Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Фронтера Б, 2,2L, бензин, КБ - ще се ползва събота и неделя 90% в гората, в калта. При нас няма много сняг, предимно кал. Колко/как трябва да повдигна/отрежа отпред/отзад за да събера Кобра 265/75 16? На какви джанти? Шума от гумите няма значение.

    Коментар


    • #77
      Хайде де, не се стеснявайте!
      Да, знам, че има "безброй" теми за гуми.
      Разгледал съм темите от началото, от 2007 до днес, но информацията е разбъркана и неточна. Един писал влиза с малко кълцане, друг - с много...
      Знам, че е най добре да пробвам, ама как да дам 1000 лв за гуми и после да видя, че не стават с приемливо кълцане.
      Та ако някой помогне ще съм благодарен.

      Коментар


      • #78
        Първоначално публикуван от vitar Преглед на мнение
        Хайде де, не се стеснявайте!
        Да, знам, че има "безброй" теми за гуми.
        Разгледал съм темите от началото, от 2007 до днес, но информацията е разбъркана и неточна. Един писал влиза с малко кълцане, друг - с много...
        Знам, че е най добре да пробвам, ама как да дам 1000 лв за гуми и после да видя, че не стават с приемливо кълцане.
        Та ако някой помогне ще съм благодарен.
        Колкото и пъти да питаш, кълцането няма да го избегнеш за р-р 265/75 R16, още повече, че спрягаш някакви кобри, които нищо чудно да се окажат и по-големи от нормални гуми в този р-р!
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #79
          Още при 235/85/16 се е наложило кълцане... и понеже на теория разликата в диаметрите е по-малка от сантим, преценяваи сам. Аз бих кълцал като при Нивите - с направа на нов хоризонтален праг по горния ръб на веждата. Е, отзад ще трябва да се прояви голяма доза творчество.

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled.jpg Прегледи:0 Размер:158.8 КБ ID:6530703
          Последно редактирано от коко келеша; 26-11-19, 09:47.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #80
            Ако се сложат по-дълги пружини, или подложки, които да повдигнат шасито/купето над моста с 4-5 см, задните калници няма нужда да се тримвата за гуми р-р до 235/85 R16 и 265/75 Р16!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #81
              Мммда, благодаря!
              Какво ще ме посъватвате - да мина една идея по малки, примерно 255/75R16, което си е 31, без рязане на ламарините, само махане на пластмасите и повдигане отзад и натягане на торсионите отпред?

              Между другото - щом 235/85 R16 и 265/75 R16 са еднакви като диаметър, коя е по подходяща за кал, пясък, камъни, разбира се с еднакъв грайфер?

              Коментар


              • #82
                с тоя нефелен двидател боцкаш едни 245/75 R16, натягаш малко торсионите и вдигаш отзад! 255/75 R16 не е много популярен р-р!
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #83
                  Колеги, така и не намерих в тази тема инфо, на моята фронтера B, 2002г. Ще станат ли лети джанти 15-ки, -ЕТ 44, 10j, щото нали Фронтера B е с 16-ки джанти, та затова питам дали ще станат 15 ки, също така и офсета на джантата точно 110 мм или трябва да е 110,5 мм?

                  Коментар


                  • #84
                    Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
                    Колеги, така и не намерих в тази тема инфо, на моята фронтера B, 2002г. Ще станат ли лети джанти 15-ки, -ЕТ 44, 10j, щото нали Фронтера B е с 16-ки джанти, та затова питам дали ще станат 15 ки, също така и офсета на джантата точно 110 мм или трябва да е 110,5 мм?
                    Не знам. Но в предвид, че си с 3.2, то си с най-големте спирачни апарати. И има голяма вероятност в 15-ки да не могат да влезнат апаратите.

                    Относно ЕТ-то - Оригиналното ЕТ мисля, че е +38. Ако сложиш -44, ще си намразиш колата и ще потрошиш предницата.

                    Виж тази тема.


                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • Еделвайс
                      Еделвайс коментира
                      Редактиране на коментар
                      Мерси за линка, за разлика от бившата ми ОФА КБ, там си влизаха 31 ци без нищо да правиш, при Б не е така лесно, засега не съм се засилил да я повдигам, макар че ми е мерак, но като чета колко неща трябва да се прави, не ми се нрави рязането на калниците и това ме спира, още ще го умувам.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X