Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
    Научна фантастика или не при брат ми на ОФБ КБ 2.2 с газов инж. разхода му падна от 13/100 с гуми 245/75/16(стандартния размер) на 9-9,5/100 с гуми 215/65/16. При мен на ОФБ КБ 2.2 със същата уредба разхода ми е 12/100 с 245/75/16.
    Я пак пробвай за стандартния размер и за разхода. 9 / 100 не е възможно на бензин дори и без гуми. Но карай да не влизаме в излишни спорове, щом така сте го сметнали така да е.
    no signature no problems

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Хора, не забравяйте, че нашите фронтерки са с малки двигатели. 2000 и 2200 кубика за двутонна джипка е доста малък двигател. И при това поможение е нормално да се влияе толкова много разходът при различните размири на гумите. А и по-агресивните гуми са не само по-големи, но и по-тежки.

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
        Хора, не забравяйте, че нашите фронтерки са с малки двигатели. 2000 и 2200 кубика за двутонна джипка е доста малък двигател. И при това поможение е нормално да се влияе толкова много разходът при различните размири на гумите. А и по-агресивните гуми са не само по-големи, но и по-тежки.
        Много правилно заводко ги дават със 235.65.15-16 а ние ги караме със максимално големи гуми колкото побере , моята с регенератите скача на 20 на сто не се учъдвам гумите са два пъти по тежки , а и няма енерция с тях .
        Land rover 2.5 tdi
        0884035413

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
          Научна фантастика или не при брат ми на ОФБ КБ 2.2 с газов инж. разхода му падна от 13/100 с гуми 245/75/16(стандартния размер) на 9-9,5/100 с гуми 215/65/16. При мен на ОФБ КБ 2.2 със същата уредба разхода ми е 12/100 с 245/75/16.
          С едните гуми София - Ямбол ще ти е 317 км, а с другите - 358 км. От там идва и фрапиращата разлика в разхода.
          Обиколката на 245/75/16 е 2.44 метра.
          А обиколката на 215/65/16 е 2.16 метра.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Заменена кора под картера с ламаринена 2мм горещо валцована

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              И аз свърших днес тази работа само че мойта кора е доста дебела 4мм.,един приятел ми я даде кой знае от къде я е докопал.Смених и болтовете с хромирани и прорезах предните отвори за по бърз демонтаж,монтаж.Преместих дюзата за ГАЗ зареждане на защитено място и направих оглед за нов резервоар с намален литраж до газовата бутилка,тя е на местото на резервоара,че ми писна да припалвам на бензин от туба профилактично!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Днес се оборудвах с 2 задни амортисьора за Газела и ги монтирах на Фронтерата (А ДБ). Ход на амортисьорите: 35 - 55 см - което ме устройва напълно - в закачено състояние моите са 45 см - т.е. точно в средата. От магазина ми обещаха, че ще си пенсионирам Фронтерата с тези амортисьори Но пък гаранцията била до вратата
                Цената е добра, а и все пак са конструирани за камионче, т.е. за по-голямо натоварване от колкото на лека кола или джипка. Ще видим колко ще изкарат.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Дано си улучил сполучливи бройки, иначе не са лоши.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Днес се оборудвах с 2 задни амортисьора за Газела и ги монтирах на Фронтерата (А ДБ). Ход на амортисьорите: 35 - 55 см - което ме устройва напълно - в закачено състояние моите са 45 см - т.е. точно в средата. От магазина ми обещаха, че ще си пенсионирам Фронтерата с тези амортисьори Но пък гаранцията била до вратата
                    Цената е добра, а и все пак са конструирани за камионче, т.е. за по-голямо натоварване от колкото на лека кола или джипка. Ще видим колко ще изкарат.
                    На какви пари ако не е тайна и как е возията?
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      48 лева на амортисьор.
                      За возията... Стабилността на неравности и в завои значително се подобри. След преминаване на спящ полицай лашкането спира на момента. А дали вози по твърдо не мога да кажа - на шофьорското място няма разлика.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Честити да са ти и безаварийно каране!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Здравейте поогледах се къде да пиша не открих подходящо място затова пиша тук,до днес си мислех че нямам никакви проблеми с джипа докато не прочетох в една тема че при натоварване 4х4 не трябва да изключва а моя го прави зимата на асфалт когато има сняг 100 м после сухо и чисто място после пак сняг като излиза от снега и стъпи на сухото се едно с удар изключва малкия лост застава на междинно положение това го прави само на бързи, на бавни няма проблем имам ли основание за притеснение или не и какво трябва да погледна за да го оправя ако е проблем.А сетих се още нещо когато спирам 4х4 трябва да дам назад чак тогава спира да мига лампата и тогава се изключва

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            А пък аз днес направих това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1489.jpg
Прегледи:1
Размер:198.0 КБ
ID:5369639 Отново с неоценимата помощ на Лозан

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Днес най-после дойде реда на задните накладки да бъдат сменени, че за мой срам отлежаваха в гаража точно една година!
                              Казано е:
                              -"Обичай ближния",
                              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Днес нови Халогени на ново място -друга визия!/скоро ще кача/
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X