Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"...Ветеранът" :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: "...Ветеранът"

    Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
    Как ги правите тези неща ,колеги?-хем не вървял,хем харчел много...Моята 160-ка извънградско гореше 12 л.бензин при скорост около 80- 90 км. и около 13.5-14 литра с палатка на покрива,трима човека, претъпкан багажник с железа,80литра вода,и къмпинг обурудване за около месец...Абсолютно съм съгласен,че този автомобил е "тегав" за магистрала,но за обикновена републиканска мрежа си е ок.За гората обаче(каквато е целта на този проект) е повече от удачен предвид надежността,ремонтопригодността и здравината.А колкото до максималната скорост-тая тухла 90 км са и границата-както знаете при скорост над 110 км фабрично шлемофоните се спускат от тавана...
    Та така-че харчи повече от лека кола-така е,но чак пък да е змейНе ми се вярва познавайки стила на каране на Андро да прехвърли 20 литра при средно гадно траялче.
    Поздрави.
    Не съм съгласен с теб,колега,бензиновия гори повече от 18-20 при перфекни настройки докато турбодизела"пердаши" на магистралата със 140 и не "вдига"разхода над 10л."Вервай ми"много отдавна ги джиткам тия кютуци.Аз не съм от хората,коитосе кефят на офроуд разходки,но съм пословичен в страстта си към лова и риболова и безкомпромисен в изискванията си към автомобила,който ме "обслужва".

    Коментар


    • До: "...Ветеранът"

      Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
      Не съм съгласен с теб,колега,бензиновия гори повече от 18-20 при перфекни настройки докато турбодизела"пердаши" на магистралата със 140 и не "вдига"разхода над 10л."Вервай ми"много отдавна ги джиткам тия кютуци...
      Прощавай tuni, ама това са приказки от хиляда и една нощ...
      Кой бензин, какви настройки на кола в какво състояние, с какви гуми, лифт и прочее данни...
      Същото и за дизела...

      Коментар


      • До: "...Ветеранът"

        Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
        Не съм съгласен с теб,колега,бензиновия гори повече от 18-20 при перфекни настройки докато турбодизела"пердаши" на магистралата със 140 и не "вдига"разхода над 10л."Вервай ми"много отдавна ги джиткам тия кютуци.Аз не съм от хората,коитосе кефят на офроуд разходки,но съм пословичен в страстта си към лова и риболова и безкомпромисен в изискванията си към автомобила,който ме "обслужва".
        Колега,
        Въобще не твърдя,че дизела не върви добре по магистралата или извън пътя-много добре си върви,сравнен с L28,обаче има само едно предимство-наличието на 5-та скорост(тази липса беше единствената причина да си продам патрула,защото при преход от 2000 и повече километра си е мъка).Не зная поради каква причина на този двигател не е сложена 5-степенна кутия,но твърдя,че това му е единственият недостатък.
        Разхода,който сочиш "при перфектни настройки" ме кара да мисля,че не са били най перфектните реглажи.
        При мен ситуацията беше следната:
        при 2500 оборота скорост около 80 километра-разход 12.5л/100 км.
        при 2900 оборота скорост 90-100 километра-разход около 14л/100 км.
        При Андро липсата на 5-та скорост ,а най-вероятно и на 4-та въобще е без значение...
        Въпреки тези минуси определено в лай**на ситуация с много буксуване,високи обороти или продължително изкачване на баири бих предпочел да съм с бензиновия "слабак" пред по-яката печка с капризна глава.
        Но все едно де-все ми се струва,че като проекта бъде завършен ще има доста хора,които ще останат учудени от възможностите на машината,въпреки,че е с "неподходящ" агрегат.
        п.п.:Понеже Яро е писал преди мен-моите разходи са с 31 инчови гуми,палатка на покрива,трима човека и яко багаж-движение предимно по първокласни пътища,лятото в адски пек.Като допълнение мога да кажа,че поне литър отгоре имах и от виското,което въпреки че беше чисто ново(лично го закупих от магазина) работеше перманентно и при по висока скорост издаваше звук като на пикиращ месершмит...Разбира се над 100 карах само като изпреварвам-тук дизела се предствяше по-добре,но все ми се струва,че нито 140 може да потдържа спокойно,нито разхода при тази скорост ще е 10 литра,но може и да греша-не съм карал.
        Поздрави.
        Последно редактирано от Вальо; 14-12-08, 17:27.
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • До: "...Ветеранът"

