Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

    Здравейте на всички офроуд маниаци. Имам нова придобивка Воксхол Фронтера 2.2 дизел 2002г внос от Англия. Гумите ми са фабричните 245/70/16 и са за смяна вече. Спрял съм се на BF goodrich all terrain, но за размера не съм сигурен. Трябва ли да сложа същия размер или мислих за 265/70/16... опасявам се да не ми опират някъде тъй като нямам никакъв лифт. Дайте ми съвет. Също не са сменяни маслата на раздатката, скорости и диференциали а е на 125000 мили. Трябва ли да сменя и тях ? Върти ми се в главата лифт... какво ще кажете за това окачване https://www.independent4x.com/mercha...roducts_id=520 ?

    Нямам време да ходя на истински офроуд , просто зимата като ходя на ски не искам да закъсвам.

    Благодаря Ви много за съветите!

    С уважение,

    Димитър
    Гр. Пловдив

  • #2
    От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

    Първоначално публикуван от slayer4o Преглед на мнение
    ... Спрял съм се на BF goodrich all terrain
    ...
    Върти ми се в главата лифт...

    Нямам време да ходя на истински офроуд , просто зимата като ходя на ски не искам да закъсвам.
    ...
    Ако колата ще се кара само по асфалта и АТ гумите, и лифтът са силно безсмислени.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

      Добре дошъл.
      Желателно е да прочетеш този раздел. Там ще намериш много отговори.
      Мога да ти отговоря за маслата:
      Смени всички масла: двигател, ск. кутия, раздатка, преден и заден диф.

      Може би ще те разочаровам, но:
      Part-time 4x4, кавито са Фронтерите, е подходящо само за каране по черни пътища (както и извън пътищата). Ходенето зимата на ски обикновено става по асфалт. А там с включено 4x4 можеш да счупиш раздатка, преден диференциал и други карантии по предното предаване. На сняг пък ще имаш проблем с недозавиване - риск да се пребиеш.
      Не се насочвай към АТ гуми, щом нямаш намерение да излизаш извън пътя. По-добре си вземи 2 комплекта: летни асфалтови гуми и зимни гуми.
      Лифт за кола, която няма да излиза извън асфалта, също е безсмислен. Един лифт ти качва центъра на тежестта нагоре, а от там получаваш по-голяма нестабилност. Срещу този огромен недостатък получаваш само една по-добра визия и никакви други плюсове. Не ти трябват и по-големи гуми. Те ще ти докарат по-голям разход и разлика в показанията на километража.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #4
        От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

        Благодаря Ви колеги. Ще ми предложите ли тпгава хубава марка зимни гуми?

        Коментар


        • #5
          От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          ...
          Part-time 4x4, кавито са Фронтерите, е подходящо само за каране по черни пътища (както и извън пътищата). Ходенето зимата на ски обикновено става по асфалт. А там с включено 4x4 можеш да счупиш раздатка, преден диференциал и други карантии по предното предаване. На сняг пък ще имаш проблем с недозавиване - риск да се пребиеш. ...
          Хайде да не го разочароваш чак толкова! Няма никакъв проблем да си кара зимата по асфалта, когато той е покрит със сняг. И рискът да се пребие не е толкова голям, ако кара с разумна скорост.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Хайде да не го разочароваш чак толкова! Няма никакъв проблем да си кара зимата по асфалта, когато той е покрит със сняг. И рискът да се пребие не е толкова голям, ако кара с разумна скорост.
            Сега ако уточниш и "разумна скорост"... че на принципа проба-грешка стават бели ... собствен опит
            Mай най-евтиния вариант за що-годе прилична гума според изискванията е Ласа Компетус?
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

              Lassa?!? и кво им е хубавото?
              Колега, това: https://www.independent4x.com/mercha...roducts_id=520 не е лифт - това са пружини и амортисьори на цена на половин гарсониера. Ако наистина няма да излизаш на оффроуд тия работи (АТ гуми, лифтове и т.нт) не ти трябват! Взимай едни All season GoodYear/Vredestein и си ти.

              п.п. абе ква е тая уплаха от 4х4 парт тайм не ми е ясно нещо?!? То ако се слушат всички съвети за парт тайм задвижването, човек купи ли си кола с такова първото нещо, което трябва да направи е да го премахне изцяло, да не би случайно да го включи някой път и да стане нещо ужасно...

              п.п. 2 гуми 265/70 R16 забрави без лифт! Аз съм с 245/75 R16, които са малко по-малки като диаметър и по тесни с 2 см. и опират много, а и съм с натегнати торсиони1
              Последно редактирано от bushiDO; 18-06-13, 09:31.
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #8
                От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                Сега ако уточниш и "разумна скорост"... че на принципа проба-грешка стават бели ... собствен опит
                ...
                Не може да има точно определени стойности на "разумна" или, ако щеш, "съобразена" скорост. Щото ще е същото, както едно време правеха шофьорски курсове с "кормуване" на тренажор и ги учеха да сменят предавки според показанията на скоростомера.

                То си идва с практиката.

