Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сори за спама ,може и да е писано НО да попитам от какво се образувт тези бактерий ,и само в дизела или и в бензина се пявяваг?
    "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
    Кольо.

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Появявт се от само себе си.
      Не е така де, но за опростено казване става.
      Нафтата си е благоприятна среда за развитие на някои видове микроорганизми, и те само да докопат нафта и си правят колонии.
      По принцип винаги в нафтата се слага добавка против бабалюгите, но понякога може да пропуснат, или да са ползвали некачествена или разредена добавка.

      Има си препарати за целта, както за сипване профилактично, така и за "лекуване" на вече заразена нафта.
      Доста често разликата е само в дозата, иначе си е един и същ препарат.

    • hunter vl
      hunter vl коментира
      Редактиране на коментар
      тенк'Ю ,разбрах

  • Нямам си идея какво става. Едната ни служебна кола беше гъбясала и съм ги виждал като ги вадиха от резервоара.
    На моята печка свалях нивомера и до цедката имаше съвсем малко гъбки. Колкото един изсекнат сопол. До колкото можах опипах резервоара от вътре, че беше пълен до горе, но не напипах нищо. Та това са ми срещите с гъбите.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • Въпросните гъбки се развиват перфектно в нафта с биодизел, който задължително е 6÷7% в тази по бензиностанциите, особено ако има и влага в резервоара.
      Аз редовно сипвам и фритюрно олио, като лятото се случва и да е 90% от съдържанието на резервоара.
      Слагам и суперконцентрирана зимна дизелова добавка, но понеже е "на око", ако прекаля с нея двигателят почва да работи по-твърдо, след което слагам бензин и работата се оправя, освен че и разрежда горивото ако има нещо посгъстило се в студеното време.
      Не се сещам, обаче, колко често съм слагал бензин през миналата година, и ако съм слагал по-малко и по-рядко, може ли тия мицели да са ме издебнали и да са си направили пикник ?!

      P.S. Вчера в София времето не беше подходящо за каквато и да било работа на открито, та нищо не съм правил по колата, че нямам функционален гараж в момента.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • Това няма ли да свърши работа:
        https://www.bardahl.bg/bg/product/a/5897

        Коментар


        • Е, като се обърна каруцата се поразрових за добавки специално за бактерии, но не са магически пръчки и работят когато ги ползваш периодично.
          Надявам се това което е в резервоара поне да се отлепи и разбие, а ако се разтвори ще е още по-добре, щото предпочитам да сменя няколко горивни филтъра отколкото да точа поне 70л и да ги прецеждам, а и нямам достатъчно прозрачни туби от минерална вода.
          Така или иначе трябва да свалям резервоар, но предпочитам да е в удобен за мен момент, а не от зор.
          За ситуацията аз съм си виновен, щото много добре знам, че с моите горива задължително трябва да третирам за гъби, но нямам разумно обяснение защо не съм го правил.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Мързел му викат

          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Баш !

        • Ето кво излиза. Това е от сега, даже пиша от колата.



          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200301_182600568.jpg
Прегледи:191
Размер:593.8 КБ
ID:6566677
          image widget

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200301_182841710.jpg
Прегледи:174
Размер:774.7 КБ
ID:6566678
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Еее, това е в името на темата, а и половината е олио.

            Няма от къде да дойде тая химия. Двете парчета маркуч за връзка отпред бяха леко одървени, но нямаше и идея от разкапване, а дори и да са тръгнали задните, което въобще не виждам как може да стане така изведнъж, не може така да омажат поне 70л гориво, че да стане такава плътна чернилка.
            Много ми е интересна причината, но предполагам ще стане ясно като се отхлупи резервоара, а и се ревизират маркучите отзад.

          • kameno karp
            kameno karp коментира
            Редактиране на коментар
            Толкова филтри с по толкова чернилка, то трябваше вече маркучи да не са останали.

          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Ако се бяха разкапали маркучите, така че да запушват, нямаше да се отпушва при слагане на нов филтър, поне в началото, а и, както каза колегата, вече трябваше да няма маркучи.

        • За по голяма нагледност на състоянието на филтъра го разцепете с флекса и след това отрежете и филтриращата част през средата -става ясно каква част от филтъра е замърсен.

          Коментар


          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Това ми е абсолютно невъзможно. За това и салфетката беше до дървото, за което специално преместих джипа на метър него.

            ... ноо, липата е с болярски корени, а и явно съм я посадил добре преди 40г, та нищо ѝ няма.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X