Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокаж на Патрул у60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокаж на Патрул у60

    Здравейте, интересува ме следното нещо. Значи на моя Патрул(1993) има заводски монтиран заден блокаж, който се управлява посредством копче от купето с вакум и така по тръбите до задният дифф но там двете маркучета влизат едното от страни а другото от горе на диффа. Там кадето трябвада влезне горното маркуче тръбичката е счупена, та мисълта ми е как се маха тази кутийка или трябва да свалям целият мост,ако не мога да го оправя как да го махна за да дтърся нова такава кутиика.


    Благодаря ви предварително!!!

  • #2
    До: Блокаж на Патрул у60

    ако се не лъжа това мембранно тяло е на резба към дифа мисля че в основата към дифа има шестограм за някакъв ключ виж го хубаво но мисля че се развива

    Коментар


    • #3
      До: Блокаж на Патрул у60

      Развива се, но не e сигурно дали така лесно излиза -
      Прикачени файлове
      LZ1HRD

      Коментар


      • #4
        До: Блокаж на Патрул у60

        А да знаеш каде трябва да гледам от към датчика или от към диффа, защото толкова ръжда на едно място не съм виждал през живота си.

        Коментар


        • #5
          До: Блокаж на Патрул у60

          Първоначално публикуван от hilllti Преглед на мнение
          Развива се, но не e сигурно дали така лесно излиза -


          това какво ще рече, че трябва да разглабям диффа ли?

          Коментар


          • #6
            До: Блокаж на Патрул у60

            Първоначално публикуван от dorian Преглед на мнение
            това какво ще рече, че трябва да разглабям диффа ли?
            Ако можете да отстраните проблема без да пипате дифр, ок. Ако не, по добре в специализиран сервиз, освен ако не отстраните проблема сам. От къде сте?
            LZ1HRD

            Коментар


            • #7
              До: Блокаж на Патрул у60

              Първоначално публикуван от hilllti Преглед на мнение
              Ако можете да отстраните проблема без да пипате дифр, ок. Ако не, по добре в специализиран сервиз, освен ако не отстраните проблема сам. От къде сте?


              От Плевен а тука май няма такъв сервиз, незнам. Ще трябва да питам Злой.
              Абе май утре ще отварям дифф, на там ми мерише.

              Коментар


              • #8
                До: Блокаж на Патрул у60

                Блокажа май го оправихме но май не включва всеки път защото като поседи джипката известно време и после като я запаля не иска да се включи та трябва да щракам копчето по няколко пъти ма нейсе. По скоро имам други притеснения а те са ,че преди когато давах на контакт ми светваше лампата за блокажа и после като запаля изгасваше а сега не светва, и другото е че ми свети лампата на ръчната спирачка постоянно (сменил сън всички видове накладки). Та ако има някой , който знае от какво е нека да помага.



                Благодаря предварително!

                Коментар


                • #9
                  До: Блокаж на Патрул у60

                  Чакай, че нещо не разбрах....
                  Да караме по реда. Горното маркуче би трябвало да е отдушник на дифа, или греша?

                  Ако блокажа работи, по-добре не пипай нищо, докато не спре Майтап.

                  Светването на лампи при стартирането е проверка на системите, може би. Моето не светва, поне сега, ама на моето съм му откъснал жиците някъде из храсталаците, а и не си спомням да ми е светвало по рано.....

                  Това със забавянето на включването на блокажа го отдавам на остаряването на цялата система: напукани маркучи, трудноподвижни/клеясали, коррозирали/ чаркове и прочее.....

                  Наистина не знам кой може да се наеме да ти ревизира цялата система. А аз съм далеч а и командировачните са ми твърде високи
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    До: Блокаж на Патрул у60

                    Абе за сега май закърпихме положението само не мога да разбера защо лампата на ръчната свети постоянно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Блокаж на Патрул у60

                      виж нивото на спирачната течност

                      Коментар


                      • #12
                        До: Блокаж на Патрул у60

                        Първоначално публикуван от dorian Преглед на мнение
                        Абе за сега май закърпихме положението само не мога да разбера защо лампата на ръчната свети постоянно.
                        Здравей колега!
                        Имах същия проблем на Y61 и се оказа че има датчик който мери наличието на вакуум в системата.При мен самият датчик се беше прецакал,но при теб може
                        вакуума да е недостатъчен,кето може да е причина за поведението на блокажа.
                        Та затова свети лампата

                        Коментар


                        • #13
                          До: Блокаж на Патрул у60

                          Да бе вярно добре че колега ме подсети ако нивото на спир. течност ти е добре ръчната е свалена и пак свети на левия калник има един датчик до който отиват едно маркуче и едно кабелче ако вакум маркучето е прекъснато някъде ще ти свети тази индикаця провери я.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Блокаж на Патрул у60

                            Първоначално публикуван от arba Преглед на мнение
                            Здравей колега!
                            Имах същия проблем на Y61 и се оказа че има датчик който мери наличието на вакуум в системата.При мен самият датчик се беше прецакал,но при теб може
                            вакуума да е недостатъчен,кето може да е причина за поведението на блокажа.
                            Та затова свети лампата


                            Ама то има ли нещо общо блокажа с лампата на ръчната спирачка. Май нещо не можах да схвана.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Блокаж на Патрул у60

                              Първоначално публикуван от dorian Преглед на мнение
                              Ама то има ли нещо общо блокажа с лампата на ръчната спирачка. Май нещо не можах да схвана.
                              Май четеш през редове, и се заяждаш с хората, коите се опитват да ти помогнат......
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X