Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температури, прегряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Температури, прегряване

    Здравеите чак сега смогнах да пиша....Моите приключения продължават...Смених ангренажа ,ролката и водната помпа...като водната ми помпа си беше читава ,дори с железни витла ,а такани така беше отворено сложих всичко новл ,като новата помпа е с пластмасови витла.Сглобихме всичкп запалихме без пробшеми ,Пак греене....Установихме запушен дросела Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2527.jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5645274
    Направихме нещо като баипас и вече се развъртя целия кръг ,като количеството постъпващ антифрис в преливника се увеличи значително....Перката (виското) вече го чувам да се вкл и бучи яко катомя поръчкам малко..,НО стррлката на температурата все държи мн високо ,днес смених и датчика Valeo и стрелката вече държи последната бяла дебела черта.....намествах уж пластинката или държи там или изобщо неработи...Майсторчето където се занимава д ремонтите ми е приятел и съученик ,според него мотора е перфектен ,а и щом се вкл виското вс е ток ,а проблема е някъде в таблото и самата стрелка.(те лампичките в тоя сектор са изгорели всичките)...та нз карам така уж е добре ама тая стрелка горе ми скъсва нервите..даите идея накъде да се насочвам за да спя спокоино?!?
    Nissan Terrano 2.7tdi

    Коментар


    • От: Температури, прегряване

      Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
      Здравеите чак сега смогнах да пиша....Моите приключения продължават...Смених ангренажа ,ролката и водната помпа...като водната ми помпа си беше читава ,дори с железни витла ,а такани така беше отворено сложих всичко новл ,като новата помпа е с пластмасови витла.Сглобихме всичкп запалихме без пробшеми ,Пак греене....Установихме запушен дросела
      Направихме нещо като баипас и вече се развъртя целия кръг ,като количеството постъпващ антифрис в преливника се увеличи значително....Перката (виското) вече го чувам да се вкл и бучи яко катомя поръчкам малко..,НО стррлката на температурата все държи мн високо ,днес смених и датчика Valeo и стрелката вече държи последната бяла дебела черта.....намествах уж пластинката или държи там или изобщо неработи...Майсторчето където се занимава д ремонтите ми е приятел и съученик ,според него мотора е перфектен ,а и щом се вкл виското вс е ток ,а проблема е някъде в таблото и самата стрелка.(те лампичките в тоя сектор са изгорели всичките)...та нз карам така уж е добре ама тая стрелка горе ми скъсва нервите..даите идея накъде да се насочвам за да спя спокоино?!?
      Пази си тарата помпа щом витлата са там и няма луфт. Тоя байпас ще ебава оборотите на студен мотор. Ако можеш почисти там квото е запушено. Помоли Лозан да ти прати един датчик или вземи от някой колега временно друг и ще установиш къде е проблема. Другото което се сещам е да си купиш 2 електронни термометра със сонда и да боднеш единия в преливника а другия между ламелите на радиатора и ги пусни на таблото и карай и следи 2-та термометъра и показанията на таблото. В средата трябва да е 90 градуса, последната бяла черта е 100 ако помня правилно.
      no signature no problems

      Коментар


      • От: Температури, прегряване

        В средата е 90 градуса, след това 100 и последната бяла е 110, червеното е 120 градуса. Мисля, че писах и по-нагоре... намери си подходящ електронен термометър и мери в питата на радиатора близо до входящата тръба. Ако показанията са ниски няма полза за шашкане.
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • От: Температури, прегряване

          В дросела няма нищо което да ебава оборотите заради това че водата не минава оттам.
          Демек-всичко е наред.
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • От: Температури, прегряване

            колега, пак ти казвам,щото не слушаш. смени си датчика за стрелката( струва 5-6лв,но повечето показват високи стойности), затова може и оригинален от морга. почисти си отворите на дрисела с тел, става бързо. нареди си пак маркучите. трябва да са топли скоро след като запалиш ако са добре. това ти е проблема. промушвай и отпушвай отдоло нагоре, като промушиш доллните щуцери, вкарваш маркуча и ще излезе антифриз нагоре, после отпушваш другите щуцери и накачаш. имаш за 15 мин работа. като накачиш всичко, развий датчика за стрелката, докато потече антифриз, палиш и нататък сама се оправя..

