Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

    Здравейте! Интересувам се дали двигател от Опел Омега А, с означение 20SE може да се сложи в Опел Фронтера А КБ, която е с C20NE ?
    Омегата е с автоматична скоростна кутия, а причината, поради която се интересувм е, че мога да взема такъв двигател за смешни пари, а фронти вече е на 22 години и дори и за резевни части (ако са съвместими), си заслужава.

    Ще бъда много благодарен ако някой сподели мнение или съвет!

  • #2
    От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

    Първоначално публикуван от YKD Преглед на мнение
    Здравейте! Интересувам се дали двигател от Опел Омега А, с означение 20SE може да се сложи в Опел Фронтера А КБ, която е с C20NE ?
    Омегата е с автоматична скоростна кутия, а причината, поради която се интересувм е, че мога да взема такъв двигател за смешни пари, а фронти вече е на 22 години и дори и за резевни части (ако са съвместими), си заслужава.

    Ще бъда много благодарен ако някой сподели мнение или съвет!
    С този двигател не си заслужава разправията и нервите, дори и да ти го подарят...

    Коментар


    • #3
      От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      С този двигател не си заслужава разправията и нервите, дори и да ти го подарят...
      Аз не знаех че е толкова зле, какъв му е проблема
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

        Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
        Аз не знаех че е толкова зле, какъв му е проблема
        Не разбрах точно какво питаш Марине?, инак мисълта ми е че ако иска да сменя двигателя нямам предвид че 20SE е лош двигател, а за да има смисъл от цялата тази интервенция и разправии, колегата е хубаво да сложи по-мощен двигател а какъв точно ще е най-добре, има писано много из темите. Иначе C20NE то си е доказан отвсякъде, според мен ще е по-добре да му направи ремонт и да не се занимава с излишни филми, а ако не, по-горния вариант съм го посочил според мен.
        Последно редактирано от Еделвайс; 13-03-14, 10:16. Причина: Пояснение

        Коментар


        • #5
          От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

          Е нали каза колегата че е подарък почти, а разликите между моторите доколкото знам са козметични...
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

            Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
            Е нали каза колегата че е подарък почти, а разликите между моторите доколкото знам са козметични...
            Не само козметични, мисля че трябва да смени и Мотроникса, да смени картера, лапите на двигателя, не се сещам друго засега, нека колегата да си прецени дали ремонта на доказалия се C20NE няма да е по-разумно решение отколкото да сменя двигателя, нека сподели какъв е проблема на неговия си мотор?

            Коментар


            • #7
              От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Не само козметични, мисля че трябва да смени и Мотроникса, да смени картера, лапите на двигателя, не се сещам друго засега, нека колегата да си прецени дали ремонта на доказалия се C20NE няма да е по-разумно решение отколкото да сменя двигателя, нека сподели какъв е проблема на неговия си мотор?
              Много ви благодаря за мнението. Двигателя ми го дават за 100 лв. в пълен комплект. Явно обаче не си заслужават разправиите..
              Проблема с моя мотор е високият разход на масло и предполагам, че скоро ще се наложи ремонт и поради това се бях замислил и за евентуална смяна, но май на този етап няма да прибързвам с покупката на този двигател.

              Коментар


              • #8
                От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

                Първоначално публикуван от YKD Преглед на мнение
                Много ви благодаря за мнението. Двигателя ми го дават за 100 лв. в пълен комплект. Явно обаче не си заслужават разправиите..
                Проблема с моя мотор е високият разход на масло и предполагам, че скоро ще се наложи ремонт и поради това се бях замислил и за евентуална смяна, но май на този етап няма да прибързвам с покупката на този двигател.
                Фронтерата мислиш ли да го караш още поне 5-10 години, ако е положителен отговора ти, то тогава определено ще има смисъл да направиш хубав ремонт на твоя си двигател. В случай че ще го караш малко време, с какво масло караш?, ако си с масло 10W40 сложи му 15W40, а ако си с минералното, сложи му по-гъсто 15W50 като от последната спецификация на маслото ще имаш затруднено палене през зимата, но поне ще ти се намали разхода на масло на първо време....

                Коментар


                • #9
                  От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  ...... В случай че ще го караш малко време, с какво масло караш?, ако си с масло 10W40 сложи му 15W40, а ако си с минералното, сложи му по-гъсто 15W50 като от последната спецификация на маслото ще имаш затруднено палене през зимата, но поне ще ти се намали разхода на масло на първо време....
                  Айде стига с Градските легенди !

                  Ако мотора е стигнал до там да пие жадно масълце , то дали 10W40 или 15 W40 e абсолютно без значение . Единствено дето вероятността да влезе в авариен основен ремонт се увеличава значително .... а после като разцепи мотора и види карантиите в какво състояние са ... съвсем ше му се отще .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

                    Павка,не се познаваме и извинявай,че ти пиша по име,но пишеш откровенни глупости.Ами и моя мотор е 20SE.....,а сега де.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

                      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                      Павка,не се познаваме и извинявай,че ти пиша по име,но пишеш откровенни глупости.Ами и моя мотор е 20SE.....,а сега де.
                      Няма проблеми , приятелите ми казват че съм широко скроен човек . По-важното в случая е да посъветваме колегата как да постъпи най-добре, две глави мислят по-добре от една

                      Коментар


                      • #12
                        От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

                        Бих търсил директноC20NE,после квото сaбя покaже и рaзход нa мaсло ,но поне ще имa 2моторa с идентични чaсти шaнсa единия дa мине с нормaлен ремонт е знaчително по-голям,a ще имa и достa резервни чaсти!Нa сaмият мотор гумички нa клaпaните сменявaни ли сa?Aко не със сигурност сa кaто гьон!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

                          Първоначално публикуван от YKD Преглед на мнение
                          Здравейте! Интересувам се дали двигател от Опел Омега А, с означение 20SE може да се сложи в Опел Фронтера А КБ, която е с C20NE ?
                          Омегата е с автоматична скоростна кутия, а причината, поради която се интересувм е, че мога да взема такъв двигател за смешни пари, а фронти вече е на 22 години и дори и за резевни части (ако са съвместими), си заслужава.

                          Ще бъда много благодарен ако някой сподели мнение или съвет!
                          По добре си оправи стария мотор поне според мен
                          Opel frontera 2.4i

                          Коментар


                          • #14
                            От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

                            Мотора е идентичен- изпускателния колектор трябва от стария и може би картера (казвам може би защото от омега и също е надлъжно разположен) При посочената цена аз бих го взел и метнал във фронтерата!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Двигател от Омега А на ОФА КБ ?

                              Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                              може би картера
                              Така е , различен е от омеговия,скосен е заради предния диф
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X