Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    Или просто съвпадение.
    Съвпадение, ама с кво ?
    Ако утре след смяната на филтъра всичко се оправи - добре, ако не - ще стане ясно като се отхлупи резервоара.

    ... разбира се, може и да е съвпадение.
    Къси клечки да искаш !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      Дали гъби, дали нещо друго. Това дето е запушило тръбата е щяло да я запуши и без бензина. Съвпадението, че точно тогава си сипал бензина и сега си чешеш главата.

    • Джоу (x3mrjoe)
      Джоу (x3mrjoe) коментира
      Редактиране на коментар
      Всичко което сипвам лично аз минава през цедка 180÷190μm, а когато е от бензиностанция, почти винаги е от ЕКО, като периодично слагам и малко бензин.
      Това което е запушило тръбата е нещо едро, което единствено може да е отлепило се наслагване, но дали е от горивото или изпуснати бактерии които са гъбясали, ше стане ясно.
      Еее, кот' - тако'ата !

  • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

    Съвпадение, ама с кво ?
    Ако утре след смяната на филтъра всичко се оправи - добре, ако не - ще стане ясно като се отхлупи резервоара.

    ... разбира се, може и да е съвпадение.
    Къси клечки да искаш !
    Възможно ли е само от 2 литра бензин да се получи такава драма, баси??!!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение

      Възможно ли е само от 2 литра бензин да се получи такава драма, баси??!!
      Много ми е странно, щото както и споменах, правил съм го много пъти, а и задължително сменям филтър преди зимата.
      Тоя път наистина стана нещо странно, но се надявам утре да добия нèква яснота по въпроса.

      P.S. ... но преди обикновено слагах по 2лв и в поне половин резервоар с гориво.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 25-02-20, 22:29.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • Почти 100% съм сигурен че не е от бензина ,или последици от него .Проблема много вероятно нещо да се случва със сондата в резервоара (или помпа ако има там) ,или от ГНПто .И на моменти се прекъсва подаването на гориво или смес в цилиндрите .
        "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
        Кольо.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
          Почти 100% съм сигурен че не е от бензина ,или последици от него .Проблема много вероятно нещо да се случва със сондата в резервоара (или помпа ако има там) ,или от ГНПто .И на моменти се прекъсва подаването на гориво или смес в цилиндрите .
          Смених горивният филтър, по-добре тръгна на момента, но пак не му стигаше гориво като го настъпя. Покарах 10÷15km и пак се задръсти, като можеше да се кара само на ниски обороти.
          Понеже сложих доста от добавката за почистване, а бях сложил и друга когато си пълних резервоара, почна да работи доста твърдо, което се усеща особено на празен ход, та на прибиране избухах още 10лв бензин да поомекне работата, пък и да видя какво ще се случи.
          Ще източа всичко да видя какво ще има вътре, но е ясно, че ще се сваля резервоара. След 26г употреба ще е полезно, а и ще сменя маркучите които са връзката към тръбите.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • hunter vl
            hunter vl коментира
            Редактиране на коментар
            От бензина пак ще работи твърдо ,някакво масълце му сипи ,ако намериш трансформаторно може и повечко ,ако не М10д близо до мен има на 3,20-3,30литъра .Едната от 260 тките който съм имал беше с3.3тд мотора ,имало е зими карал съм я с микс 1:1керосин :трансформаторно ,бях я оставил в планината и като отивах събота сутрин на лов на -20-25 подгрявам и пали ,горивния филтър съм го сменял през 2-3 години (реално 15-20 хл.км).Та във тоя ред на мисли ти споменах ,че проблема не е в сместа в резервоара.
            ПП ако решиш обади се и ела един ден да източим резервоара ,сваляне измиване и тн.

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Да бе, М10 ще слага.
            Не знаеш ли, че това масло е чиста сярна киселина, сода каустик, трифосфоропетохлорен четирижезен триоксид, и само да се спомене името му и двигателите се скапват...
            Дай нещо на Кастрол, Шел, в краен случай на Валволин.

        • Няма ли достъп от под задната седалка? Поне да се погледне вътре без да се сваля резервоара.

