Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

    абе докато чакам да видя какви ли не мнения
    ви давам отговора
    Най вероятно е сменена бензиновата помпа в някой италянски сервиз,хората като са я сменили са сложили гума която не е устойчива на нефтени продукти(така наречената маслоустойчива) а именно на бензин ,в цилиндъра на бензиновата помпа.
    Какво се получава на практика,караш след 20-30000км може и повече се разлага гумата запушва се цетката на помпата, като преди това финните частици на гумата минават през помпата я прецакват тотално .иИ сдве думи им ставаш редовен клиент
    Ето затова не ходя на сервизи а сам си правя нещата
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #77
      До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

      Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
      абе докато чакам да видя какви ли не мнения
      ви давам отговора
      Най вероятно е сменена бензиновата помпа в някой италянски сервиз,хората като са я сменили са сложили гума която не е устойчива на нефтени продукти(така наречената маслоустойчива) а именно на бензин ,в цилиндъра на бензиновата помпа.
      Какво се получава на практика,караш след 20-30000км може и повече се разлага гумата запушва се цетката на помпата, като преди това финните частици на гумата минават през помпата я прецакват тотално .иИ сдве думи им ставаш редовен клиент
      Ето затова не ходя на сервизи а сам си правя нещата
      Марине,братко-не си прав може би.
      О пръстена на гърловината при мен беше на мармалад!Дали гаден бензин,дали друго-шарих 40лв. за една гума с особен профил.
      Може и това да е причината да сменя помпа,но не вярвам.
      Но моята гума не се беше прецакала до такава степен.
      Ама пак сменях помпа.Тука сме ...Алиса в страната на чудесата.
      Проблеми колкото искаш,поддръжката-майко мила!

      Коментар


      • #78
        До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
        Марине,братко-не си прав може би.
        О пръстена на гърловината при мен беше на мармалад!Дали гаден бензин,дали друго-шарих 40лв. за една гума с особен профил.
        Може и това да е причината да сменя помпа,но не вярвам.
        Но моята гума не се беше прецакала до такава степен.
        Ама пак сменях помпа.Тука сме ...Алиса в страната на чудесата.
        Проблеми колкото искаш,поддръжката-майко мила!
        да оточня о-пръстена си е там,това дето съм го снимал е друго нещо
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #79
          До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

          A добър ден,да събудя умрелите или по-точно/нали идва Задушница/ да ги поменем.Преди 5 минути припалвайки жипката се присетих,че пак ми е изгоряла помпата,м............ им ттттттттттттттъпи търгаши нещастни.
          Преди седмица пак не щеше на бензин,запалих на газ и след 5 минути я обензиних и тръгна.Тогава зачистих профилактично бушона и работеше тъпата помпа.Днес-нъц,покарах,мерих при бушона-не е изгорял-но на бензин НЕ.Само не съм откачал преди филтъра,но резервоара го свалях лятото като слагах вече покойницата,филтъра и той е на 3-4к. км.
          На въпроса:
          Къде е релето на помпата и бушона преди или след релето се намира?
          Релето има ли втори бушон,предпазвайки командната верига или се пази само силовата/тогава би бил предпазител след релето,амЪ верно това не го знам/?
          Питам,зада си хакна на финала една външна и да и подредя захранването през реле,не ургулешката или да дублирам инсталации с още едно реле.Таа тъпотия да мятам резервоари по земята за едната помпа/и тъпите ни горива/ нема да я бъде.Забучвам външна,като измяца-парите са аналогични,поне от гърча да мина метър.
          Дайте акъл дей релето...

