Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как да си повдигна фронтерата

    Сложи едно чертежче,че това ф130 нищо не ми говори!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • До: Как да си повдигна фронтерата

      Здравейте, от доста време чета за "лифтиране" на фронтера, но не виждам някой да е споменал нещо за амортесьорите и. Та въпроса ми е дали не е желателно при промяна на височината на окачване да се сменят и амортесьорите с по-дълги и по-твърди или не е необходимо ако старите са читави? И дали сманата на амортесьорите няма да подобри пътното поведение на колата?
      Поздрави
      ОФА 2.0 Спорт "96
      Боян 0898642831

      Коментар


      • До: Как да си повдигна фронтерата

        Първоначално публикуван от Boby Преглед на мнение
        Здравейте, от доста време чета за "лифтиране" на фронтера, но не виждам някой да е споменал нещо за амортесьорите и. Та въпроса ми е дали не е желателно при промяна на височината на окачване да се сменят и амортесьорите с по-дълги и по-твърди или не е необходимо ако старите са читави? И дали сманата на амортесьорите няма да подобри пътното поведение на колата?
        Поздрави
        До 5-6 см лифт оригиналните работят нормално.Клатенето не се променя твърде,да не говорим,че заради натягането на торсионите става по-твърда от пред.Другия момент е,че ако повдигнеш предницата с натягане на торсиона повече от 5-6 см. има риск да скъсаш някой-зависи колко е амортизиран през годините.
        Сигурно ще се подобри поведението на машината с газови амортисьори,както и бъбречните функции на екипажа.
        Последното си е лична преценка,разбира се.

        Коментар


        • До: Как да си повдигна фронтерата

          Сиромашката може нищо да не сменяш. Но най-добре както пише в дебелите книги е да се увеличава размера на амортисьора толкова колкото е лифта. Аз вече сложих задните амове и направо съм очарован. Досега все едно съм карал каруца. Много стабилна и добра возия, няма клатене. И скороста при неравен терен се увеличи двойно.
          no signature no problems

          Коментар


          • До: Как да си повдигна фронтерата

            Ето за това става дума ... предполагам?...
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от STEF BMW; 02-04-09, 17:30.

            Коментар


            • До: Как да си повдигна фронтерата

              Първоначално публикуван от Georginenov Преглед на мнение
              Подлагах между пружината и купето. Подложки с фи 130, струговани
              по размерите на пружината. Реалната височина на частта от подложката която повдига /защото има част от подложката която не повдига, а само фиксира пружината/ е 35 мм. Не посмях повече, за да не променя драстично возията. С толкова- 35 мм натегнах и торсионите и като цяло возията се промени незначително. Имам предвид- сега окачването отпред не е много по- твърдо.
              Най накрая- стенд на предница. Имаше нужда. След обработката на торсионите единият ъгъл на колелетата доста се беше променил.
              Сега "жипката" по ми харесва... Дайте обаче идея за някакъв вид гуми /и цени/ с които колата ще се повдигне още. За ориентир мога да кажа, че според мен без доработки може да се хване гума с до 100 мм. по- висока /по диаметър/ от 235/70/16.
              А..., забравих- значително /но не фатално/ се промени клатенето по надлъжната ос. Започна и повече да играе наляво- надясно отзад купето спрямо задния мост.
              Всичко си направил така както трябва!Браво!Гуми с диаметър 100мм. не монтирай, защото няма да има кой да ги върти?Пусни някоя снимка на това което си сътворил. Напоследък определено забелязвам интерес по въпроса с повдигането на пружинно окачване в задния двор.По този начин ще помогнеш на много колеги да осъществят идеите си...Браво още веднъж!...

