Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как да си повдигна фронтерата

    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
    Не съм правил подложки. Ако нямаме чертеж или мостра, кой е правилния подход? Аз си мисля: сваляме пружината, стругар и по пружината изработка на фтулка. Страната на фтулката към пружината плътна, за да се фиксира? Има ли някои други особенности?
    Не. Това е подхода.
    А чертеж предполагам винаги може да се намери. Все пак Руснаците са много.
    no signature no problems

    Коментар


    • До: Как да си повдигна фронтерата

      Качвам едно чертежче на подложки за Терано I ,мисля че са идентични с тези на Фронтерката,ако несъм прав то моля да ме извините

      Коментар


      • До: Как да си повдигна фронтерата

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        От никъде. Трябва да се направят.
        А знаеш ли някой който може да направи и въобще правил ли е някой?

        Коментар


        • До: Как да си повдигна фронтерата

          Първоначално публикуван от edobg Преглед на мнение
          А знаеш ли някой който може да направи и въобще правил ли е някой?
          Мисля че всеки самоуважаващ себе си стругар би се справил

          Коментар


          • До: Как да си повдигна фронтерата

            Първоначално публикуван от veritas Преглед на мнение
            Мисля че всеки самоуважаващ себе си стругар би се справил
            Ако са идентични с Фронтерата това е час работа и за начинаещ стругар.Ама "гуруту" на таа тема вече няма да дава акъл за "виренето" на Фронтера.Домързя го да дойде на гости и си прати камиончето за постоянно местожителство тук.Вече има по-висока Фронтера от моята с русенски табели-бая се е постарал момъка като я видях на живо.

            Коментар


            • До: Как да си повдигна фронтерата

              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
              Ако са идентични с Фронтерата това е час работа и за начинаещ стругар.Ама "гуруту" на таа тема вече няма да дава акъл за "виренето" на Фронтера.Домързя го да дойде на гости и си прати камиончето за постоянно местожителство тук.Вече има по-висока Фронтера от моята с русенски табели-бая се е постарал момъка като я видях на живо.
              Що бре приятелю,това е началото!Ще седнем и на масата има време...Пък аз винаги съм готов да помогна на всеки който има нужда от съвет...
              Бъди жив и здрав....

              Коментар


              • До: Как да си повдигна фронтерата

                Вдигнах и моята ОФКБ- А.
                Сиромашко- подложки с реално повдигаща част 35 мм стоманени + натяг на торсионите. Нямах друг материал под ръка. Исках алуминии, ама едвам намерих стомана с фи 130 мм.
                Сега с гуми БФГ 235/70/16 АТ е 900мм/900мм от земята.
                Струва ми се обаче, че почти нямам ход на амовете.
                900мм/900мм добър резултат ли е ?
                Нека по- разбиращите колеги сега да дадат мнение за нови гуми и размер. Ще трябват обаче и обяснения, защото стандартите в инчове не ги разбирам много- много.

                Коментар


                • До: Как да си повдигна фронтерата

                  Колега,нещо не разбирам?Казваш подложки - къде подлага?Между шаси и купе .. предполагам?Какво е това Ф-130мм,къде го сложи това нещо?
                  Би ли обяснил по подробно...или пусни някоя снимки..
                  Иначе 90/90 е много добре!
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Как да си повдигна фронтерата

                    Четох доста и в форума и като цяло в нета. Нещо обаче още ми липсва. Прегледах темата за окачването на Фронтера (торсиони, пружини и ресьори). Мойта колица е 96г. къса база, 2,0и. Задното окачване е на пружини. Отпред не съм на ясно какво е, дали е с торсионни. Как мога да го разбера това? Отзад като съм с пружини има ли начин за вдигане?

                    Мерси на всички
                    Светът на Владо

                    Коментар


                    • До: Как да си повдигна фронтерата

                      Моля,обаче не си прочел всичко.Всички Фронтери отпред са с торсиони-болтове в средата на купето/27 мисля/,един оборот натяг е 1 см.повдигане на предницата.За пружините-подложки,има даже постнат чертеж и снимки на готови струговани.Потърси,в този раздел са.