          Хайде господа,да не говорим повече за тия модели,че като се сетя едно Терано 2,4.л инжекцион си лапа 12-13,колкото до настройките на мотора-един добър елкон(по книга),подмяна на свещи и кабели,дестрибутор,реглаж на клапаните,проверка на компресията(за всеки случай)и промивка на карбуратора с регулиране на поплавъчното ниво,регулиране празния ход,ремъци и филтри.Проста работа.Не питай старило а питай патило.Аз съм и двете.

          Коментар


          • До: "...Ветеранът"

            Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
            Колега,
            Въобще не твърдя,че дизела не върви добре по магистралата или извън пътя-много добре си върви,сравнен с L28,обаче има само едно предимство-наличието на 5-та скорост(тази липса беше единствената причина да си продам патрула,защото при преход от 2000 и повече километра си е мъка).Не зная поради каква причина на този двигател не е сложена 5-степенна кутия,но твърдя,че това му е единственият недостатък.
            Разхода,който сочиш "при перфектни настройки" ме кара да мисля,че не са били най перфектните реглажи.
            При мен ситуацията беше следната:
            при 2500 оборота скорост около 80 километра-разход 12.5л/100 км.
            при 2900 оборота скорост 90-100 километра-разход около 14л/100 км.
            При Андро липсата на 5-та скорост ,а най-вероятно и на 4-та въобще е без значение...
            Въпреки тези минуси определено в лай**на ситуация с много буксуване,високи обороти или продължително изкачване на баири бих предпочел да съм с бензиновия "слабак" пред по-яката печка с капризна глава.
            Но все едно де-все ми се струва,че като проекта бъде завършен ще има доста хора,които ще останат учудени от възможностите на машината,въпреки,че е с "неподходящ" агрегат.
            п.п.:Понеже Яро е писал преди мен-моите разходи са с 31 инчови гуми,палатка на покрива,трима човека и яко багаж-движение предимно по първокласни пътища,лятото в адски пек.Като допълнение мога да кажа,че поне литър отгоре имах и от виското,което въпреки че беше чисто ново(лично го закупих от магазина) работеше перманентно и при по висока скорост издаваше звук като на пикиращ месершмит...Разбира се над 100 карах само като изпреварвам-тук дизела се предствяше по-добре,но все ми се струва,че нито 140 може да потдържа спокойно,нито разхода при тази скорост ще е 10 литра,но може и да греша-не съм карал.
            Поздрави.
            Какво и е капризното на "главата" на печката,нямам представа-дизела по принцип е доста "дигитален" или върви или не.Вчрно е ,,че много хора с К160 и 260 дизели пукнаха глави,но това е поради старчески проблеми на охладителната система-не може 20 годишна машина да не и смениш поне водните съединения,термостата и водната помпа.Според мен тези мотори с долен рзпределител са много по-надеждни от Нисан Лаурел дизела 2.8ТД.Пак казвам,че не ангажирам никого с мнението си,К160 се представя перфектно вече 10 години-без забележки.Поздрави

            Коментар


            • До: "...Ветеранът"

              Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
              Не съм съгласен с теб,колега,бензиновия гори повече от 18-20 при перфекни настройки докато турбодизела"пердаши" на магистралата със 140 и не "вдига"разхода над 10л."Вервай ми"много отдавна ги джиткам тия кютуци.Аз не съм от хората,коитосе кефят на офроуд разходки,но съм пословичен в страстта си към лова и риболова и безкомпромисен в изискванията си към автомобила,който ме "обслужва".
              Не знам какви джипки те "обслужват", но говориш за страшно висок разход!!
              Конкретно този джип, в момента харчи 19/100 газ!Преди две години разхода беше 14/100, но с новия изпарител и с по-големи гуми му се отвори апетита!
              Ferrum dum ignis candet cudendum est.

