Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бензин в нафтата

    Така... не съм сигурен дали тук е мястото на това мнение, но... за да няма повече пострадали искам да ви кажа, как закъсах с леката дизелова кола. Надявам се споменаването на марки да не доведе до санкции. От 5-6 години зареждах нафта от ОМВ и зимата при минус 16 градуса фиатката ми палеше от раз. От няколко месеца зараждам нафта на Еко, защото ползвам някаква мижава отстъпка. Онзи ден колата ме предаде. Заглъхна, загасна и до там, като преди това нямаше особено желание за ускорение. На горивопровода при двигателя има една гумена круша за ръчно подкачане на гориво. Като я стиснах вътре все едно имаше твърдо тесто! В крайна сметка смених и горивния филтър, от който изпаднаха толкова мизерии, колкото никога досега не ми се е случвало да видя и разбира се... напълних резервоара с истинска нафта. Извода е... никога повече нафта от Еко!
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #47
      От: Бензин в нафтата

      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
      Така... не съм сигурен дали тук е мястото на това мнение, но... за да няма повече пострадали искам да ви кажа, как закъсах с леката дизелова кола. Надявам се споменаването на марки да не доведе до санкции. От 5-6 години зареждах нафта от ОМВ и зимата при минус 16 градуса фиатката ми палеше от раз. От няколко месеца зараждам нафта на Еко, защото ползвам някаква мижава отстъпка. Онзи ден колата ме предаде. Заглъхна, загасна и до там, като преди това нямаше особено желание за ускорение. На горивопровода при двигателя има една гумена круша за ръчно подкачане на гориво. Като я стиснах вътре все едно имаше твърдо тесто! В крайна сметка смених и горивния филтър, от който изпаднаха толкова мизерии, колкото никога досега не ми се е случвало да видя и разбира се... напълних резервоара с истинска нафта. Извода е... никога повече нафта от Еко!
      Аз мога да ти благодаря за споделената информация, тъй като от скоро имам една карта, която ми дава 4 ст. отстъпка на Еко, ама още не съм я ползвал... , но явно няма и да я ползвам )) Ще продължа да си сипвам на Ромпетрол.
      TOYOTA LAND CRUISER 120
      OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
      YAMAHA TDM 850 4TX

      Коментар


      • #48
        От: Бензин в нафтата

        Ми, аз със ЕКО до сега не съм имал грижи. Вярно че сипвам инцидентно, но не е имало грижи с качеството.

        Просто приоритетно гледайте да сипвате от бензиностанции с голям оборот и на оживени места. Поне е някаква що-годе гаранция че няма да ви набутат гориво, стояло в резервоара от преди 3-4 месеца.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Бензин в нафтата

          Първоначално публикуван от caesar77 Преглед на мнение
          Аз мога да ти благодаря за споделената информация, тъй като от скоро имам една карта, която ми дава 4 ст. отстъпка на Еко, ама още не съм я ползвал... , но явно няма и да я ползвам )) Ще продължа да си сипвам на Ромпетрол.
          То кой ли няма такива карти. Аз моята я изхвърлих и зарязах Лукойл като ги хванах, че ме цакат с 6 литра газ на 30 литрова бутилка (при 27 възможни ми "заредиха" 33).
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #50
            От: Бензин в нафтата

            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
            Така... не съм сигурен дали тук е мястото на това мнение, но... за да няма повече пострадали искам да ви кажа, как закъсах с леката дизелова кола. Надявам се споменаването на марки да не доведе до санкции. От 5-6 години зареждах нафта от ОМВ и зимата при минус 16 градуса фиатката ми палеше от раз. От няколко месеца зараждам нафта на Еко,........... никога повече нафта от Еко!

            Aми аз леко не по темата..........за което ще прощавате ама за нафтата незнам но аз зареждам само от Еко, бензин 95+
            и мога да кажа че съм много доволен!Както съм казвал и в други теми само този бензин успя да ми отпуши запушени дюзи
            (вследствие на газта) и оттогава само него ползвам.За качеството си е мн добър бензин!Дали ме лъжат незнам!...но Аз си харесвам Еко-то

            Съжелявам за спаменето
            Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
            LZ1NES

            Коментар


            • #51
              От: Бензин в нафтата

              Кажи точно коя е бензиностанцията Еко, защото много често проблема идва от управителя, който да речем е близък с тоя-оня от фирмата(или просто е наглец) и си позволява да налива в цистерните какви ли не гнусотии!
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #52
                От: Бензин в нафтата

                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                Кажи точно коя е бензиностанцията Еко, защото много често проблема идва от управителя, който да речем е близък с тоя-оня от фирмата(или просто е наглец) и си позволява да налива в цистерните какви ли не гнусотии!
                Ето за тази става въпрос: http://www.bgmaps.com/link/EF3447F4C...A79E6835EF8835
                На бул. Владимир Вазов се намира, малко преди Герена. Сравнително нова е, на около година, година и половина.
                Между другото... карам автомобили от 18 години и винаги съм се чудил на твърденият на дадени хора, че еди кое си гориво било боклук. Ей на... и на мен ми се случи!
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • #53
                  От: Бензин в нафтата