          Коментар


          • Поне моята "печка" има много фина цедка на сондата и си мисля, че няма как нещо от резервоара да отиде в ГФ. Пък бактерии в дизел съм виждал. Те си правят колонии които приличат на медуза, желе, нещо такова. И това може да запуши цедката, но не и да мине през нея. Споменаваш за маркучи. Дали не е възможно от тях да се откъсват парченца, които да предизвикват запушването?
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Няма ли достъп от под задната седалка? Поне да се погледне вътре без да се сваля резервоара.
              Няма, Пенчо, поне на по-новите, та едва ли на мойто ще има, което, разбира се, ще погледна.
              Така или иначе една профилактика няма да му се отрази зле.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • На новите - не знам, ама до сега не съм попадал на хафтомобил, на който да няма достъп до сондата или помпата от към купето. Включително и на дзверо от аватара.

                Коментар


                • petkov_bb
                  petkov_bb коментира
                  Редактиране на коментар
                  Просто късмет с моделите,а има доста на които се смъква целият резервоар за всяка дреболия......Рено,Ровър с ляв волан,............

                • Джоу (x3mrjoe)
                  Джоу (x3mrjoe) коментира
                  Редактиране на коментар
                  Витото на моят приятел, което беше гъбясало, също нямаше отвор и трябваше да се свали резервоара, ама е по-голям кор отколкото при джип, че хем няма рама, хем е ниско, а моя човек се чекнà на поляната за блока си.

              • Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Поне моята "печка" има много фина цедка на сондата и си мисля, че няма как нещо от резервоара да отиде в ГФ. Пък бактерии в дизел съм виждал. Те си правят колонии които приличат на медуза, желе, нещо такова. И това може да запуши цедката, но не и да мине през нея. Споменаваш за маркучи. Дали не е възможно от тях да се откъсват парченца, които да предизвикват запушването?
                Разгледах сондите, и цедка има след 2000, а преди това не, което ме учуди. Маркучите са оригиналните от 14.09.1993, както пише на табелката в коша, та със сигурност им е време да се сменят.
                Когато се появи проблема, се случи почти изведнъж, което ме навежда на мисълта, че нещо се е отлепило от стените, а дали е желето което се е раздвижило или на нещо друго му е дошло времето да се разкапе, се надявам да разбера, че винаги са ме интересували и причините за случването на нещата.
                После ще разбера дали има файда от вчерашното слагане на бензин, а и мисля пак да сменя филтър.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • Ами отвори един филтър и виж какво има в него.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    Ами отвори един филтър и виж какво има в него.
                    От филтъра който смених течеше плътна като цвят чернилка, но преди това три дни всичко в резервоара се е киснало с добавката на Cyclo MAX 44. Това беше в сряда привечер, а като сменям пак горивния, което може и да се наложи да е веднага, ще стане ясно дали пак ще е така.
                    Най-добре ще е да източа всичко, но имам задачи и няма да е днес.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • Колониите на бактериите са черни. Може и да си ги виждал и да знаеш де. Ама пък и маркучите са черни. Ще следя темата за причината за проблема.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        Колониите на бактериите са черни. Може и да си ги виждал и да знаеш де. Ама пък и маркучите са черни. Ще следя темата за причината за проблема.
                        Не знаех, че колониите са черни, и за това се учудих как може изведнъж да се разпаднат маркучите при еднаква употреба и назад във времето.

                        Приятел бра ядове с бактериите и гъбите като резултат, като му помагах в цялата драма докато се чудехме какво е и подменяхме уплътнения по бързи връзки и други работи на едно Вито, но когато сваляше резервоара да го чисти, защото и при него нямаше начин за бъркане през купето, не бях при него и не съм видял как изглеждат.

                        Ше видим какъв ше е филма.

                        P.S. На добавките за почистване които работят и с/у бактерии и гъби им трябва време, та тайно се надявам тази да свърши някаква работа поне докато се постопли времето за да не се налага баш сега да се сваля резервоара.
                        На добавката която сложих не пишеше конкретно, че е и за бактерии, като може после да сложа една на Arexons която е и за това, пък кот'- тако'ата.
                        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 28-02-20, 13:03.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                          Колониите на бактериите са черни. Може и да си ги виждал и да знаеш де. Ама пък и маркучите са черни. Ще следя темата за причината за проблема.
                          Това е ползно инфо ,а след сипвне на добавка срещу бактерийте ,пак ли тръгва чернилка по нафтопроводите ?
                          "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                          Кольо.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X