Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

    Първоначално публикуван от ТЕРЗИЙСКИ Преглед на мнение
    ЗДРАВЕИТЕ, ТОКУ ШТО СЕ РЕГИСТРИРАХ, И ЧЕТА С ИНТЕРЕС ТЕМАТА, ПРЕС ПОСЛЕДНИТЕ 2-3 ГОДИНИ ИМАХ ЩАСТИЕТО ДА КАРАМ МНОГО ДЖИПОВЕ....ОТ СКОРО ЗА СЕБЕСИ СИ ВЗЕХ ПАТРОЛ ГР. 91. 2.8. КЪС. ИМА И ЕЛ. ПЛОКАЖ....ПРОСТО ШТЕ КАЖА ЧЕ С НЕГО СЕ ЗАБАВЛЯБАМ НА ВСЯКАКВ ТЕРЕН , ПРОСТО Е УДОВОЛСТВИЕ !!!!!!!
    Намали буквите.Това означава че крещиш.

    Коментар


    • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

      Няма проблеми за забелешката........,но в този смисал мога да ти кажа, 4е и така става мога да го искрештя !!!!! джипа е много ЯК

      Коментар


      • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

        Първоначално публикуван от ТЕРЗИЙСКИ Преглед на мнение
        Няма проблеми за забелешката........,но в този смисал мога да ти кажа, 4е и така става мога да го искрештя !!!!! джипа е много ЯК
        Да така е много як. Нали със такъв се състезаваме.

        Коментар


        • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

          И аз съм доволен Y60 2.8 TD на 387400 км не съпва на земята, масло не харчи 5W40 на ходова част като гледам всичко си е оригинално.
          МНОГО ЯКА МАШИНА
          Прикачени файлове

          Коментар


          • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

            Аз за кои двигатели ви питам,па вие за кои пишете....!!!!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • До: За Nissan Patrol - GR 2.8 1991

              колеги, трябва ми савет...
              Имам желание да си повдигна Патрола....GR 2.8 1991 , днес бях до един (майстор)....и човека каза няма проблеми повдигамего с колкото пожелаеш.....казаж му,че все пак искам нешто разумно.....отговора беше със алуминиеви подложки на прожините със размер ;
              предни 150ф, 100мм, задни 180ф- 120мм, и така предницата штяла да се повдигне със 6см, а отзад поне 8см. аз да си купя алуминиа, които вече проверих струва 80 лв. а работата на струга и по джипката всичко 100лв. ????
              Последно редактирано от ТЕРЗИЙСКИ; 06-01-10, 21:39.

              Коментар


              • До: За Nissan Patrol - GR 2.8 1991

                Първоначално публикуван от ТЕРЗИЙСКИ Преглед на мнение
                колеги, трябва ми савет...
                Имам желание да си повдигна Патрола....GR 2.8 1991 , днес бях до един (майстор)....и човека каза няма проблеми повдигамего с колкото пожелаеш.....казаж му,че все пак искам нешто разумно.....отговора беше със алуминиеви подложки на прожините със размер ;
                предни 150ф, 100мм, задни 180ф- 120мм, и така предницата штяла да се повдигне със 6см, а отзад поне 8см. аз да си купя алуминиа, които вече проверих струва 80 лв. а работата на струга и по джипката всичко 100лв. ????
                Сещам се, че ще окъсеят амортесьорите и панхард щангите. На предния диф пиньона ще забие надолу и ще иска корекция.
                Ще трябва и корекция на калниците.

                Коментар


                • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                  и аз си помислиж, че сште има някакво растегляне....?
                  Той и човека не ми даде големи гаранций.... е как да ч вдигна тая джипка...........много на долу ми се вижда,особенно от зад! а иначе му проучижме историчта, и в Бг, не е тормозен много...

                  Коментар


                  • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Аз за кои двигатели ви питам,па вие за кои пишете....!!!!
                    Уникален мотор-когато е с чип.Пробвано.

                    Коментар


                    • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                      Първоначално публикуван от ТЕРЗИЙСКИ Преглед на мнение
                      и аз си помислиж, че сште има някакво растегляне....?
                      Той и човека не ми даде големи гаранций.... е как да ч вдигна тая джипка...........много на долу ми се вижда,особенно от зад! а иначе му проучижме историчта, и в Бг, не е тормозен много...
                      Даже си мисля, че при такъв лифт и пиньона на задния диф ще забие надолу. Ще трябва да се подлага и на противоударните тампони.
                      Има начини, ама няма да е тези пари.
                      Айде поразгледай темите за лифт на Патрул и утре ще пишем.

                      Коментар


                      • До: За Nissan Patrol - GR 2.8 1991

                        Първоначално публикуван от ТЕРЗИЙСКИ Преглед на мнение
                        ... и човека каза няма проблеми повдигамего с колкото пожелаеш...
                        Кажи му на човека много здраве! Къс Патрул определено има проблем при повдигане повече от 5-6 см.
                        Карданът е къс и като се направи по-голям лифт ще работи под интересен ъгъл ...

                        Първоначално публикуван от ТЕРЗИЙСКИ Преглед на мнение
                        ... е как да ч вдигна тая джипка...........много на долу ми се вижда,особенно от зад! ...
                        Джипката се вдига много лесно. С нови пружини. Твоите най-вероятно са тези, с които е излязла от завода преди 19 години и вече не стават за нищо.
                        И да им наръгаш някакви подложки, все едно няма да имаш окачване като хората. Козата си сака пръч ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                          Много благодаря ... Андро бате ако се сетиш ,утре пиши горе долу как да стане....а прожини почвам да тарся.

                          Коментар


                          • До: За Nissan Patrol - GR 2.8 1991

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Сещам се, че ще окъсеят амортесьорите и панхард щангите. На предния диф пиньона ще забие надолу и ще иска корекция.
                            Ще трябва и корекция на калниците.

                            При голям лифт пиньона ще се насочи НАГОРЕ.....
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • До: За Nissan Patrol - GR 2.8 1991

                              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                              При голям лифт пиньона ще се насочи НАГОРЕ.....
                              При голям лифт, моста се движи по радиус, освен по височина, се наблюдава и хоризонтално преместване / кастор /, тоест моста се приближава към центъра на джипа. Пружините обаче остават на същото място, а резултантното преместаване на оста на пиньона наистина е надолу. Това става ако не се корегира кастора с ексцентрични втулки, при Нисан и Тойота.
                              Не че съм много майстор, но лично съм го пробвал и то върху Гранд.
                              Кинематиката там е малко по различна, но принципно явлението е едно и също.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                                На моя Y60 92 г къса база съм му сложил пружини от Y61 2003 г дълга база, и се е повдигнал с 4-5 см. Да ли е добре така . Като карам не усештам някаква разлика , леко волана се е изместил

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X