          Коментар


          • #80
            До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
            A добър ден,да събудя умрелите или по-точно/нали идва Задушница/ да ги поменем.Преди 5 минути припалвайки жипката се присетих,че пак ми е изгоряла помпата,м............ им ттттттттттттттъпи търгаши нещастни.
            Преди седмица пак не щеше на бензин,запалих на газ и след 5 минути я обензиних и тръгна.Тогава зачистих профилактично бушона и работеше тъпата помпа.Днес-нъц,покарах,мерих при бушона-не е изгорял-но на бензин НЕ.Само не съм откачал преди филтъра,но резервоара го свалях лятото като слагах вече покойницата,филтъра и той е на 3-4к. км.
            На въпроса:
            Къде е релето на помпата и бушона преди или след релето се намира?
            Релето има ли втори бушон,предпазвайки командната верига или се пази само силовата/тогава би бил предпазител след релето,амЪ верно това не го знам/?
            Питам,зада си хакна на финала една външна и да и подредя захранването през реле,не ургулешката или да дублирам инсталации с още едно реле.Таа тъпотия да мятам резервоари по земята за едната помпа/и тъпите ни горива/ нема да я бъде.Забучвам външна,като измяца-парите са аналогични,поне от гърча да мина метър.
            Дайте акъл дей релето...
            Кви са тия помпи бе. Ти на 6 месеца ги сменяш. Аз вече 1 година с тая за 100-на лв. нямам проблем. Иначе релето нямам идея къде е. Ама кво ти пука ползвай инсталацията на старата, пък ако спре тогава ще го търсиш.
            no signature no problems

            Коментар


            • #81
              До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
              A добър ден,да събудя умрелите или по-точно/нали идва Задушница/ да ги поменем.Преди 5 минути припалвайки жипката се присетих,че пак ми е изгоряла помпата,м............ им ттттттттттттттъпи търгаши нещастни.
              Преди седмица пак не щеше на бензин,запалих на газ и след 5 минути я обензиних и тръгна.Тогава зачистих профилактично бушона и работеше тъпата помпа.Днес-нъц,покарах,мерих при бушона-не е ипази само силовата/тогава би бил предпазител след релето,амЪ верно това не....
              Как я обензини ? ( ако помпата не работи - не работи ?)
              Възможно ли е да си е наред бензиновата помпа , но клапанчето за поддържане на налягането в инжекциона да не държи налягане ?
              Помисли ? Усеща ли се миризма на бензин в коша ?
              Може ли клапана за превключване на бензин-газ да е дефектен ( пробвай го -може на ръка да го включиш само на бензин да работи )
              Последно редактирано от fanatic; 19-02-09, 16:09.

              Коментар


              • #82
                До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                Маххх,релето е под пластмасовата кора в краката на дясностоящия!Успех друже!...

                Коментар


                • #83
                  До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Как я обензини ? ( ако помпата не работи - не работи ?)
                  Възможно ли е да си е наред бензиновата помпа , но клапанчето за поддържане на налягането в инжекциона да не държи налягане ?
                  Помисли ? Усеща ли се миризма на бензин в коша ?
                  Може ли клапана за превключване на бензин-газ да е дефектен ( пробвай го -може на ръка да го включиш само на бензин да работи )
                  Помпата ми не е прекъсвана при работа на газ-има ток на предпазителя при работа на мотора,а под обензиних имах предвид както я карах на газ я обръщах на бензин и забиваше муцуната.Предния път така тръгна,днес не би.Нямам никакви миризми в машинното,само маркуч не вадих,че бръснеше гадна лапавица-макар че съм наясно какво нищо ще потече.Тази е четвърта за година и нещо ако броя и оригиналната.
                  По една зима припалване и капут.
                  За това сега въпроса ми е конкретно за местоположението на релето с цел поставаяне на външна помпа ползвайки оригиналната инсталация.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                    Маххх,релето е под пластмасовата кора в краката на дясностоящия!Успех друже!...
                    От към вратата,нали?Сега поразрових ел.схеми-трябва да е някаква буца с 6 крака,което вече в моя случай не ме топли.На схемата предпазител N6 в машинното е след релето и директно в помпата.При мен там има напрежение,та релето е изправно и ...честито.
                    Хич няма да се чанча на тоя студ,гореща вода на изпарителя и бутилката пълна до горе.Напролет-външна!

                    Коментар


                    • #85
                      До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                      От към вратата,нали?Сега поразрових ел.схеми-трябва да е някаква буца с 6 крака,което вече в моя случай не ме топли.На схемата предпазител N6 в машинното е след релето и директно в помпата.При мен там има напрежение,та релето е изправно и ...честито.
                      Хич няма да се чанча на тоя студ,гореща вода на изпарителя и бутилката пълна до горе.Напролет-външна!
                      Ти си човека!!!И не си давай много зор ... за помпата де!...

