Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реглаж преден мост на нисан терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Реглаж преден мост на нисан терано 2

    Сходимост ми нагласиха още в Англия, сега съм в БГ, но забелязах, че по пътя е изяло още по-добре гумите.. ) мислех си, че натягането ще ги придърпа навътре ама може и да се бъркам... тези дни ще заваряме нови шайби преден носач-шаси и ще огледаме още предницата, тогава чак мисля да отида на реглажи, но от опит знам, че онези много ги мързи да подлагат шайби, може да постна една разпечатка след това, поне за мнение кое да се регулира... чиърс )
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

    Коментар


    • #62
      От: Реглаж преден мост на нисан терано 2

      Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
      ...мислех си, че натягането ще ги придърпа навътре...
      Придърпва ги, ама повече отгоре, отколкото отдолу - горния носач е по-къс. И съответно долния им край щръква навън още повече в сравнение с горния. Отделно мърда и сходимостта - мисля че отваряше. Тоест ще имаш отворена предница с още по-отрицателен страничен наклон. И още повече ще яде гуми.

      ...и не на послено място - тук говорим за предница в ред. Ако имаш тампони, шарнири, хебел, централна шанга или накрайници с луфтове, докато не докараш всичко в изправност регулирането е безпредметно - всичко мърда като живо.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: Реглаж преден мост на нисан терано 2

        Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
        Така да доложа махнах отлябо по 2мм на двата болта и добавих отпред в дясно 3мм,преди пробата колата теглеше надясно независимо от наклона на пътя а сега много леко надясно просто отвреме на време трябва да се прави корекция с волана.А и гумите отпред застанаха доста по нормално поне на вид а преди едната спрямо другата имаше странно на вид положение.Сега остава тия дни да и направа пак един реглаж и да видим на разпечатката дали всичко вече е в норма.
        Някакво развитие?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Реглаж преден мост на нисан терано 2

          Не съм го карал на реглаж още понеже не мога да се докопам до него през деня,жена ми си го е заприходила.В края на седмицата тръгвам за гърция и ще мина през реглаж,но съм сигурен че е по добре поне гумите отпред застанаха в нормална позиция.Остана да ме мъчи това гаснене и танцуване на оборотите на празен ход.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • #65
            От: Реглаж преден мост на нисан терано 2

            Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
            Остана да ме мъчи това гаснене и танцуване на оборотите на празен ход.
            Помпата на кванти, почистване, смяна на гарнитури и уплътнения, и би трябвало или да спре съвсем да го прави, или да го прави много рядко. Това ако няма износени неща.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              От: Реглаж преден мост на нисан терано 2

              Мисля преди това да се пробва да се направи циклопорцията малко по голяма,двигателя си е елсатичен както преди в обороти върви и работи прекрасно само на ниските е ужас.
              0 8 76 36 8 542

              Коментар


              • #67
                От: Реглаж преден мост на нисан терано 2

                Това е кърпене и е до време, често не чак толкова дълго.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Реглаж преден мост на нисан терано 2

                  Циклопорцията няма да окаже влияние на празния ход освен ако съвсем не е изместена в крайно положение главата , че чак да гасне .

                  Коментар


                  • #69
                    По темата за реглажа на предния мост - попаднах на един сервиз - гумаджийница, който се намира срещу "Адашите" в Люлин.
                    Имат много хубав стенд за реглаж (HUNTER) и момчето не го е страх да работи с него.
                    Успя да свърши всичко, което другите сервизи не искаха да направят - оправи страничните наклони, оправи надлъжните наклони и сходимостта.
                    Сега джипката се държи по съвсем друг начин на пътя.
                    Ако решите да отидете там - търсете Драго, той ще ви оправи ;-)
                    Поздрави.
                    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                    Opel Campo 3,1 TD '99
                    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                    Коментар


                    • #70
                      [QUOTE=n960;n4732266]От: Реглаж преден мост на нисан терано 2

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Съжалявам. Никога не ми се е случвало. Най-много да отида в 10 и да ми кажат да дойда след 2 часа например. На мен ми е на 2 минути от работата, та не ми е проблем.

                      Ако не представлява трудност да издириш телефона, че и аз съм се запътил натам...
                      Това е ценна информация.

                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • #71
                        Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение

                        Това е ценна информация.
                        А ти на реглаж ходи ли, след корекцията с шайбите.

                        На новото се разправях с това преди 2 седмици. Отидох да ми измерят наклоните, коригирах с шайби, измериха ги пак, пак коригирах, смених централна щанга, накрайници и хебел, нагласиха ми сходимост и се приключи. Страничните са много леко положителни и клонят към нула, напречните са в норма и двата. На никъде не дърпа и нищо не износва, засега.

                        Направих си шайби на струга. Сега имам по една навсякъде. Само си приготвих заготовка с дупка в средата, и после само рязане на каквато дебелина ми трябва.

                        Тераното винаги леко дърпа по наклона, дори при всичко идеално. И двете ми се държат така, а напречните им са с 2 градуса разлика (на едното спрямо на другото, а не на различните колела на всяко). За да не дърпа трябва да са еднакви. За да не износва гуми, страничните трябва да са най-много леко отрицателни и сходимостта да е в норма. Гуми с износват най-лесно от снъркана сходимост. На тераното тя най-трудно се догажда, защото и при нови части модмръдва, а при леко разбити клони към невъзможност за реглаж.

                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X