Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ох, не че ще се откажа, ще я направя, но като за мен работа ли е? До Варна ще отида, ако може някакво адресче или телефонче, където мога да отида, а сега съм на 2 акъла, да бутам ли нещо или да карам с 90км/ч по магистралата

    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
    Много ясно, че ще покаже, че коляновия вал не се върти, когато не се върти, понеже мотора не работи.
    Описано е като код за грешка в диагностиката, която трябва да излиза заедно с кода за диагностиката - 12/режим диагностика/ и 31/липса на сигнал от датчика на коляновия вал/, четат се другите вече като натрупани грешки в ECU.

    п.п.откачете акумулатора за 10 минути и после гледайте чека, диагностика и т.н.Тия може да са откачали датчици докато работи мотора.
    Между другото моторът работеше, както написах по-долу
    Последно редактирано от maxxx; 21-07-11, 11:31.
    ОФА КБ 1995 г. Х20SE

    Коментар


    • Първоначално публикуван от NoRemorse Преглед на мнение
      Между другото моторът работеше, както написах по-долу
      Така цъфтят дебитомери, откачайки ги и закачайки по време на работа, шашкането на ECU и влизането му в сервизен режим, когато се откачат датчици, отделно.После какви диагностики правим и какви грешки четем, идея нямам.
      С 90 по магистралата е правилния начин да се спретне камиончето, в Смядово добро не го чака при тия, да кажем майстори, че не им знам имената.

      Първоначално публикуван от NoRemorse Преглед на мнение
      До Варна мога да прескоча, даже винаги на магистралата ми прави тея мизерий с чека. Към 8-ми август ще имам работа натам.

      Сондата не видях друго освен, че е на половина по-бавна отколкото трябва. Автомобила не мисля, че е труп, баща ми беше много добър механик, но нямаше време да я кара, когато я взе каза, че е в горе-долу добро състояние, седя 1 година в къщата, а преди 1 почнах да я карам аз.
      (Код 19, датчик на първичното запалване) --цитирано
      Инжекциона няма да ми пипат,защото ни луканки, ни майстори! А днес е ден за диагностика с кламер!!! Само да намеря темата

      Много ви благодаря момчета!!!!
      Ето ти темата за диагностиката:
      https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=73916
      Сама ще се увериш каква глупост са ти казали за код 19.
      Питай ги кой код е за вторичното запалване и на кое, совалка ли диагностицират?
      Последно редактирано от maxxx; 21-07-11, 10:57.

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        "19 - Индуктивен датчик за оборотите на КВ - грешен сигнал за броя на оборотите. "

        То не било трудно, Благодаря Maxxx!
        Златни сте всички!!!
        Последно редактирано от maxxx; 21-07-11, 10:56.
        ОФА КБ 1995 г. Х20SE

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Между другото до момента не можах да открия къде пише кой модел е двигателя! Аз оставам с впечатление че е X20SE, но по косвени улики от публикациите.
          Мисля че е добре да го уточним. Другия вариант е аз да не съм видял че го пише някъде за което се извинявам!!!
          Та идеята ми беше ако е тоя двигател да се внимава особено много със продухванията на дебитомера, че е от ония със пластините и пътечките и за секунди може да го потрошат ако го изпердашат със силен въздух от компресор.
          Само много вниматерно почистване на пластинките вътре със клечка за уши напоена със чист спирт и много нежно без натискане.
          Последно редактирано от EXALIBUR; 21-07-11, 11:49. Причина: допълване
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Все още нямам разрешение от модератор да си слагам подписи, за това просто ще го напиша тук.

            OPEL FRONTERA SPORT 2.0i
            1995 година, бензин, 1998 куб.см
            Не е SE, най-много да е XE, a сигурно е стария здрав кютюк C20NE.

            Да видим нещо от диагностиката, после да я учим да разкапсулова и чисти пистите на дебитомера.
            Вие във Варна що не дадете телефон на момичето и да го посрещнете и помогнете или жените ви са проклети?
            Какво толкова, 19 годишен водач на Фронтера в беда, няма да я лекувате тая жипка в гората, я.
            Егати булките, ...

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Хи хи, Максе ние баш в гората ги лекуваме! Докато стане жарта за скарата!
              Това в кръга на майтапа! От желание да давам акъли забравих да пиша тел. за връзка- 0887418070 Михаил. Винаги ще помогнем, нищо че жена ми е проклета!!!
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Бе тя и моята, освен тройната дневна профилактика си навива часовника за 2 през нощта, да ми играе още една точилка, но ако не искате да окажете помощ на момичето, да тръгва към Русе или аз да ходя да видя Кольо как е, все един гьол да метна две въдици има наоколо, даже го знам къде е, има едри костури и бяла.

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Благодаря ви много!!! Като тръгна за Варна, ще звънна. А към Русе, може на разходка като оправим джипката Тази година имаше ли среща на собствениците на Фронтери? Не знам къде е Кольо, ама гьолове има, а аз имам и въдици, само пушка нямам, но ако има желащи пак да точат бензин, вече и такова ще си намеря

                  Благодарство! Пак.
                  ОФА КБ 1995 г. Х20SE

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Няма проблеми ,ша помагаме.
                    Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                    Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                      Здравейте! Днес вече смених индуктивния датчик, за сега проблема го няма, ще видим в други ден по магистралата, ако угасна, може да имам посещение при варненските форумци !
                      ОФА КБ 1995 г. Х20SE

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                        Колеги, поредният ремонт - неуспешен! Не угаснах на магистралата, но и не ми липсваше малката жълта лампичка, наречена чек. С нов датчик, с напълно сменен антифриз и масло, е няма... не иска да се оправи това добиче... Възможно ли е да е нещо с газта? Дава малко триене като дам повече газ и не ускорява така бързо както преди.. Какво да правя вече
                        ОФА КБ 1995 г. Х20SE

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Е ти нали нямаше газова уредба?
                          Това с триенето не го разбрах, а че ще трябва да си направиш диагностика, ще трябва.
                          Антифриза и маслото не ги споменавай, няма нужда.
                          Слагай кламера както пише в нарочната тема и пиши кои грешки си прочела.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Аз днес занесох жилото на километража на работилницата в Княжево. Утре ще имам ново. Също така утре живот и здраве Фронтерата излиза от бокса - цялата седмица прекара там. Нова бензинова помпа и филтър (пак). Нова гърловина на резервоара - старата корозилала и се е наяла с пясък и прецакала предишната бензинова помпа. Оправени предни спирачки - един клеясал механизъм и един сменен с нов. За проблема с чистачките писах вече в др. тема - и той е оправен.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                              Не нямам газова Диагностика - вече 3 пъти.. излизаше код 19.. индуктивен датчик. Така казаха и от сервиза без да казвам какво съм правила. Смених датчика и днес пак ми светна лампичката....

                              Между другото, колега, от къде намери гърловина? И на мен ми трябва, след като я рязаха ми подлива бензин.

                              Поздрави!
                              ОФА КБ 1995 г. Х20SE

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                                Първоначално публикуван от NoRemorse Преглед на мнение
                                Не нямам газова Диагностика - вече 3 пъти.. излизаше код 19.. индуктивен датчик. Така казаха и от сервиза без да казвам какво съм правила. Смених датчика и днес пак ми светна лампичката....

                                Между другото, колега, от къде намери гърловина? И на мен ми трябва, след като я рязаха ми подлива бензин.

                                Поздрави!
                                Ами днес/утре я направи диагностиката, след сменения датчик и светването на лампичката, за да видиш какво друго е регистрирано като грешка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X