Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

    Колко литра е? какъв му е размера Ш/В/Д и каде са му входящи и изходящи тръби?

    Питам защото тоя боклук на фронтерата тече като лейка и мисля да го сменям а в руските форуми казаха че нямало проблем да хакна от УАЗ-ка ама аз не мога да немеря снимки да видя как изглежда.

    Мерси предварително.
    no signature no problems

  • #2
    ако го разбереш от снимка дали става или не, ще те призная за майстор на 2006-та!
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
      ако го разбереш от снимка дали става или не, ще те призная за майстор на 2006-та!
      Тедо все ме базикаш, искам да видя снимка за да знам дали да си губя времето по моргите или да звъня по магазините, просто във форума ми е по-лесно хората разбират от половин дума а ако седна да звъня по половин час не могат да ми кажат каквото искам.

      А ти помниш ли на омегата какде влизаха и излизаха тръбите? и колко бяха на Фронтерата са 2 големи и една малка за преливника?
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        Естествено че може от подходящи снимки. Ако искаш да го кажеш по-засукано, такова крадене се казва реинженеринг
        Кажи в кои форуми си го видял, довечера ще ги питам кой радиатор става. За УАЗовете има няколко.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Стефан
          Естествено че може от подходящи снимки. Ако искаш да го кажеш по-засукано, такова крадене се казва реинженеринг
          Кажи в кои форуми си го видял, довечера ще ги питам кой радиатор става. За УАЗовете има няколко.
          Благодаря Стефане, че с руския се справам ама техническата му част ми куца. А питай освен от УАЗ от какво друго става, че на оригиналния му искат 680 лв. и го няма.
          http://forum.4x4club.ru/
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            от охладителната с-ма на Омегата си спомням само 2 неща:
            - не успяха да сменят термостата, защото болтовете бяха запекли и ако се скъсат става сложно... но се оказа, че стария си работи задоволително...
            - няма разширителен съд
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Радиаторите които се монтират на различните модели УАЗ са с размери съответно:

              УАЗ-3151 3151.1301.000 357х526х38,8

              УАЗ-31601 3160.1301.000 396х526х38,8

              УАЗ-3160 3160.1301.000-01 396х526х38,8

              УАЗ-31604 31604.1301.000 396х526х38,8

              Най общо казано освен малката разлика в размерите същинската е във факта, че за по-старите двигатели са двуредни за по-новите три редни. Познава се като се погледне през капачката и се види колко реда има вътре. Иначе и двата вида са еднакво дебели. За купуване на радиатор задължително се обърнете към сериозен вносител който продава радиатори а не ментета. Препоръчвам ви www.uaz.bg -търсете Сашо и му кажете че сте от форума - ще ви даде и отстъпка.

              Ето и няколко снимки за ориентация. На снимката на която се е отбелязала перката е задната част на радиатора:

              http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_petrov/2006/01/rad/
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                Радиаторите които се монтират на различните модели УАЗ са с размери съответно:

                УАЗ-3151 3151.1301.000 357х526х38,8

                УАЗ-31601 3160.1301.000 396х526х38,8

                УАЗ-3160 3160.1301.000-01 396х526х38,8

                УАЗ-31604 31604.1301.000 396х526х38,8

                Най общо казано освен малката разлика в размерите същинската е във факта, че за по-старите двигатели са двуредни за по-новите три редни. Познава се като се погледне през капачката и се види колко реда има вътре. Иначе и двата вида са еднакво дебели. За купуване на радиатор задължително се обърнете към сериозен вносител който продава радиатори а не ментета. Препоръчвам ви www.uaz.bg -търсете Сашо и му кажете че сте от форума - ще ви даде и отстъпка.

                Ето и няколко снимки за ориентация. На снимката на която се е отбелязала перката е задната част на радиатора:

                http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_petrov/2006/01/rad/
                Венци мерси много, помогна ми доста
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  Да де, ама и по размери и по топлоотдаване пО ти върши работа от Газела. Така обадиха момчетата.

                  Коментар


                  • #10
                    Имам един от Уаз свален в офиса (студунтски град) ако искаш да го видиш (не се продава) обади се

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

                      Първоначално публикуван от fanatic
                      ...тоя боклук на фронтерата тече като лейка
                      А пробва ли преди това с някои от "stop leak" препаратите? Някои дават учудващи резултати. Естествено ако дупките не са прекалено много.

                      Коментар


                      • #12
                        Абе тези препарати наистина запушват дупки, ама и питата на радиатора запушват и разни тънки места в главата и ризата и още нещо много важно - за кола вършат работа, обаче при джип от вибрацията после пак протича....
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Запушват само там, където имат контакт с кислород, вътре не би трябвало. А препарата след като си остава вътре запушва и бъдещи дупки. Все пак тази работа е измислена за икономисване на кинти и основното решение е ясно.

                          Коментар


                          • #14
                            Абе аз съм рязал радиатори третирани с такова нещо...тъжна картинка казвам ти... Явно във водата също има кислород
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              "stop leak" препаратите са да се прибереш до вкъщи, но в България са основно средство за ремонт /наред с добавките против течове и горене на масло/

                              намаляват капацитета на радиатора - после уж всичко е ок, а колата прегрява
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X