Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

    Владо, няма как Опел да правят "печатни грешки" във всичките си книжки от има-няма 20 години насам
    Аз и затова дадох линк към една от най-новите книжки - и там я има същата печатна грешка. Просто си е фирмена политика да пишат такива стойности в книжките.
    За ОФА КБ го дават 0.075 л / 100 км т.е. 0.75 л / 1000 км или 7.5 л / 10 000 км
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #62
      От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      Владо, няма как Опел да правят "печатни грешки" във всичките си книжки от има-няма 20 години насам
      Аз и затова дадох линк към една от най-новите книжки - и там я има същата печатна грешка. Просто си е фирмена политика да пишат такива стойности в книжките.
      За ОФА КБ го дават 0.075 л / 100 км т.е. 0.75 л / 1000 км или 7.5 л / 10 000 км
      Знам аз много добре колко го дават за ОФА , затова ми се стори странно. Не случайно написах за моя "разход". Точно един порядък по-малко от написаното в ръководството !

      То излиза , че Опел е единствения производител , който се застрахова по подобен лаишки начин .Нещо не им отива на марката . Дори руснаците макар и с практическия горен разход на техните таралясници ( не само КрАз-а) не си позволяват подобни писаници .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #63
        От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

        Здравейте не знам дали колегата все още следи темата ,за смяна на двигателя но искам да кажа че няма никакъв проблем да се смени.Аз го смених миналата година със вектров.На вектровия си има място за лапите на тампоните,има си място и за вйското на перката.Слага се от стария картера маслопрйемника маховика заедно със съединитела.При мен са появи и проблем със шайбата която върти динамото на новия двигател беше със един канал а трябва да е със два но си купих от една морга със два и реших проблема.Цялата смяна се прави много бързо и лесно.

        Коментар


        • #64
          От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Владо, няма как Опел да правят "печатни грешки" във всичките си книжки от има-няма 20 години насам
          Аз и затова дадох линк към една от най-новите книжки - и там я има същата печатна грешка. Просто си е фирмена политика да пишат такива стойности в книжките.
          За ОФА КБ го дават 0.075 л / 100 км т.е. 0.75 л / 1000 км или 7.5 л / 10 000 км
          Хора, няма грешка, ти сам си написал точно тук, ама 0.75 х 10 е 750 мл. , а не 7.5 л.
          Всичко си е наред в книжката. Проста математика.
          Майтап бре, то е ясно, че не може да е 7.5 л. от смяна до смяна. Грешката е, че са написали 0.75 литра вместо мл. Това е още от времето на кадетите и вектрите и така си върви до днес.
          Последно редактирано от sony bono; 26-04-14, 00:18.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X