                      Коментар


                      • До: Как да си повдигна фронтерата

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        Моля,обаче не си прочел всичко.Всички Фронтери отпред са с торсиони-болтове в средата на купето/27 мисля/,един оборот натяг е 1 см.повдигане на предницата.За пружините-подложки,има даже постнат чертеж и снимки на готови струговани.Потърси,в този раздел са.
                        Благодаря много! Имаше тема точно за това, но не беше казано еднозначно, или поне аз не го разбрах така... за това пак да попитам (вече е ясно на 100%) Значи правя един оборот и се вдигам с 1 см... звучи добре. Ще го погледана по-добре отдолу как изглежда. От коя страна се натяга, от към задницата посока напред ли?

                        Съжалявам, ама найстина не съм много в час с тези неща... сега се уча Ако пък някой даде и снимка ще е страхотно (дано не ставам нахален).

                        Темата за подложките я открих, съжалявам за спама
                        Светът на Владо

                        Коментар


                        • До: Как да си повдигна фронтерата

                          Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                          Благодаря много! Имаше тема точно за това, но не беше казано еднозначно, или поне аз не го разбрах така... за това пак да попитам (вече е ясно на 100%) Значи правя един оборот и се вдигам с 1 см... звучи добре. Ще го погледана по-добре отдолу как изглежда. От коя страна се натяга, от към задницата посока напред ли?

                          Съжалявам, ама найстина не съм много в час с тези неща... сега се уча Ако пък някой даде и снимка ще е страхотно (дано не ставам нахален).

                          Темата за подложките я открих, съжалявам за спама
                          Нормална,не с лява резба са болтовете-това за посоката.Главите са под края на вратите.Вземи и някакъв лост за удължаване на рамото-първоначално трудно тръгват.Един оборот е 1 см.,правилно си разбрал.

                          Коментар


                          • До: Как да си повдигна фронтерата

                            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                            Нормална,не с лява резба са болтовете-това за посоката.Главите са под края на вратите.Вземи и някакъв лост за удължаване на рамото-първоначално трудно тръгват.Един оборот е 1 см.,правилно си разбрал.
                            Благодарности за помощта и точните отговори! При натягане колата трябва да е вдигната (гумите да са във въздуха - крик) или може да са стъпили на земята (качена само на канал)?
                            Светът на Владо

                            Коментар


                            • До: Как да си повдигна фронтерата

                              Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                              Благодарности за помощта и точните отговори! При натягане колата трябва да е вдигната (гумите да са във въздуха - крик) или може да са стъпили на земята (качена само на канал)?
                              Нищо не вдигаш,може и канал да няма-нали затова ти писах да си подготвиш и някаква тръба за лост освен гидорията.Меренето с рулетката също няма как да го правиш,ако е на крик.Силова дисциплина е-вдигаш предницата с две "болтчета".

                              Коментар


                              • До: Как да си повдигна фронтерата

                                Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                                Колега,нещо не разбирам?Казваш подложки - къде подлага?Между шаси и купе .. предполагам?Какво е това Ф-130мм,къде го сложи това нещо?
                                Би ли обяснил по подробно...или пусни някоя снимки..
                                Иначе 90/90 е много добре!
                                Подлагах между пружината и купето. Подложки с фи 130, струговани
                                по размерите на пружината. Реалната височина на частта от подложката която повдига /защото има част от подложката която не повдига, а само фиксира пружината/ е 35 мм. Не посмях повече, за да не променя драстично возията. С толкова- 35 мм натегнах и торсионите и като цяло возията се промени незначително. Имам предвид- сега окачването отпред не е много по- твърдо.
                                Най накрая- стенд на предница. Имаше нужда. След обработката на торсионите единият ъгъл на колелетата доста се беше променил.
                                Сега "жипката" по ми харесва... Дайте обаче идея за някакъв вид гуми /и цени/ с които колата ще се повдигне още. За ориентир мога да кажа, че според мен без доработки може да се хване гума с до 100 мм. по- висока /по диаметър/ от 235/70/16.
                                А..., забравих- значително /но не фатално/ се промени клатенето по надлъжната ос. Започна и повече да играе наляво- надясно отзад купето спрямо задния мост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X