Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

    Първоначално публикуван от just_m Преглед на мнение
    Здравейте. И аз наскоро взех патрол GR 2.8TD 91г. Изумен съм от възможностите му, но мисля че имам сериозен проблем. Незнам дали тук трябва да споделя и да попитам за мнение, предварително се извинявам. Появи се странно "стържене" в скоростната кутия на 3-та и 5-та скорост. Какво може да е, сериозно ли е и цялата кутия ли трябва да сменя?
    ++++++================================================+++++++++++++=
    Стържене се чува и когато е разбит лагера на опашката в коляновия вал. Ако е това, ще ти излезе значително по-евтино. Успех!
    E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

    Коментар


    • #77
      До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Противно на широко распространените мнения малките кубатури всъщност харчат повече от големите при по-сериозни натоварвания. Просто голямата кубатура позволява да се кара много по-бързо и динамично и респективно това довежда до легендите за голям разход. А всъщност ако един подобен 4х4 се кара като еквивалентния му 2.8ТД ще изненада със разхода си. При 100км/ч оборотомера сочи точно 1800 об/м

      А на тазгодишния преход УАЗ-а с 3 литровия двигател ми даде 14.5 среден разход а Черокито на Валери Вушев 17..18... То е с 2.5 дизел...
      Аз и не карам точно като Валери но все пак...
      Абсолютно съм съгласен с Венци-Паджеро 2.5ТДИ гори градско колкото ТЛК-80,4.2ТД,Патрул К160-4.2ТД-къс-по-малко отЖЕ-АР 2.8ТД

      Коментар


      • #78
        До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

        Искам само да споделя отново, че имам Патрол 3.0 DI който до 180 000км. още не е счупил двигателя. Дори не се чува как работи. Нищо, че е дефектен.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #79
          До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

          Ами изчетох целия форум и взех решение Патрул У60, 2.8тд до 90г. + един за части = 8000 лв. няма да ме изкарате от гората
          Мерси момчета за инфото!
          --------------------------------------------------
          [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

          Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
          [/FONT]

          Коментар


          • #80
            До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

            Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
            Ами изчетох целия форум и взех решение Патрул У60, 2.8тд до 90г. + един за части = 8000 лв. няма да ме изкарате от гората
            Мерси момчета за инфото!
            Май нищо не си прочел.Тоя пък за части за какво ти е?

            Коментар


            • #81
              До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

              Ами как за какво, за всеки случай обичам да съм подготвен
              Аз съм нов фен и смятам за сега само леко да практикувам докато понатрупам опит...
              Само да питам ако може 2.8тд, 3,3д или 3,3тд кой ще ми свъши работа и е по-безпроблемен за лек оффроуд ще го ползвам за сега!
              --------------------------------------------------
              [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

              Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
              [/FONT]

              Коментар


              • #82
                До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                Аз съм с 2.8тд и също го ползвам за лек офроуд. Трябва да ти кажа, че нямам проблеми, в смисъл джипката си върви доволно, само има нужда от малко по-големи засилки по баирите . Иначе на бавните скорости си е достатъчно мощен.

                Коментар


                • #83
                  До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                  Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                  ...
                  Само да питам ако може 2.8тд, 3,3д или 3,3тд кой ще ми свъши работа и е по-безпроблемен за лек оффроуд ще го ползвам за сега!
                  Y160 има само едно предимство - сравнително по надежден мотор.
                  Всичко останало е на страната на Y60 - трансмисия, мостове, блокаж на заден диф, окачване. Готов автомобил за тежък офроуд, с много голям потенциал да бъде N*1, с минимум доработки и средства.
                  Като повечето дизели, след 250 хил. км. и след 15-тина год. пука глава. И едно сравнение - глава + гарнитура - 1500-1600лв, блокаж ARB + компресор - 2500лв.

                  Коментар


                  • #84
                    До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    ...Като повечето дизели, след 250 хил. км. и след 15-тина год. пука глава. И едно сравнение - глава + гарнитура - 1500-1600лв, блокаж ARB + компресор - 2500лв.
                    Това твърдение е малко неточно, все пак.
                    1) RD28T си е склонен към прегряване и доста под 250К-граница. Да си го кажем направо, че двигателя си има конструктивните проблеми. Друг такъв нечитав двигател за който се сещам е единствено VM.
                    2) ABR-то плюс компресора може да се намери и на доста под споменатата цена.

