Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как да си повдигна фронтерата

    Колеги,ако някой има на идея от къде мога да си закупя пълен лифт-кит за "Фронтерката"моля ви помогнете.Тук в гр.Стара Загора вече проверих но ударих на камък.Интерисува ме и цената,която предполагам няма да е никак малка но въпреки всичко съм любопитен да я чуя...Предварително благодаря.

    Коментар


    • До: Как да си повдигна фронтерата

      http://www.supertrux.com/acatalog/Fr...sion_Kits.html

      http://www.pureisuzu.com/98-2001_amigo_3.htm

      http://www.pureisuzu.com/suspension.htm
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • До: Как да си повдигна фронтерата

        едно малко въпросче- торсионното окачване на мойата фронтерка 1999 г. 2,2 дизел е същотоя но ми направи впечетление,че болта за регулиране на левия торсион е навит и се показва близо 3см.я а десния въобщте не е. Каква е според вас причината? Възможно ли е левия /под шофора/ да е по уморен и така да е компенсиран? Защото и на мен ми се иска да ги врътна малкоя да се вдигне 3-4 сантима -все фаида.

        Коментар


        • До: Как да си повдигна фронтерата

          Първоначално публикуван от stam Преглед на мнение
          едно малко въпросче- торсионното окачване на мойата фронтерка 1999 г. 2,2 дизел е същотоя но ми направи впечетление,че болта за регулиране на левия торсион е навит и се показва близо 3см.я а десния въобщте не е. Каква е според вас причината? Възможно ли е левия /под шофора/ да е по уморен и така да е компенсиран? Защото и на мен ми се иска да ги врътна малкоя да се вдигне 3-4 сантима -все фаида.
          Не съм чувал за уморен торсион като се умори направо се чупи, това не е ресор.
          no signature no problems

          Коментар


          • До: Как да си повдигна фронтерата

            Де да знам и аз това се питам каква е причината. Едва ли са така фабрично. трябва да надникна под някоя друга фронтерка

            Коментар


            • До: Как да си повдигна фронтерата

              Първоначално публикуван от stam Преглед на мнение
              Де да знам и аз това се питам каква е причината. Едва ли са така фабрично. трябва да надникна под някоя друга фронтерка
              Споко колега и при мен е така!Виждал съм на поне още две "Фронтери" разлика в навивките на резбите на болтовете.Явно е фабрично!Ако навиваш,първо бележи главите на болтовете и каквото направиш от едната страна с тОРсиона направи го и с другата....А на отзовалите се на призива ми - благодаря....

              Коментар


              • До: Как да си повдигна фронтерата

                Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                Споко колега и при мен е така!Виждал съм на поне още две "Фронтери" разлика в навивките на резбите на болтовете.Явно е фабрично!Ако навиваш,първо бележи главите на болтовете и каквото направиш от едната страна с тОРсиона направи го и с другата....А на отзовалите се на призива ми - благодаря....
                благодаря, аз бях почнал да изпадам в размисли

                Коментар


                • До: Как да си повдигна фронтерата

                  Ако се натегнат тросионите до предела им какви изненади могат да бъдат очаквани с предницата освен,че ще се повдигне,ще вози по твърдо и ще измести ъгъла на полуосите - това е ясно.До тук от изброените не виждам нищо притеснително?...Не,че ще го направя ама все пак как мислите Вие!...В предните постове на тази тема има разни догадки ама май се оказаха,че не вредят на направеното и тествано до сега??.[/quote]

                  Торсионите работят на усукване. Те са изработени също от пружинна стомана както ресорите ( от рода на 65Г ). При силно натягане естествено , че предницата се повдига , но като прибавиш някой як удар в дупка или камък от напрежението в метала единствения резултат е чупене . Като прибавим и втвърдяването на возията , риска едва ли си заслужава ефекта от 4-5 см. повдигане.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • До: Как да си повдигна фронтерата

                    5 см са нищо както разбрах
                    колегите от Стара Загора карат с 5 см лифт от доста време и нямат ядове
                    а те до колкото знам са хардлайнери
                    между другото окачването което съм подготвил за смяна също ще стане
                    +5см на стандартното
                    от там нагоре обаче става сложно и скъпо
                    BMW X6

                    Коментар


                    • До: Как да си повдигна фронтерата

                      Първоначално публикуван от VeshteR Преглед на мнение
                      5 см са нищо както разбрах
                      колегите от Стара Загора карат с 5 см лифт от доста време и нямат ядове
                      а те до колкото знам са хардлайнери
                      между другото окачването което съм подготвил за смяна също ще стане
                      +5см на стандартното
                      от там нагоре обаче става сложно и скъпо
                      Стига бе приятелю,сложно,може и купето малко да отлепиш от шасито,като наместиш на осем места примерно по 2-3см.гумени подложки от транспортна лента..Това го обмислям от известно време и ще го направя при първа възможност....

                      Коментар


                      • До: Как да си повдигна фронтерата

                        мислил съм го
                        ама каква е файдата да натопорча купето пък дифа пак там да си стои
                        може да се вдигне ама с идеята за по големи гуми
                        аз съм с 31х10.5х15 - от там на горе ще се товари трансмисията
                        значи по големи гуми - нъц
                        пък тея като си влизат и така - защо да правя бодилифт
                        сега ако реша да слагам 33
                        бодилифт + нефелен двигател+ проблеми по трансмисията+скъпи ремонти+скъпи гуми = няма смисъл=мъка

                        значи ОФА КБ 2.0 си е достатъчна за целите на съботно неделните разходки и е с ниски разходи по експлоатация и поддръжка
                        не блести с нищо но си върши работата което и достатъчно само по себе си - достатъчно здрава и проходима е
                        вече ако искам да правя Monster - има Нисан Патрул Тойота 4рънър и Ландкруйзер Джиип не на последно място и т.н
                        там вече е скъпо а и прекалено модифициран джип е почти невъзможно да се кара ежедневно
                        трябва баланс

                        абе сложи си хубави гуми - лифт 5-7 см в рамките на нормалното
                        сложи една лебедка и необходимото оборудване
                        покарай за опит по различни терени било то зад волана било то за екипировка
                        разликата между сравнително подготвен джип + подготвен водач и
                        много подготвен с подготвен водач не е много голяма
                        изразява се най вече на места които така или иначе винаги можеш да заобиколиш

                        добрата подготовка освен каране и работа с оборудването включва и
                        самоконтрола - да знаеш кое къде как и до къде
                        така мисля
                        BMW X6

                        Коментар


                        • До: Как да си повдигна фронтерата

                          Невероятен си!Това е точно описание на възможностите на "Фронтерата" и водача и!..Браво колега...

                          Коментар


                          • До: Как да си повдигна фронтерата

                            благодаря - пак ще черпя
                            между другото в момента съм в бокса
                            надявам се до понеделник да съм качил новото окачване
                            BMW X6

                            Коментар


                            • До: Как да си повдигна фронтерата

                              Колеги от едно известно време ми се върти в главата една идея!Смятам да подложа на осемте /точки/тампона м/у шасито и купето нещо с цел още малко повдигане,но освен за парчета от тр.лента за друго не се сещам!Ако някой има на идея какво друго може да се използва като материал - моля да сподели!Целта е едновременно да е здраво и в същото време да е и меко тоест да е нещо като тампон...

                              Коментар


                              • До: Как да си повдигна фронтерата

                                Тампони за двигатели примерно от Шкода 120 или от Трабант. Предлагам ти тези защото са със същото закрепване а са около 5 см дебели а и са здрави и евтини
                                Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X