                      Коментар


                      • #86
                        До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                        Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                        Ти си човека!!!И не си давай много зор ... за помпата де!...
                        Бе,баш днес не съм,че за n-ти път и се в студеното тая помпа ме направи на маймуна.Четвърта пораснала водка моря и ми се изпарява през ушите от бяс.Дали мога външната да я сложа в коша/примерно на подкалника/ да не бере куплунга мизерии ако е долу на рамата...
                        ...или да я сложа в багажника-дясно,където ми е бутилката,въпроса ми и в двата варианта външната ползва ли принципа на скачените съдове или е разчетена да си подкачва и нагнетява гориво до примерно метър по вертикала...Второто по ми се ще,с обяснението кво праим като свърши бенза и няма скачени съдове?Дайте си мненията в студа,да посъбера инфо и след месец кардинално да възирам тоя цирей/или поне махането вече за норматив на бъкела пред къщи/.
                        От какво външна помпа работи на три бара и аз не трябва да лежа за обир на банка?
                        Стефко,мини през бара да те черпя,че алайв си ми малко далеко.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          Бе,баш днес не съм,че за n-ти път и се в студеното тая помпа ме направи на маймуна.Четвърта пораснала водка моря и ми се изпарява през ушите от бяс.Дали мога външната да я сложа в коша/примерно на подкалника/ да не бере куплунга мизерии ако е долу на рамата...
                          ...или да я сложа в багажника-дясно,където ми е бутилката,въпроса ми и в двата варианта външната ползва ли принципа на скачените съдове или е разчетена да си подкачва и нагнетява гориво до примерно метър по вертикала...Второто по ми се ще,с обяснението кво праим като свърши бенза и няма скачени съдове?Дайте си мненията в студа,да посъбера инфо и след месец кардинално да възирам тоя цирей/или поне махането вече за норматив на бъкела пред къщи/.
                          От какво външна помпа работи на три бара и аз не трябва да лежа за обир на банка?
                          Стефко,мини през бара да те черпя,че алайв си ми малко далеко.
                          От Мерцедес естествено . Хем е и по-евтина ( което уж е парадокс ) .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                            Бе,баш днес не съм,че за n-ти път и се в студеното тая помпа ме направи на маймуна.Четвърта пораснала водка моря и ми се изпарява през ушите от бяс.Дали мога външната да я сложа в коша/примерно на подкалника/ да не бере куплунга мизерии ако е долу на рамата...
                            ...или да я сложа в багажника-дясно,където ми е бутилката,въпроса ми и в двата варианта външната ползва ли принципа на скачените съдове или е разчетена да си подкачва и нагнетява гориво до примерно метър по вертикала...Второто по ми се ще,с обяснението кво праим като свърши бенза и няма скачени съдове?Дайте си мненията в студа,да посъбера инфо и след месец кардинално да възирам тоя цирей/или поне махането вече за норматив на бъкела пред къщи/.
                            От какво външна помпа работи на три бара и аз не трябва да лежа за обир на банка?
                            Стефко,мини през бара да те черпя,че алайв си ми малко далеко.
                            Сложиш ли я вътре ще ти байганяса фронтерата от това жужене. Долу и е мястото някъде по рамата със скоби. Работа за 10 мин, направи я сега напролет да не сменяш изпарител.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #89
                              До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                              А външната, защо не някъде в коша на двигателя? Май има и такива.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Сложиш ли я вътре ще ти байганяса фронтерата от това жужене. Долу и е мястото някъде по рамата със скоби. Работа за 10 мин, направи я сега напролет да не сменяш изпарител.
                                Кажи на какво отстояние от бъкела да я монтирам,засега всичко е събиране на мнения-после всичко което съм вапцал ще го постна тук,някой ако изпищи да не си скубе косите през зимата като мен...
                                Пусни някоя снимка покрай монтирането при брат ти-гаранция ще ми е от полза,вертикални височини и т.н.Поне да видя мога ли да я навра в коша,на десния подкалник...
                                Лека,30-те дена които съм си дал са достатъчни за мен-изпарителя ако измяца са 30 лева и подмяна на мембрани с бая псуване,ще го направя.Дразни ме неизправността и невъзможността да разчитам на всички агрегати по всяко време.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X