Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    2.8 GR-и има в Германия вече и по 2 и нещо евро, 1KZ на 7-ма серия на Тойота от 4 години не пада под 6 евра за най-бедните комплектации....
    4 хил. евра за 10-тина коня и малко по добър баланс!
    Имат ли поне заден блокаж?

    Tемата тръгна към сравнения на Y60/RD28T, с ТЛК70/1KZ. Вярно е извън темата, но е интересно и може да се отдели.
    В тая връзка имам няколко уточняващи въпроса. Говориме за значително по високи цени на ТЛК. Патрула излиза 89 г. Коя год. е ТЛК? Колко повече дава Тойотата, за по високата си цена? 10-тината коня са ясни. Напоследък няколко колеги обадиха за спукани глави на 1KZ. Може ли категорично да се твърди че, в това отношение RD28T e по-проблемен? Дайте да сравним трансмисия, мостове и окачване. По добра компоновка на Тойотата? Предполагам 4 цил. мотор е по набутан към центъра и дава по добър баланс. А другия баланс - височина, меду-колесна и между-осова база?
    Поздрави на Яро и по чести включвания от негова страна.
    А иначе харесвам и ТЛК 70 и Дифендър и Ге и Вранглер. И ако можех да си го позволя, щях да ги имам всичките. Но като плюс и минус, Патрула не отстъпва, даже напротив. Мое мнение и поздрави на всички фенове.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 29-05-09, 09:08.

    Коментар


    • #92
      До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

      На патролите Y61 късите бази съм виждал такива с лсд на задният мост,а дългите са с ръчен блокаж,има ли и къси с ръчен блокаж,или всичките са само с лсд?


      Поздрави

      Коментар


      • #93
        До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

        Колеги аз също карам Патрол 3.0Ди.Карам го от 1 година и за сега съм нямал проблеми по двигателя.Пуснал съм една тема за други 2 проблема.Но по двигателя освен че малко повечко пуши друг проблем нямам.Колата е на 194000 км.Къса база.Като чета тази тема и се чуда дали и боя двигател не е "позапушен" и каде в Пловдив могат да ми го отпушат и каква ще е цената?

        Коментар


        • #94
          До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

          Известно време карах Y260, преди година и половина го смених с Y60.
          Скоро след като го купих, един приятел със служебен Ford Ranger, ме попита за какво съм дал толкова пари пак за стара джипка, след като е можело да си купя къде къде по-нова кола.
          "Ти защо караш рейнджъра?"
          "Е, ми служебен, пък нали все по гората ми е работата.Пък и в града с тия дупки..."
          "Е, ей ти го отговора: дупки в града + разходка в гората + работа извън пътя = Nissan Patrol.Вярно, по-скъпо и по-старо, ама държи!"

          Коментар


          • #95
            До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

            Здравейте!Мисля да си взема Нисан Y60 дълга база 2.8турбо дизел,мисля да го ползвам да си ходя с него за риболов и за в града!
            Въпросът ми е такъв:като отида да го гледам какво да му проверявам,че честно казана сега за първи път ще взимам такава машина как се проверяват тези блокажи и т.н.по двигателя какво по точно да гледам и по ходовата част?
            За града дали ще ми върши работа да не започне да прегрява по сфетофарите и т.н.?
            Колата е 1996г с климатик ел.стъкла и др.екстри с сервизна книжка нов внос от Германия за 9000лв дали е много?
            Благодаря предварително!

            Коментар


            • #96
              До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

              Първоначално публикуван от bgemiill Преглед на мнение
              Здравейте!Мисля да си взема Нисан Y60 дълга база 2.8турбо дизел,мисля да го ползвам да си ходя с него за риболов и за в града!
              ...
              За града дали ще ми върши работа да не започне да прегрява по сфетофарите и т.н.?
              !
              Ммм, не мисля, че ще ти прегрява въобще от каране, ако няма проблем с охлаждането.
              За две години каране на Patrol, на нищо не успях да го накарам да вдигне стрелката малко над средата на скалата.В града ако не те притеснява разхода на нафта в задръстванията и габаритите на автомобила си е ОК, даже по-лесно си намираш места за паркиране - "там, където другите не могат"

              Коментар


              • #97
                До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                Здравейте!Мога да се похваля вече,че съм горд собственик на Нисан Патрол.Та въпросът ми е такъв,накои знаели колко струват предните и задните накладки,става въпрос за дискови спирачки?

                Коментар


                • #98
                  До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                  Първоначално публикуван от bgemiill Преглед на мнение
                  Здравейте!Мога да се похваля вече,че съм горд собственик на Нисан Патрол.Та въпросът ми е такъв,накои знаели колко струват предните и задните накладки,става въпрос за дискови спирачки?
                  Зависи от качеството.
                  МИналата година предни + задни ми излезнаха около 90 лв(с отстъпките).

                  Коментар


                  • #99
                    До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                    Някой има ли впечатление от новите 4x4 автомобили Нисан ?
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-11-09, 14:47.

                    Коментар


                    • 2.8 дизела на Y 61?

                      Привет колеги!Бихте ли споделили мнения за 129-конския 2.8 дизел на Y61-цата!Интересува ме здравина,ресурс,достатъчна ли му е мощността и т.н!Става въпрос за комплектация на дълга база!Благодаря предварително!
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • До: 2.8 дизела на Y 61?

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        Привет колеги!Бихте ли споделили мнения за 129-конския 2.8 дизел на Y61-цата!Интересува ме здравина,ресурс,достатъчна ли му е мощността и т.н!Става въпрос за комплектация на дълга база!Благодаря предварително!

                        Моето мнение е за един перфектен двигател. Приготви си едно 1200 лв. за чип на двигателя. Така достигаш почти 160 к.с. Машината изведнъж се събужда. Трябва да се внимава с високите обороти поддържани дълго време (магистрала). При правилна експлоатация и хубави масла не вярвам да има проблеми с този двигател.
                        Другото, което ми харесва е наличието на части буквално на всякъде, модела е често срещан и не е бутиков.
                        LZ1VMH

                        Коментар


                        • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                          Осезаема ли е разликата след тези 1200 лева?Под щадящи обороти имаш предвид магистралната скорост да е 110 км/ч ли?
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                            пишете бре колеги Нисанаджий.....
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                              A сравнен с 3.0 DI със 158 коня??При тези мотори премахнати ли са проблемите на по-старите дизели,които патеха с главите??Смятам,че 158 коня не е проблем да се подкарат по магистралата с 150-160 км/ч??
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                                Здравейте,
                                Токущо се регистрирах и чета с интерес темата. През последните 2-3 години имах щастието да карам много джипове. От скоро за себе си си взех Патрол GR 91' 2.8, къс. Има и ел. блокаж. Просто ще кажа, че с него се забавлявам на всякакъв терен, просто е удоволствие!!!!!!!
                                Последно редактирано от Yaro; 04-01-10, 12:24. Причина: Caps Lock

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X