Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Ако се решиш за ремонт пращаи в Сливен няма да сгрешиш .
    ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

    Коментар


    • #92
      От: "Новото" Terrano на sparkybg

      Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
      Ако се решиш за ремонт пращаи в Сливен няма да сгрешиш .
      Сливен е широко понятие. Нещо име на фирма (не е против правилата да пишеш имена на фирма, тъй че спокойно. Само линкове не може.)?

      Засега ровичкам из UK за цял мотор от 2003-та нагоре, на малко километри. Може да се догоди до нещо като 2 - 2 и малко бимберици барабар с транспорта.

      Ремонта на стария ми е последен вариант за момента. По ми се ще да намеря читав мотор, или читав блок и само да му сменя буталата с щатен размер оригинални от CRD версията.

      Ако ида на вариант шлайфане значи отивам на неоригинални бутала TEIKIN +0.5 и сегменти TPR, защото оригинални няма. Не е сигурно че са по-лоши от оригиналните. Не знам колко струва едно шлайфане на цилиндри, ама бутала + сегменти само са нещо като 500-700 кинта. И понеже със сигурност ще сменя и основни и биелни лагери (както и горните между мотовилките и буталния болт) с оригинални, цената пак набъбва прилично, без да броим разправията.


      ПП: В Сливен за "ЗиГ" ли иде реч?
      Последно редактирано от sparkybg; 04-01-18, 13:22.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: "Новото" Terrano на sparkybg

        Здравей, направо се плаша на къде тръгнаха ремонтите. Моя от 6 години (2011 след четене във форума се насочих въпреки описаните проблеми за него в момента тогава всички 2,7 бяха в окаяно състояние) го имам на 106 000 го взех по километраж, а реално божа работа. За 60 000 км. сменени биалетки веднъж (в момента предните се предадоха взел съм оригинални като предишните), амортисьори, подгревни свещи и съединител на 140 000 при Андро, а и в началото датчика за маслото от към стартера. Не искам и да се замислям какво може да е вътре. ЕГР Андро го изолира. Да чукна на дърво няма проблем с палене при минусови температури при -20 претресе за около 5-6 секунди и се стабилизира, може някога ако се уцелим и имаш 10 мин. ще ми е интересно просто да го погледнеш, чуеш и покараш и дадеш мнение. Поздрави.
        TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
        www.kamino92.com

        Коментар


        • #94
          От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Премери му компресията. Ако е под 28 може и да е същото вътре. От друга страна като си сменял подгревни свещи, ако са си били цели, без паднали парченца, може и нищо да му няма. Ако си сложил керамични най-добре ги смени с метални. То от свещите тръгват половината от проблемите на тоя мотор. На CRD версията вече са метални.

          ...или просто си го карай. Ако нямах ендоскоп сега сигурно нямаше да се кахъря какво да правя.

          Оказва че че това желязо се монтира на един куп возила, Opel Vectra включително.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

            Оказва че че това желязо се монтира на един куп возила, Opel Vectra включително.
            На коя Вектра се слага?Това много тежи като за лек автомобил.

            Коментар


            • #96
              От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Има го и тоя момент, че ако го подкараш, чакайки да се счупи, може доста сериозно да те изненада и да изкара дълго време и пробег.
              Вариант ли е, да вземеш евтин блок (счупен мотор), и да го ремонтираш ? Варианта с втулки и заводски бутала си е съвсем осъществим(читаво), както и другия с ремонтни бутала. После по-спокойно можеш да си караш твоя, докато (ако въобще) се счупи или почне да дава ядове. Мотор се сменя за ден или два, когато решиш. Но с читаво ремонтиран е по-друго, отколкото с някакъв. А и ще имаш време да изпипаш ремонта, като нямаш зор.

              ПП: За Вектра не знам, но там едни общи бусове на Опел, Рено и Нисан, във моделите със задно предаване (Маскот/Мастър май беше модела на Рено) си ги има баш с тоя мотор.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #97
                От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Не e чак толкова. Около 250 кила тежи в комплектацията си за терано, май. Говоря със всичко накачурено по него. То само блока и валовете не са алуминиеви. Всичко друго е.

                Доколкото помня Vectra C G-нещо си. Поне това срещнах на няколко места, без претенции да е вярно. Явно е екзотика някаква. Иначе го има и по камиончета и бусове Renault, Opel, и Nissan.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #98
                  От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Пуши,не върви,много гори или нищо от изброените?
                  Ако ги няма горните симптоми за чий ти е да правиш основен ремонт?
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #99
                    От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Има го и тоя момент, че ако го подкараш, чакайки да се счупи, може доста сериозно да те изненада и да изкара дълго време и пробег.
                    Вариант ли е, да вземеш евтин блок (счупен мотор), и да го ремонтираш ?
                    Евентуално читав блок (чакам снимки), мога да взема за нещо като 800 кинта, барабар с колянов вал, бутала, балансиращи валове. След това оригинални бутала са по 80 евра бройката, сегменти за всичките около 120 евра, основни и биелни лагери не помня, ама не бяха скъпи, и то пак стана 1800 кинта. Това без да смятам гарнитури и прочие. Това ако е читав. Ако не е - отиваме нма шлайф (не знам колко е), и комплект неоригинални бутала и сегменти за около 600 кинта.

                    От друга страна за същите кинти може да се вземе цял мотор, с турбо, помпа, маховик и т.н., на гарантирани 113000 мили (проверено, английските могат да се проверяват по регистрационния номер), бил в движение до преди 3 седмици (тогава му е изтекъл прегледа и не са го пуснали заради гнилости по рамата).

                    Като се има предвид и че в UK до колкото ми е известно максималната скорост е 110км/ч и общо взето се спазва, вероятно не е и юркан.

