Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"...Ветеранът" :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: "...Ветеранът"

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    Да го докара Андро до газ, имам добър ГАЗар в горнобанския регион ще го оправим макар че за в гората по-простото (обикновен изпарител) е по добро, поне според мен
    Нали търсим мощност, и все пак приличен разход. В това отношение газовия инжекцион бие останалото с много. Предимството на другото е че е по-просто и по-евтино.

    Примерно, разликата при ферозите (добре познати ти) е 10, че и повече кончета, по-добър въртящ момент, при същия разход. Само от инжекциона. Двигателя е съвсем, ама съвсем същия. А това е 16V двигател с неговите си особености. При 8V (или 12V, в случая) раликата, до колкото знам, е още по-потресающа.

    Да накараш карбуратор да свърши същото, при същия разход, е кажи-речи невъзможно. Още повече че вместо делко, същия компютър може да се ползва и за запалването - с допълнителните оптимизации, идващи от там - кеф ти за бензин, кеф ти за газ.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      До: "...Ветеранът"

      Бе спор няма че газовия инжекцион е по доброто и по мощност и по разход. Но!!! Цената? Дали се оправдава. Разликата от 1000 лв (а при него може и да е повече т.к. е карбуратор) дали не е по добре да се инвестира в някое друго подобрение..
      При мойта Фероза не виждам особена разлика при движение на газ и бензин, освен в разхода. Но при Патрола на брат ми, който е същия, разликата е голяма. Но дали пък тя няма да е същата и при газовия инжекцион при преправен от карбуратор? Според мен най добре да си сложи конвенционална, а когато трябва повече зор..... превключва на бензин.
      Последно редактирано от iiiopo; 10-12-08, 23:04.
      О899 2б2 1З2

      Коментар


      • #78
        До: "...Ветеранът"

        На една от снимките видях че липсва резервоара. Слагай бутилката отдолу и до нея правен резервоар. За мойта Фероза нещо такова ми се върти в главата. Ако се насочиш към тази идея, ще мислим паралелно и ще обменяме опит.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #79
          До: "...Ветеранът"

          Kонвенционалната газова си е налична в Патрула. Даже е с як изпарител Lovato Майор. Но ми се струва, че инвестицията от 1000 лв. си заслужават ако се качи мощността с 10-15 коня. Все пак ще търкаля големи гуми.
          no signature no problems

          Коментар


          • #80
            До: "...Ветеранът"

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Kонвенционалната газова си е налична в Патрула. Даже е с як изпарител Lovato Майор. Но ми се струва, че инвестицията от 1000 лв. си заслужават ако се качи мощността с 10-15 коня. Все пак ще търкаля големи гуми.
            Мощността ще се качи с между 10 и 15 процента. На тоя двигател може да дойде и повече от 15 кончета.

            Освен всичко друго, вероятно ще може да се подобри и профила на въртящия момент.

            Въпрос на настройки...
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              До: "...Ветеранът"

              Много забавно, браво. Пожелавам успех в начинанието, ще следя с интерес. А относно стряскането на гъзарите, аз имам небивал успех с моето диско. Само като им изкоча и видят, колко е изгнило им става ясно, че съм го прежалил. Та много внимават да не ми се навират...

              Коментар


              • #82
                До: "...Ветеранът"

                момчета газов инжекцион не може да се сложи на карбураторна кола. компютъра на газинжекциона копира импулсите на оригиналния как я виждате тая работа просто не знам.

                Коментар


                • #83
                  До: "...Ветеранът"

                  Пичове, днес бая го обезкостих. Оптимист съм относно борбата с корозията и дупките. Най се изкефих като свалихме отзад тавана. Красота! Жесток малък камьон!
                  По схемата на колегите ще повдигна новите прагове и ще скъся вратите. В тая връзка, ще се отварят ли на 100% прозорците?
                  Утре ще гледам да пусна снимки.

                  Коментар


                  • #84
                    До: "...Ветеранът"

                    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                    Оптимист съм относно борбата с корозията и дупките.
                    С резак и електрожен няма невъзможни неща! ........
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #85
                      До: "...Ветеранът"

                      Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                      Пичове, днес бая го обезкостих. Оптимист съм относно борбата с корозията и дупките. Най се изкефих като свалихме отзад тавана. Красота! Жесток малък камьон!
                      По схемата на колегите ще повдигна новите прагове и ще скъся вратите. В тая връзка, ще се отварят ли на 100% прозорците?
                      Утре ще гледам да пусна снимки.
                      Свали тапицерията на вратите и виж къде са захванати шейните на прозорците,долните им захвати са горна граница на това,което маже да режеш.Съмнявам се прозорците да слизат по-долу от шеините.
                      Снимките не са лоша идея .
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #86
                        До: "...Ветеранът"

                        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                        Свали тапицерията на вратите и виж къде са захванати шейните на прозорците,долните им захвати са горна граница на това,което маже да режеш.Съмнявам се прозорците да слизат по-долу от шеините.
                        Снимките не са лоша идея .
                        Супер! Я кажете след като изкърпя пода, как да го обработя и с какво покритие?

                        Коментар


                        • #87
                          До: "...Ветеранът"

                          Ооо, темата с покритията е дълга, чакай да разровя в раздела...

                          П.П. Ето го разделът и има много полезни теми, но не намирам тази която търся.

                          Като цяло по спомен, след изкърпване и почистване, се грундира. После има доста варянти за покритие, аз май се спирам на една странна лепкава гадост, като гума, която се нанася с четка. След като изсъхне си е баш като гума. Има и разни порести покрития, но тях бих сложил само ако отдолъ намажа с тази гума. Идеята е да няма и грам влага, която да се просуква. Следва микропорестата структура, която е шумо/термо изолираща, някои модели могат да пазят и от вода/пак по спомен, много различни покрития има реално/. Следва рифел или друго механично покритие, като е добре да няма много фуги и да са третирани, за да можеш да играеш с мъркуча.

                          Покритието за отдолу мойе да бъде многопластово, като и за там не намирам темата, а има доста модели химикали и комбиниации. Аз май пак бих заложил на гумоподобната гадост за външен слок, за да придържа камачетата да не дерът... Ох имаше няколко много полезни теми, някой ако ги изрови да ги пусне ще е супер, че така е малко развален телефон, без контакти и магазини и прочее...
                          Последно редактирано от Насов; 11-12-08, 20:06.

                          Коментар


                          • #88
                            До: "...Ветеранът"

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            Ооо, темата с покритията е дълга, чакай да разровя в раздела...
                            Отвори ми се яко бачкане и нямам време да чета бе пичове.

                            Коментар


                            • #89
                              До: "...Ветеранът"

                              Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                              Отвори ми се яко бачкане и нямам време да чета бе пичове.
                              Браво, и да снимаш, че мен ме чака подобно деяние. Почвам да се чудя дали не съгреших дето поръчах готови прагове. Пусто, като няма ни условия ни нищо, ще се работи с готови елементи... Може би ще има начин да ги поскъся тез прагове... Пък и вратите са цъфнали...

                              Коментар


                              • #90
                                До: "...Ветеранът"

                                Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                                Супер! Я кажете след като изкърпя пода, как да го обработя и с какво покритие?
                                На голата ламарина,добре ще и доиде един епоксиден грунд,може и с четка даго намажеш.Кадето се съединяват различните парчета ламарина е добре да се намаже с полиуретанов уплътнител (най-добър като цена качество е на Новол,Гравит 650).Кофтито е,че температурите много паднаха и всичката химия почна да работи много бавно,да не кажа хич.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X