тотално амортизирана и реве за смяна.
                Аз предвидливо си оставих изрязаното парче за мостра за фи-то.
                6-тото ми чувство нашепва, че ще е някое камионджийско водно съединение
                Гофре ти трябва за там, че с водното съединение филтъра ще подскача с мотора
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Ако е читаво водното съединение не би трябвало да има приблем. Иначе и радиатора щеше да подскача с мотора

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    А-а-а! Зависи!
                    Водното съединение между радиатора и двигателя е 20+ см. Ако го ползвам за въздуха, ще ми се наложи да отрежа парче коляно 5х5 см по късите страни.
                    Гофре е правилното за там, но и зависи дали и какво ще намеря.

                    П.П. Явно от доста време ми е засмуквало въздух от сцепеното. Снощи и днес по друг начин се държи колата. Оборотите на празен ход вече не ми играят. Сега, понеже съм нахален, очаквам да ми падне и разхода още малко
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Не е точно днес, но това са последните интервенции:[ATTACH=CONFIG]451893[/ATTACH]
                      Kалника отзад е на 905 мм. Това е с гуми 245/75 R16
                      Браво остава да си свалиш и панхарда надолу да ти се върне моста на място и си готов.
                      OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                      Polaris Sportsman 800 EFI

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Първоначално публикуван от falkongp Преглед на мнение
                        Браво остава да си свалиш и панхарда надолу да ти се върне моста на място и си готов.
                        за тоя смехотворен лифт нищо не трябва да сваля.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          А-а-а! Зависи!
                          Водното съединение между радиатора и двигателя е 20+ см. Ако го ползвам за въздуха, ще ми се наложи да отрежа парче коляно 5х5 см по късите страни.
                          Гофре е правилното за там, но и зависи дали и какво ще намеря.
                          За това не се бях замислил. Пробвай със силиконов маркуч за турбо пътища-доста по-мек е.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Ама една тъпа кривка струва 40 кинта!!!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              На фона на 20-30 лв. за незнайно колко стар оригинален маркуч (ако намериш изобщо здрав) не са толкова много парите. А и със сигурност ще изкара повече!

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Определено моргите не са място, от където да вземеш гумен маркуч. Гумата като материал старее и се напуква. Затова само нова от магазин. Като алтернатива може да се приспособи нещо. Аз тия дни, ако имам време, може да обиколя железариите да видя имат ли нещо подходящо.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X