Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Бензин в нафтата

    Първоначално публикуван от maystora6 Преглед на мнение
    Студът при по голяма влажност удвоява влиянието си.
    -20 си е -20. Нафтата друго не я интересува. Въпроса е колко бързо студа ще охлади горивото до -20. В единия случай ще е примерно за 5 часа, в другия - за 8. Влагата и вятъра помагат, но така или иначе, колкото и вятър да има, въздуха не може да охлади нещо до температура по-ниска от собствената си.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Бензин в нафтата

      Колеги,да споделя днес какво ми се случи.Значи сутринта Фронти си запали от рас,ходих до магазина, абе всичко на всичко двигателя работи около 25мин. Да ама на пребиране спрях пред гаража отворих вратите включвам на първа давам газ и оборотите започнаха да падат в следствие на което джипката угасна. Отворих капака и ми направи впечатление че бутона за ръчно подкачване на гориво е заседнал в долно положение. Измъкнах маркучето което идва от гориво захранвящата тръбичка и бутона на помпата пак се върна в изходна позиция. Свалих и горивния филтър,нафтата си беше читава,значи нещо по тръбата на зад е спряло притока си викам, намушик една шлауха на захранващата тръба и започнах да смуча както си смуча от бурето,първите няколко дърпания бяха трудни но после вакуума стана по малък,и накрая опитах и нафтата,като за 2,67ст.си е доста гадничка .Свързах гориво провода сложих филтъра, подкачих гориво и запали, според мене е имало вода по трасето. По горе някой колега беше писал нещо за спирт който се добавял в горивото,но не знам колко да сипя.Моля пишете според вас каква е причината и ако е вода,колко спирт да сипя на половин резервоар,щото аз винаги поддържам това ниво.Благодаря ви в аванс.

      Коментар


      • #63
        От: Бензин в нафтата

        Аз съм слагал и по половин литър спирт без да усетя нещо негативно за двигателя и ГНП-то.А пък в горивопровода сигурно е имало топче парафин или лед.Може и смукателя на сондата да се е позамазал,а той е доста фина мрежичка.При аналогичен случай вместо да смуча от горивопровода,аз надух назад докато се чу бълбукане в резервоара.След това подкачване и палене.

        Коментар


        • #64
          От: Бензин в нафтата

          Слагам 1-литър спирт на 40-50.л. нафта.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #65
            От: Бензин в нафтата

            на мен един приятел ми каза до 10-15% бензин т.е. за резервоар слагам 3-4 литра бензин и 200-300 грама масло , правят го и на коли след 2007г
            Opel Frontera 25TDS(VM41B) 1997

            Коментар


            • #66
              От: Бензин в нафтата

              Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
              Колеги,да споделя днес какво ми се случи.Значи сутринта Фронти си запали от рас,ходих до магазина, абе всичко на всичко двигателя работи около 25мин. Да ама на пребиране спрях пред гаража отворих вратите включвам на първа давам газ и оборотите започнаха да падат в следствие на което джипката угасна. Отворих капака и ми направи впечатление че бутона за ръчно подкачване на гориво е заседнал в долно положение. Измъкнах маркучето което идва от гориво захранвящата тръбичка и бутона на помпата пак се върна в изходна позиция. Свалих и горивния филтър,нафтата си беше читава,значи нещо по тръбата на зад е спряло притока си викам, намушик една шлауха на захранващата тръба и започнах да смуча както си смуча от бурето,първите няколко дърпания бяха трудни но после вакуума стана по малък,и накрая опитах и нафтата,като за 2,67ст.си е доста гадничка .Свързах гориво провода сложих филтъра, подкачих гориво и запали, според мене е имало вода по трасето. По горе някой колега беше писал нещо за спирт който се добавял в горивото,но не знам колко да сипя.Моля пишете според вас каква е причината и ако е вода,колко спирт да сипя на половин резервоар,щото аз винаги поддържам това ниво.Благодаря ви в аванс.
              Да,от това се разболя и моята.Не я бях палил цяла седмица,стои на открито,а температурите си бяха все от -15 до -20.Днес тръгнах да я поразкарам и да я вкарам в гаража,за да не ми заскрежат прозорците, като тръгна рано сутринта за лов.Запали лесно,работеше на място добре.Минах около 2 километра и изведнъж загуби мощност и огасна.Дърпахме я,при което пали,работи около минута и гасне.Така няколко пъти.Сега е в гаража и утре ще и тегля теглото!!!