            Коментар


            • От: Температури, прегряване

              Датчик купих нов ,на Valeo ,сложих го сам на напълно студен двигател и след това запалих..показва по-високи градуси и отпреди.
              Относно дросела надувах на компресор и твърдо Не.Като го свалях и вътре клапата беше черна 1см слои гадории.
              Сряда ще пообиколя и ще разгледам за термометри за каквито говори фанатик.
              Ще измеря и какво се случва с радиатора ,днес ме зарадва ,че виското се включи ,а сега като се прибирах вдигнах капака веднага след като угасих и беше целия студен с изкл на пластмасата горе ,а беше каран около 15ъина км. Друго ми прави впечатление ,че маркуча от радиатора за преливника не се стопля целия ,а го промивах и него.
              Благодаря Ви за бързите отговори и ценните съвети ,аз и аз съм малко шматка маи... Надявам се вече 1вия работен ден да му хвана цаката и да го излекуваме за да спя спокоино.Бъдете здрави
              Nissan Terrano 2.7tdi

              Коментар


              • От: Температури, прегряване

                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                В дросела няма нищо което да ебава оборотите заради това че водата не минава оттам.
                Демек-всичко е наред.
                a чии х*й минава антифриз през него?
                no signature no problems

                Коментар


                • От: Температури, прегряване

                  За не замръзва върхът на дросела (проста физика -газ -със скорост -тесен отвор)
                  МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                  Коментар


                  • От: Температури, прегряване

                    Значи моя си датчик в които мислех ,че е проблема показваше 100гр ,купих нов тои показва вече в червеното найнотгоре ,днес сменихме временно датчиците с един приятел със същата фрпнтера ,показва си както моя стария следващата след средата........Възможно ли е проблема да е някъде от таблото...или как да се уверя на 100% за радиатора да не прави пакости......Като спускам целие е студ ,като катеря е хладък с изкл на най отляво даже и виското се включва ....
                    Nissan Terrano 2.7tdi

                    Коментар


                    • От: Температури, прегряване

                      Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                      Значи моя си датчик в които мислех ,че е проблема показваше 100гр ,купих нов тои показва вече в червеното найнотгоре ,днес сменихме временно датчиците с един приятел със същата фрпнтера ,показва си както моя стария следващата след средата........Възможно ли е проблема да е някъде от таблото...или как да се уверя на 100% за радиатора да не прави пакости......Като спускам целие е студ ,като катеря е хладък с изкл на най отляво даже и виското се включва ....
                      А на твоя приятел какво показва неговото табло с неговия или с твоя датчик?

                      Коментар


                      • От: Температури, прегряване

                        Постоянно му играе стрелката и все над средата.....Казват ,че при смяната на този датчик пак трябвало някак да се обезвъздушава ,иначе неполазвали вярно !?
                        Nissan Terrano 2.7tdi

                        Коментар


                        • От: Температури, прегряване

                          Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                          Постоянно му играе стрелката и все над средата.....Казват ,че при смяната на този датчик пак трябвало някак да се обезвъздушава ,иначе неполазвали вярно !?
                          Освен да търсиш читав майстор, друго не знам.

                          Коментар


                          • От: Температури, прегряване

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2528.jpg
Прегледи:1
Размер:17.4 КБ
ID:5645555

                            Това ми показва стрелката за изминати около 3км градско.Маркучите все още са хладки и маи не е отворил термостата ,а стрелката откача.Утре ще сменя пак датчика с такъв от друга фрпнтера където държи точно средата и немърда и да видим пак.Този път ще запаля мптора да тръгне антифриз оттам както пише колегата и тогава ще го дозавия.А в сряда задължително съм на електронен термометър
                            Nissan Terrano 2.7tdi

                            Коментар


                            • От: Температури, прегряване

                              Колега, разкарай изобщо термостата. Виж как ще се държи без него - сега с новата водна помпа и байпаса на въздушния колектор.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Температури, прегряване

                                Това го пробвах по неволя когато счупих корпуса на термостата ,изхвърлих го монтирах само корпуса с 3те болта и карах така 2 дена докато доиде новия термостат.стрелката изобщо немърдаше тогава ,при доста разкарване около 20тина км колкото са до село едва влезе в първата бяла черта.......После сложих новия термостат ,проверих ,че си отваря и пак драмите със стрелката.
                                Nissan Terrano 2.7tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X