              Коментар


              • До: "...Ветеранът"

                Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
                Не знам какви джипки те "обслужват", но говориш за страшно висок разход!!
                Конкретно този джип, в момента харчи 19/100 газ!Преди две години разхода беше 14/100, но с новия изпарител и с по-големи гуми му се отвори апетита!
                За същия джип говоря-минимума е 15,8/100 при скорост 80км/час-БЕНЗИН.

                Коментар


                • До: "...Ветеранът"

                  Днес се правих на "дизайнер". Скъсих отпред и отзад калника. Отвори му по голяма и агресивна арка. Отворих си и допълнително работа. Отпаднаха габаритите и мигачите. Белязах до къде ще се реже вратата и монтирах прага.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: "...Ветеранът"

                    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                    Днес се правих на "дизайнер".
                    Ааааха , това обяснява защо телефона ти беше изключен Аз пък тъкмо мислех да ми обясниш къде да се дотъркалям, да лочим кафе и да се уча на занаят....ама хубаво става
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • До: "...Ветеранът"

                      Спорете за разходи и разни си ми ти там глави /митове според мен/ бат Андро си реже и изобщо не му пука. Съжалявам че не съм в софия да помогна с каквото мога. Тази зима филма ще е интересен. Успех, като гледам с каква ръжда си се забъркал няма да мога да спя от стискане на палци да стане като хората.

                      Коментар


                      • До: "...Ветеранът"

                        Първоначално публикуван от Patrol fen Преглед на мнение
                        ...
                        Съжалявам че не съм в софия да помогна с каквото мога... Успех, като гледам с каква ръжда си се забъркал няма да мога да спя от стискане на палци да стане като хората.
                        Понякога само моралната подкрепа е достатъчна. И дава два пъти повече сили.
                        Благодаря за подкрепата колеги!

                        Коментар


                        • До: "...Ветеранът"

                          Андро,понеже не съм те нито 4увал нито виждал от поливането,от мене здраве! Много се писа за разхода,но да споделя и моя скромен опит.Двигателя е 2,8 бензин,Патрул160,дълга база,5 скорости.Една година го карам на газ.Разхода е м/у 13,5 и 16 литра при 110-120км в 4ас.Обикновено сме 5 4овека и много багаж.

                          Коментар


                          • До: "...Ветеранът"

                            Първоначално публикуван от petio 67 Преглед на мнение
                            Андро,понеже не съм те нито 4увал нито виждал от поливането,от мене здраве! Много се писа за разхода,но да споделя и моя скромен опит.Двигателя е 2,8 бензин,Патрул160,дълга база,5 скорости.Една година го карам на газ.Разхода е м/у 13,5 и 16 литра при 110-120км в 4ас.Обикновено сме 5 4овека и много багаж.
                            Абе като говоря не приказвамЕто,че и човека е посочил разход различен от 16 литра и то на газ.Сега обаче ми просветна-късаците са четирискоростни,дългите са петскоростни...защо са направили такава магария-не ми е ясно.Това обаче автоматично означава,че на късата база като му се сложи една петскоростна кутия и правилна настройка необходимостта от газ отпада...
                            Поствам една снимака на моят бивш патрул,за да се види с колко оборудване,хора и кални гуми(и най-вече без 5-та скорост) това лято ми даде среден разход около 13 литра,като не е жален по пътищата,а имаше заигравки и извън пътя.Така,че 16 литра е прекалено голям разход за настроен автомобил и правилно каране.
                            Поздрави.
                            Прикачени файлове
                            08седемшест5едно513четири

                            Коментар


                            • До: "...Ветеранът"

                              Валка, на адаша нисана си има пета!
                              Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                              Коментар


                              • До: "...Ветеранът"

                                Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
                                Валка, на адаша нисана си има пета!
                                А е що така бре???Едни си имат пета,други си нямахме...много нечестно....много.
                                08седемшест5едно513четири

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X