              Коментар


              • #67
                От: Бензин в нафтата

                Използвайте днес и утре мекото време, че да сипете нормална нафта, или добавка против замръзване, че пак идат студове другата седмица. Аз поне така ще сторя, че дизеловата ми лека кола така и не отлепи през изминаващата седмица. Надявам се днес парафинеца да се е поразтворил и, като напълня резервоара до горе с хубава нафта да нямам грижи. Само да спомена, че при около 20 литра смотана нафта (по-нагоре писах откъде) и добавен литър газ за горене (и аз се принудих да правя разни рецепти...) резултатът е никакъв! Онази сутрин пипнах гумената помпичка за ръчно подкачване и в нея пак напипах нещо твърдо..
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • #68
                  От: Бензин в нафтата

                  Зареждам само нафта на ЕКО от около две години, та надали проблема при теб е от нафтата. След два дни на паркинга, при -22 запалих с 3 оборота на двигателя. Верно, не беше само от "цък" като лятото, ама се преживява.
                  Възможно е, все пак, местният шериф на бензиностанцията, от която си заредил, да се е изхитрил с доставчика, че да придобие някоя прека пара.
                  Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                  Коментар


                  • #69
                    От: Бензин в нафтата

                    Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                    Използвайте днес и утре мекото време, че да сипете нормална нафта, или добавка против замръзване, че пак идат студове другата седмица. Аз поне така ще сторя, че дизеловата ми лека кола така и не отлепи през изминаващата седмица. Надявам се днес парафинеца да се е поразтворил и, като напълня резервоара до горе с хубава нафта да нямам грижи. Само да спомена, че при около 20 литра смотана нафта (по-нагоре писах откъде) и добавен литър газ за горене (и аз се принудих да правя разни рецепти...) резултатът е никакъв! Онази сутрин пипнах гумената помпичка за ръчно подкачване и в нея пак напипах нещо твърдо..
                    Хах, ами че ти си налял в резервоара, а не в помпичката. За да има ефект трябва да премине през нея газ. Става и с бензинче, но пак трябва превъртане на гориво през системата. Газ и 50% да сложиш няма проблеми, дори моторът ще работи по-добре, все пак е по-пречистена фракция от нафтата. Според мен сложи още едно литърче и развърти на стартер(ако не иска да запали) , а ако можеш и да запалиш още по-добре - остави я да поработи и ти гарантирам, че утре няма да имаш замръзнала нафта никъде в системата. А, щях да забравя - налей и половин-едно кило спирт(желателно да е високо процентен - над 90%) за да може да поеме водата в резервоара за да не ти замръзва тя и да ти прави проблеми.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Бензин в нафтата

                      Добавянето на бензин в нафтата ми го направиха принудително.Вчера на "Лукойл" ми объркаха горивото,вместо дизел ми сипаха бензин.Усетих се навреме и допълних с нафта,като в момента съотношението е 3:1.Смятам да добавя и малко масълце за смазочност,и се надявам да нямам проблеми.
                      0884 987 137
                      В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                      Коментар


                      • #71
                        От: Бензин в нафтата

                        Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
                        Добавянето на бензин в нафтата ми го направиха принудително.Вчера на "Лукойл" ми объркаха горивото,вместо дизел ми сипаха бензин.Усетих се навреме и допълних с нафта,като в момента съотношението е 3:1.Смятам да добавя и малко масълце за смазочност,и се надявам да нямам проблеми.
                        Каква е колата? 3:1 не е малко, но не вярвам да имаш проблеми и без масло. И на мен ми се е случвало, нищо не се строши, само не я юркай много до следващото наливане на нафта. Карай си нормално, без джигитлъци. Може да тръгне по-добре даже и със сигурност няма да замръзне.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Бензин в нафтата

                          Колата е Опел-Астра F 92г. 1,7D с немския мотор.По принцип тя вече е прежалена и е пред бракуване,но още ми върши работа.Сега с бензинеца може и някое от избягалите кончета да се завърне.
                          0884 987 137
                          В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                          Коментар


                          • #73
                            От: Бензин в нафтата

                            За леко стартиране на дизелов двг при минусви температури и против замръзване на нафтата сипвам газ за осветление, върши по-добра работа от бензина а е и по-мазна.
                            СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                            ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                            Коментар


                            • #74
                              От: Бензин в нафтата

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              Хах, ами че ти си налял в резервоара, а не в помпичката. За да има ефект трябва да премине през нея газ....
                              Не бях много конкретен и не споделих, че след, като сипах газта в резервоара покарах колата 20мин. за да се разджурка хубаво и стигне до ГНП-то. Това се случи при по-меко време. В големите студове пак имаше драми, но сега досипах над 35 литра читава нафта и се надявам да нямам проблеми. След няколко дни, като постегне още студ ще тествам, но мисля, че вече си реших проблема А иначе... вероятно е да съм попаднал на някакво изключение откъм качество на нафтата от конкретната бензиностанция, но за себе съм сигурен, че никога повече няма да заредя от тази верига и ще се върна на старата утвърдена марка, с която при много ниски температури не съм имал драми.
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар


                              • #75
                                От: Бензин в нафтата

                                Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
                                Колата е Опел-Астра F 92г. 1,7D с немския мотор.По принцип тя вече е прежалена и е пред бракуване,но още ми върши работа.Сега с бензинеца може и някое от избягалите кончета да се завърне.
                                С бензинеца табуна от избягали кончета ще се увеличи!Виж-керосина ще ти върне някой и друг избягал добитък!
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X