                При всички положения ми е писнало от дрънканици колко бил опасен парт-тайма извън черните пътища! Както може да изправиш завоя с включено 4х4 парт-тайм, така може да стане и с предно/задно/фултайм, ако караш с повече, отколкото ти позволяват уменията, обстановката и колата. Ако зимата ти трябва 4х4 за да се движиш стабилно, значи условията не са подходящи за ралиджийски скорости. Освен ако не си ралиджия де!
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                  Сега, разбира се, че не искам да кажа, че зимата каране 4х4 на сняг с парт-тайм е равно на пребиване. Но пък проблем с недозавиване реално си има. На мен ми се е налагало да си играя с газта докато Фронтерата уцели правилната траектория на завоя.
                  На друго исках да наблегна: Парт-тайм 4х4 е най-неподходящия вариант на кола с 4 задвижващи колела, която ще се използва само на асфалт с основа насоченост зимата да може да те закара до Пампорово, Боровец, Паничище или Банско. Всеки СУВ (паркетник) е по-добра опция за тази задача.
                  Също така не мога да се съглася, че човек, който си е взел 4х4 автомобил, за да не закъса до ски курортите, може да кара зимата с нещо различно от зимни гуми. Т.е. против всесезонките съм.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    .... Т.е. против всесезонките съм.
                    И аз така! Към автора на темата: наистина няма смисъл от големи гуми и повдигане на окачването, ако няма да катериш хълмове, цепиш през гори, храсти и камънаци! Ако колата ще се кара 90-95% на асфалт си купи шосейни летни и същите зимни гуми (особено за зимните задължително нови!). Ако не ти се дават два пъти по около хиляда лева за гуми дай веднъж и си купи едни всесезонки, които ще тестваш зимата и, ако не те кефят ще си купиш истински зимни гуми, а всесезонките ще ги търкаляш лятото! Задължително смени всички масла!
                    Последно редактирано от VladimCho; 18-06-13, 12:25. Причина: допълнение
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Не може да има точно определени стойности на "разумна" или, ако щеш...
                      Бъзикам се, затова го сложих емотикона.

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Lassa?!? и кво им е хубавото?...
                      Писах изрично: цената. Като за парите си са съвсем добри. Говоря от личен опит, без ЕЖК.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                        tef4o и цената им не е особено впечатляваща - за от 180 лв нагоре има General, Hankook, дори Brodgestone. Та компетуса требва да е 100 лв, за да е нещо впечатляващо, с оглед качествата й.

                        п.п. това е за размер 245/70 R16.
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                          Лично мнение от дългогодишен целогодишен опит с МПС 4Х4,а от 3 години с ОФА 2.4 бензин!Зимата карам с АТ ,понякога и лятото в момента съм с БФ Гудрич,нямам забележки нито на асфалт ,нито на кал , а и въобще!Карам я и на сухо/не винаги/ 4х4 и зима и лято ,когато се наложи без притеснения ,че нещо ще чупа ,редовно си правя проверки и профилактики на трансмисионните възли и предни хубове/автомат/,тероризирам джипа яко ,не ми е давал откат!Карам БФ Гудрич АТ 31 /15" и летни 265/70/15 и карам само такива размери,разхода на газ е с 1до 2литра повече от Пасата 3 ,който имах преди 3 години,не е голяма разликата, на бензин е към 13/14л/100км.смесен за тежка кола е нормално!Не мисля ,че трябва да стряскате човека,при редовна профилактика ,хубави масла и добавки по трансмисиите и мотора ,няма да има никакви грижи ,проверено и изпитано-зверски,кал,сняг ,трева,камъняк,без изненади,скоро смених комплект маншони на предни полуоски и това е за 2 години каране и едно коригиращо притягане на предни лагери,е така проверка!По принцип не слизам от Фронтака.Бих качил и клипове ,но нещо ми е проблем в сайта,качил съм в Тубата няколко на стръмни терени на сухо и на бавни с пълна газ,катери като танк!Ето и снимки как стоят АТ31-ци и летни 265/7015Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2043.jpg
Прегледи:4
Размер:189.8 КБ
ID:5494365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2044.jpg
Прегледи:5
Размер:196.3 КБ
ID:5494366Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2045.jpg
Прегледи:5
Размер:211.7 КБ
ID:5494367Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2047.jpg
Прегледи:4
Размер:168.1 КБ
ID:5494368Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2049.jpg
Прегледи:5
Размер:175.1 КБ
ID:5494369Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2546.jpg
Прегледи:4
Размер:295.2 КБ
ID:5494370Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2561 - Copy.jpg
Прегледи:4
Размер:224.0 КБ
ID:5494371Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2561 - Copy.jpg
Прегледи:4
Размер:224.0 КБ
ID:5494371Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_5757.jpg
Прегледи:2
Размер:181.5 КБ
ID:5494372Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_5758.jpg
Прегледи:2
Размер:121.6 КБ
ID:5494373Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_5759.jpg
Прегледи:2
Размер:107.8 КБ
ID:5494374Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_5760.jpg
Прегледи:2
Размер:180.0 КБ
ID:5494375Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_5761.jpg
Прегледи:2
Размер:166.1 КБ
ID:5494376Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_5762.jpg
Прегледи:2
Размер:188.2 КБ
ID:5494377Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_5763.jpg
Прегледи:2
Размер:142.2 КБ
ID:5494378Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_7230.jpg
Прегледи:2
Размер:167.3 КБ
ID:5494379Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_7234.jpg
Прегледи:2
Размер:111.1 КБ
ID:5494380Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_7235.jpg
Прегледи:2
Размер:105.6 КБ
ID:5494381
                          Последно редактирано от faster; 18-06-13, 22:29.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                            колегата който е пуснал темата е с Frontera B - да не станат грешки с гумите!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                              Мисля,че не !Имам познати с В и си карат с по-големи гуми!Нека се поинтересува ,колегата и да реши,мисля ,че няма проблеми!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X