                  Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                  Ето за тази става въпрос: http://www.bgmaps.com/link/EF3447F4C...A79E6835EF8835
                  На бул. Владимир Вазов се намира, малко преди Герена. Сравнително нова е, на около година, година и половина.
                  Между другото... карам автомобили от 18 години и винаги съм се чудил на твърденият на дадени хора, че еди кое си гориво било боклук. Ей на... и на мен ми се случи!
                  Аз да ти кажа съм зареждал там пропан-бутан и съм оставал доволен като разход и варвене, но - едно голямо но, лятото. От есета насам навсякъде от еко започна да ми похарчва повече, а това мнение все по-често го срещам тук във форума. То ясно, че и студеното време оказва не малко влияние за разхода, но смея да твърдя, че си познавам колата. Реших да провера дали така стоят нещата в Лук...л, защото те зареждат газ от нефтохима - и там същото. Исках да направя сравнение между двете газстанции, защото първата не зарежда газ от българия, а го внася. Знам го от човек, който работи с тях. Лошото е, че го внасят от където им падне и съответно качеството всеки път е различно и не може да се направи генерален извод. Трябва да пробвам и O..V ама пусто тези подвеждащи карти за отстъпка, все ме карат към еко и лукойл и си сърбам попарата. За протокола да кажа само, че и О..V май го внасят газа и не ползват български. А относно Ш..Л те отдавна не съществуват за мен като опция, след като съм им сърбал попарата из цяла Европа.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бензин в нафтата

                    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                    Аз да ти кажа съм зареждал там пропан-бутан и съм оставал доволен като разход и варвене, но - едно голямо но, лятото. От есета насам навсякъде от еко започна да ми похарчва повече, а това мнение все по-често го срещам тук във форума. То ясно, че и студеното време оказва не малко влияние за разхода, но смея да твърдя, че си познавам колата. Реших да провера дали така стоят нещата в Лук...л, защото те зареждат газ от нефтохима - и там същото. Исках да направя сравнение между двете газстанции, защото първата не зарежда газ от българия, а го внася. Знам го от човек, който работи с тях. Лошото е, че го внасят от където им падне и съответно качеството всеки път е различно и не може да се направи генерален извод. Трябва да пробвам и O..V ама пусто тези подвеждащи карти за отстъпка, все ме карат към еко и лукойл и си сърбам попарата. За протокола да кажа само, че и О..V май го внасят газа и не ползват български. А относно Ш..Л те отдавна не съществуват за мен като опция, след като съм им сърбал попарата из цяла Европа.
                    С нафта на OMV не сум имал грижи до сега. Един път се случи изгорелите газове да миришат леко странно, но нищо повече от това. Вървеше си както обикновено. Зареждам обикновена нафта от там, и гледам да е от бензиностанция с повече клиенти.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бензин в нафтата

                      Аз говорех конкретно за газа, но споделям твоето мнение за нафтата на OMV, когато карах дизелов фиат зареждах оттам и нямах проблеми. До този извод бях стигнал.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Бензин в нафтата

                        И аз имах проблеми след едно зареждане на нафта от Еко. Колата просто не искаше да върви.
                        Последните седмици зареждам на тираджийските бензиностанции на Драгичево и нямам никакви оплаквания. Пък и е с десет ст. по-евтина.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Бензин в нафтата

                          Многостотин хиляди съм сипвал и сипвам редовно масло,последните години вкл.и на HDI-само истинско двутактово,че съм се глезил и със синтетика.Сипвал и бензин навремето,на което съм върл противник,особено за сегашните дизели.Керосин или газ за горене-да,да и на реномирана добавка с гарантиран произход и с ясно предназначение.В момента карам с американска добавка добавка(приблизително 1л.за 400л дизел) и пише,че почиства горив.с-ма,изредена е цялата и предпазва от замръзване до -40.Май наистина работи не само за замръзването,не е уникална,но тук я няма.Зимата по малко спирт за горене да прокара конденза.От бензиностанциите не съм имал проблеми за замръзване само с ОМВ и РОМПЕТРОЛ,но високооктановия бензин и газта според мен са с непостоянно качество-съдя по мотори и нервен автомобил.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #58
                            От: Бензин в нафтата

                            Колеги нещо за зимна добавка на WURTH някой може ли да каже ?
                            Става въпрос за тази:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wurth.jpg
Прегледи:1
Размер:8.5 КБ
ID:5341904
                            Пише в инфото, че до -30 работи...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Бензин в нафтата

                              Колеги,вече близо месец зареждам само от ОМВ и щом сутринта на минус 19градуса запали, какво повече да искам от този двигател.Като се има в предвид че бензин не съм сипвал,а само 100гр.синтетично двутактово масло Щил на 20лт. ОМВ дизел. Sparkybg,благодаря ти за съвета относно бензиностанцията вече само там

                              Коментар


                              • #60
                                От: Бензин в нафтата

                                Много зависи къде ти е колата .Какво имам предвид,с една и съща нафта а именно от по-скъпата на омv в Велико Търново пали на -16 ,а в Варна на -11 с този леден вятър замръзна.Много е относително и зависи според мен от влажноста на въздуха.Студът при по голяма влажност удвоява влиянието си.
                                Jeep Гранд Чероки 3.1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X