Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струва ли си покупка на PATROL GR под 10К лв.?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Струва ли си покупка на PATROL GR под 10К лв.?

    Здравейте. Не знам дали ми се е усмихнал късмета или това е поредната измама затова искам да се информирам малко повече. Значи има обява в мобилето за NISSAN PATROL GR 2.8 Дълга База 93 г. 160 000 км цена 8000лв. Обадих се информацията е следната: Всичко било вярно (цената, годината и километрите). Състоянието било добро (боята била за полиране), ръжда нямало. Проблеми: от горивната помпа капело гориво, турбото не работи (трябва да му се сменят сегменти) и колата била настроена да работи с атмосферно пълнене като при това разхода бил 7.5 -8 !!! (не ме замеряйте с камъни, само цитирам). И на едното предно колело имало някакави "пружинки" свързани с двойното които били за смяна. Иначе скоростна кутия, раздатка и дифове били наред.
    Няма снимки, колата е във Враца (където и гарга не каца, както знаем
    Та въпросите ми са следните:
    С това описание това ще става ли за кола или е измама?
    Има ли шанс това с турбото да е вярно и да се кара така (с намалена мощност, но без други проблеми)
    Едно "стягане" на нова стара такава машина има ли шанс да се вмести в около 1000 лв. (без да броим турбото разбира се)
    По какво да се познава годината (може ли да ме излъжат) Няkaкви специфики по дизайна или друго.
    Някой да знае нещо за Врачанската авто мафия?
    Предварително благодаря. Ако е необходимо моля преместете темата в купувам/продавам или където трябва.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    Има колеги от Враца.Обърни се към DINI.Да провери за какво става въпрос и така.
    B+

    Коментар


    • #3
      Там работата не е еднозначна. От една страна Дини ще го хареса щот е японски, от друга ще го бракува щот не е Тойота
      А ако питаш мен бегай далече.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Е не убивай желанието на човека.Току виж излезнал някой феноменален автомобил,с този разход....
        B+

        Коментар


        • #5
          Абе мисля си че на Патрола ако му се сложи един хубав GM V8 (нещо като 5.7L) ще стане много хубава колица....
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Е...ама тогава няма да е Патрол GR-260,а ша стани GM-570
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              Всичко му е добро на Нисанчето, само много умреличко горкото с този двигател, а иначе ще е баш тамън. Пък и теглата на моторите са горе-долу еднакви
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Но не и к.с.
                B+

                Коментар


                • #9
                  Абе най-вече въртящия момент - поне не се влияе от турбина
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    Абе колеги благодаря за мненията ама може ли някой да се опита да отговори на въпросите дето съм задал, че съм много бос с тези машини. Иначе партол дълга база си е мечта за мене, но не е само там въпроса. А аз със DINI лично не се познавам, дали е удобно да му пиша л.с. за това.
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #11
                      Цената на машината е подозрително малка за да е всичко в ред но нищо не пречи да проверите че кой знае, може пък... А иначе машината си е ОК, има страхотни тунинги за нея, най-дългия и голям джип който можете да намерите и въобще идеален за спокойно каране и експедиции...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        На мене нещо не ми харесва тая врачанска история.Внимавай много.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • #13
                          То е ясно че не е всичко в ред, иначе щеше да е над 12 000 лв, въпроса е колко е скъпа реставрацията
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от icerunner
                            въпроса е колко е скъпа реставрацията
                            Не че разбирам от Патрол-и, ама на мене някакъв проблем с ГНП и неработещо турбо ми звучат като нещо доста скъпо. TD-двигател пък без турбо ми звучи като "скопена работа". Той хубаво бил горял 7.5 - 8, ама как ли върви?

                            "Някакви пружинки, свързани с двойното" ми звучи като хъб(ове) за смяна

                            А бе, какво да ти приказва тук човек. То си е като да ти гледат на боб и да гадаят.

                            На продавач, когото не познаваш много добре, вяра да нямаш за нищо! Без да се огледа джипката от някой, който наистина разбира, няма да стане тая работа.
                            Хич недей да налиташ на ниската цена като каракуда на бял червей! Хубавите и евтини неща са изключително рядко явление в природата ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              Ами утре ще ходя до враца да видя поне как изглежда, ако ми каже някой за какво да гледам ще съм благодарен. Да беше тука да помоля някой който разбира да я погледне, ама тя е в Бяла слатина...С мен ще бъде приятел който разбира доста от коли и двигатели но за съжаление не и от 4х4
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X