              Коментар


              • До: Как да си повдигна фронтерата

                Първоначално публикуван от Georginenov Преглед на мнение
                Подлагах между пружината и купето. Подложки с фи 130, струговани
                по размерите на пружината. Реалната височина на частта от подложката която повдига /защото има част от подложката която не повдига, а само фиксира пружината/ е 35 мм. Не посмях повече, за да не променя драстично возията. С толкова- 35 мм натегнах и торсионите и като цяло возията се промени незначително. Имам предвид- сега окачването отпред не е много по- твърдо.
                Най накрая- стенд на предница. Имаше нужда. След обработката на торсионите единият ъгъл на колелетата доста се беше променил.
                Сега "жипката" по ми харесва... Дайте обаче идея за някакъв вид гуми /и цени/ с които колата ще се повдигне още. За ориентир мога да кажа, че според мен без доработки може да се хване гума с до 100 мм. по- висока /по диаметър/ от 235/70/16.
                А..., забравих- значително /но не фатално/ се промени клатенето по надлъжната ос. Започна и повече да играе наляво- надясно отзад купето спрямо задния мост.
                Дай чертеж на тези подложки с Ф130 защото повечето чертежи на подложки който съм гледал на Фронтери са с Ф150 а доколкото съм можал да измеря пружината също е с ф150.
                Интересувам се защото имам готови подложки с Ф130 който си мислех че за мен не стават защото са ми малки. Но сега като видях какво си написъл и се замислих че може би има вариант да ми станат ако дадеш повече инфо за твойте. Другото което ме интересува е къде си ги подложил в горни или долния край на пружината.
                Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                Коментар


                • До: Как да си повдигна фронтерата

                  Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
                  Дай чертеж на тези подложки с Ф130 защото повечето чертежи на подложки който съм гледал на Фронтери са с Ф150 а доколкото съм можал да измеря пружината също е с ф150.
                  Интересувам се защото имам готови подложки с Ф130 който си мислех че за мен не стават защото са ми малки. Но сега като видях какво си написъл и се замислих че може би има вариант да ми станат ако дадеш повече инфо за твойте. Другото което ме интересува е къде си ги подложил в горни или долния край на пружината.
                  В долния не се подлага никога.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • До: Как да си повдигна фронтерата

                    Подложките са като на Стефан на външен вид и са сложени отгоре/над пружината. Снимки- когато я кача на канал. Чертеж нямам. Както от заготовка с фи 150, предполагам така се прави и от заготовка с фи 130. Просто получената периферия е по- малка, но не е фатално.

                    Коментар


                    • До: Как да си повдигна фронтерата

                      Първоначално публикуван от Georginenov Преглед на мнение
                      Подложките са като на Стефан на външен вид и са сложени отгоре/над пружината. Снимки- когато я кача на канал. Чертеж нямам. Както от заготовка с фи 150, предполагам така се прави и от заготовка с фи 130. Просто получената периферия е по- малка, но не е фатално.
                      Еми да де точно това не ми е ясно как ще сложиш подложка с Ф 130 като на самата пружина ф-то е 150 и подложката ще влезе вътре в пружината или пружината ще хване само на ръба на подложката.
                      Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                      Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                      Коментар


                      • До: Как да си повдигна фронтерата

                        Kolega, интересува те вътрешното фи на пружината, а то по спомени е около 119мм. Просто започвай със струговане и мислене, и работа, няма нужда от повече питане. Все пак не правиш ракета...
                        Ако все още не ти е "увряла" главата /не си разбрал всичко/ просто си намери заготовка с фи 150 и започвай с нея...

                        Коментар


                        • До: Как да си повдигна фронтерата

                          Първоначално публикуван от Georginenov Преглед на мнение
                          Kolega, интересува те вътрешното фи на пружината, а то по спомени е около 119мм. Просто започвай със струговане и мислене, и работа, няма нужда от повече питане. Все пак не правиш ракета...
                          Ако все още не ти е "увряла" главата /не си разбрал всичко/ просто си намери заготовка с фи 150 и започвай с нея...
                          Бих те помолил да намалиш дозата "менторски тон".
                          Никой не се е родил научен,аз и ти също.
                          Ракети,"уврели" глави-ако имаш желание дообясни на колегата,ако нямаш-остави друг да го направи.
                          Дали има възможност за практически експерименти,без необходимата теория,познати стругари да не му смъкнат кожата докато изхабят някоя заготовка...
                          Предполагам си ме разбрал правилно.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • До: Как да си повдигна фронтерата