                    Коментар


                    • #85
                      До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Това твърдение е малко неточно, все пак.
                      1) RD28T си е склонен към прегряване и доста под 250К-граница. Да си го кажем направо, че двигателя си има конструктивните проблеми. Друг такъв нечитав двигател за който се сещам е единствено VM.
                      2) ABR-то плюс компресора може да се намери и на доста под споменатата цена.
                      Хмъъ... дали има склонност към прегряване, или му изтича ресурса?
                      Обаче нечитав в никакъв случай Яро. Не знам някой да е пукнал преди 200 хил., а това заедно с турбото, си е рутинен ремонт веднъж в живота на Патрула. Друго май няма.
                      Наскоро задодох въпрос на продавач на резервни части - за кои марки и модели се продават най много глави. Отговора беше - Алфа Ромео (VM), БМВ, Патрул, Фолксваген, Тойота и т.н. Общо взето, ги изреди всички стари предкамерни дизели.
                      Като се заровиш в подфорумите и става ясно че, само английския 2,5 на ЛР няма изявени подобни проблеми, щото е директно впръскване. Само не знам Г-то в това отношение как е. Всички останали ревът от глави, ама пак след 15-тина години служба. Е, да кажем Патрула една идея повече, но пък и дава повече.

                      Коментар


                      • #86
                        До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Хмъъ... дали има склонност към прегряване, или му изтича ресурса?
                        Обаче нечитав в никакъв случай Яро. Не знам някой да е пукнал преди 200 хил., а това заедно с турбото, си е рутинен ремонт веднъж в живота на Патрула. Друго май няма.
                        Наскоро задодох въпрос на продавач на резервни части - за кои марки и модели се продават най много глави. Отговора беше - Алфа Ромео (VM), БМВ, Патрул, Фолксваген, Тойота и т.н. Общо взето, ги изреди всички стари предкамерни дизели.
                        Като се заровиш в подфорумите и става ясно че, само английския 2,5 на ЛР няма изявени подобни проблеми, щото е директно впръскване. Само не знам Г-то в това отношение как е. Всички останали ревът от глави, ама пак след 15-тина години служба. Е, да кажем Патрула една идея повече, но пък и дава повече.
                        А аз знам за случаи доста под 200.000.
                        И 2LT на Тойота и RD28T на Нисан са компромисни в това отношение. Не, че големите им шестаци нямат никакви проблеми, но са много далеч от тези затвърдени статистики от 'малките' европейски дизели на тези марки.

                        Коментар


                        • #87
                          До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          ... 2LT на Тойота и RD28T на Нисан са компромисни в това отношение ...
                          Защо пропускаш 4D56 на Мицубиши?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #88
                            До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            А аз знам за случаи доста под 200.000.
                            И 2LT на Тойота и RD28T на Нисан са компромисни в това отношение. Не, че големите им шестаци нямат никакви проблеми, но са много далеч от тези затвърдени статистики от 'малките' европейски дизели на тези марки.
                            Съгласен че има и изключения. Ако се заровиме в ЛР, намира се и Диско с подобни проблеми.
                            Големите са си големи и са ясни. Малките в това отношение са най общо казано - "истискани". Обаче пък са по леки и вършат работа, макар и с цената на един ремонт.
                            Въпроса беше какво да се избере от горните. За мен по лесно и икономично е, евентуално смяна на глава, отколкото задължителна преработка на окачване, монтаж на блокаж, между-колесна база и т.н.

                            Коментар


                            • #89
                              До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Защо пропускаш 4D56 на Мицубиши?
                              Ами 3.0 литровия на Тойота, 2,5 БМВ на Рейнджа, 1,6 16V на Витара?

                              Коментар


                              • #90
                                До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                                Задълбахме малко в страни. Но за протокола...
                                Изключения има разбира се, но това се опитвам да кажа... Проблемите с главите при 2.8 на Нисан не са изключения, а порядки, както кофти LT раздатки при ЛР примерно. Изключение е прегрял ЛР дизел или строшена корона и пиньон на Патрул.

                                3-литровия на Тойота има своите грижи също, но (без да го приемат лично Нисан-аджиите) дава на порядъци повече от 2.8 на Патрул, спрямо всичко - тегло, компановка и т.н. на колата. Не на последно място за това говорят и цените на пазара. 2.8 GR-и има в Германия вече и по 2 и нещо евро, 1KZ на 7-ма серия на Тойота от 4 години не пада под 6 евра за най-бедните комплектации....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X