                            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                            Бих те помолил да намалиш дозата "менторски тон".
                            Никой не се е родил научен,аз и ти също.
                            Ракети,"уврели" глави-ако имаш желание дообясни на колегата,ако нямаш-остави друг да го направи.
                            Дали има възможност за практически експерименти,без необходимата теория,познати стругари да не му смъкнат кожата докато изхабят някоя заготовка...
                            Предполагам си ме разбрал правилно.
                            Поздрави!
                            Благодаря ти " maxxx " , основното ми питане към колегата беше свързано с това, че имам едни подложки който са ми останали подарък от някъде в гаража който са с външно Ф130 и просто исках негов съвет дали може да ми станат на фронтерата но тъй като колегата явно не е прочел добре какво съм написал в поста си тръгна да ме праща по стругари и така нататък.
                            В крайна сметка не разбрах от него дали ще ми станат въпросните подложки който ги имам налични.
                            Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                            Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                            Коментар


                            • До: Как да си повдигна фронтерата

                              Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
                              Благодаря ти " maxxx " , основното ми питане към колегата беше свързано с това, че имам едни подложки който са ми останали подарък от някъде в гаража който са с външно Ф130 и просто исках негов съвет дали може да ми станат на фронтерата но тъй като колегата явно не е прочел добре какво съм написал в поста си тръгна да ме праща по стругари и така нататък.
                              В крайна сметка не разбрах от него дали ще ми станат въпросните подложки който ги имам налични.
                              Виж сега,на твое място бих си разпечатал чертежа,откачил една пружина,взел наличните подложки и отишъл при който и да е стругар.Преценява се материала спрямо "нарисуваното" и се действува.Ако има "месо"-добре.Направих добронамерена забележка на колегата,но ти също не търси готово сдъвкано.
                              Не е сложно мероприятието-просто се консултирай наличните заготовки дали ще ти свършат работа.
                              Успех!

                              Коментар


                              • До: Как да си повдигна фронтерата

                                Моя съвет е да не повдигате фронтера, която е с пружини.

                                Страничната стабилизация на задния мост е направена по най-простия (и евтин ) начин - с т.нар. панхард щанга - това е щангата точно зад моста, която свързва моста със шасито.

                                Основния недостатък е, че при промяна на разстоянието между моста и шасито, моста се премества странично - колкото по голямо е повдигането - толкова повече се премества.

                                Карането на повдигната фронтера с пружини с висока скорост е опасно ! Всека неравнина или дупка води до повишено странично изместване на задния мост със всичкитему последици.

                                При ресорно окачване тоя проблем го няма, защото ресорите осигуряват страничната стабилизация и там панхард щанга няма.


                                Първоначално публикуван от Georginenov Преглед на мнение
                                Подлагах между пружината и купето. Подложки с фи 130, струговани
                                по размерите на пружината. Реалната височина на частта от подложката която повдига /защото има част от подложката която не повдига, а само фиксира пружината/ е 35 мм. Не посмях повече, за да не променя драстично возията. С толкова- 35 мм натегнах и торсионите и като цяло возията се промени незначително. Имам предвид- сега окачването отпред не е много по- твърдо.
                                Най накрая- стенд на предница. Имаше нужда. След обработката на торсионите единият ъгъл на колелетата доста се беше променил.
                                Сега "жипката" по ми харесва... Дайте обаче идея за някакъв вид гуми /и цени/ с които колата ще се повдигне още. За ориентир мога да кажа, че според мен без доработки може да се хване гума с до 100 мм. по- висока /по диаметър/ от 235/70/16.
                                А..., забравих- значително /но не фатално/ се промени клатенето по надлъжната ос. Започна и повече да играе наляво- надясно отзад купето спрямо задния мост.
                                [URL="http://www.spritmonitor.de/en/detail/306263.html"] [IMG]http://images.spritmonitor.de/306263.png[/IMG][/URL][URL="http://ss7.dupnica.net/?p=632"]
                                [/URL]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X