                    Тааа... триумя се. И май клоня към целия мотор. Не вярвам да е чак тотал щета, а дори и да не става все ще продам нещо от него. Достатъчно е главата да е читава и едни поне 500-600 кинта са избити директно.
                    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                    Пуши,не върви,много гори или нищо от изброените?
                    Ако ги няма горните симптоми за чий ти е да правиш основен ремонт?
                    Не пуши, масло не съм забелязал да гори, до -5 градуса пали (с нови дюзи, нови подгревни свещи и нов акумулатор трябва да е тотална гробница за да не пали) не съм забелязал бълбуци в казанчето. Това за около 600 навъртяни километра. Антифриза си стои където си е.

                    Дали върви нормално не знам - отдавна карах за последно друг. Вдига и поддържа без зор 140 по магистрала Люлин. Със сигурност върви повече от 2.7-цата ми, която гарантирано е в прекразна форма.


                    Ремонта - виж горе клипчето за първи цилиндър. В другите няма такива драми ама 1-ви категорично си е тръгнал, нищо че е с най-висока компресия от всички. В другите евентуално да има леки признаци на влизане на антифриз (светлите петна по буталата), макар че може да е било и от дюзите.

                    Пък аз искам на това возило да разчитам, и удоволствието от карането му вече няма да е същото докато не съм сигурен че всичко е наред, поне когато последно съм гледал.


                    ПП: Ей-затова говоря:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cyl1.png
Прегледи:1
Размер:459.0 КБ
ID:5777294

                    както и за това:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cyl1-1.png
Прегледи:1
Размер:457.8 КБ
ID:5777295

                    Отделно имам съмнения че тоя мотор няма да съм първия който го отваря. Съдейки по ръждата на втората картинка, там сегмента не опира. Тоест не е сработен с цилиндъра. Което говори за нещо сменяно, при положение че заводския хонинг си стои (с малки изключения в цилиндър 3 и 4, но нормално износен).
                    Последно редактирано от sparkybg; 04-01-18, 19:32.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ако ида на вариант шлайфане
                      Може да идеш в Монтана в сервиза на ренде.Миналата година за четири ризи,разстъргване на блок,набиване,последващо разстъргване на размер и хонинг ми взеха по 60лв на отвор.Челосване на блока 30лв или всичко 270лв,работят много коректно бързо и знаят какво правят.Това всичкото за почти един работен ден,ако нещо решиш имам човек там,който може да съдейства нещата да станат без излишно протакане.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        Може да идеш в Монтана в сервиза на ренде.Миналата година за четири ризи,разстъргване на блок,набиване,последващо разстъргване на размер и хонинг ми взеха по 60лв на отвор.Челосване на блока 30лв или всичко 270лв,работят много коректно бързо и знаят какво правят.Това всичкото за почти един работен ден,ако нещо решиш имам човек там,който може да съдейства нещата да станат без излишно протакане.
                        Главния проблем е че нямам условия за дългосрочни ремонти, иначе до сега да е разглобен на кванти. Не мога да намеря и помещение под наем за смислени за случая пари. То няма и как - трябва да има или охрана, или постоянно присъствие на хора. Колега от форума дава сервизна клетка с подемник под наем за 500 кинта месечно, и цената си е съвсем прилична, ама аз не се виждам да го свърша това за месец, тоест отиваме на допълнителни 1000 кинта.

                        Абе добре съм се насадил - хем боли хем сърби. Най-накрая ще си купя един крокодил и ще го вкарам на село в хола, та жената да ме анатемоса окончателно.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Тоя ендоскоп ти създаде сериозни съмнения.Я кажи на жипа кво му е,масло ли харчи или не пали баш адекватно!?
                          Щото си мисля,че и с този проблем може да те надживее.
                          Ако си имаш друго МПС,и чаак толкова те боде(сърби) разхвърляй мотора на карантии при дедо Владо(примерно) и вземи генерални мерки по възстановяването му.

                          P.S.Недей във хола,читави жени се намират трудно!
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Евентуално читав блок (чакам снимки), мога да взема за нещо като 800 кинта, барабар с колянов вал, бутала, балансиращи валове. След това оригинални бутала са по 80 евра бройката, сегменти за всичките около 120 евра, основни и биелни лагери не помня, ама не бяха скъпи, и то пак стана 1800 кинта. Това без да смятам гарнитури и прочие. Това ако е читав. Ако не е - отиваме нма шлайф (не знам колко е), и комплект неоригинални бутала и сегменти за около 600 кинта.

                            От друга страна за същите кинти може да се вземе цял мотор, с турбо, помпа, маховик и т.н., на гарантирани 113000 мили (проверено, английските могат да се проверяват по регистрационния номер), бил в движение до преди 3 седмици (тогава му е изтекъл прегледа и не са го пуснали заради гнилости по рамата).

                            Като се има предвид и че в UK до колкото ми е известно максималната скорост е 110км/ч и общо взето се спазва, вероятно не е и юркан.

                            Тааа... триумя се. И май клоня към целия мотор. Не вярвам да е чак тотал щета, а дори и да не става все ще продам нещо от него. Достатъчно е главата да е читава и едни поне 500-600 кинта са избити директно.


                            Не пуши, масло не съм забелязал да гори, до -5 градуса пали (с нови дюзи, нови подгревни свещи и нов акумулатор трябва да е тотална гробница за да не пали) не съм забелязал бълбуци в казанчето. Това за около 600 навъртяни километра. Антифриза си стои където си е.

                            Дали върви нормално не знам - отдавна карах за последно друг. Вдига и поддържа без зор 140 по магистрала Люлин. Със сигурност върви повече от 2.7-цата ми, която гарантирано е в прекразна форма.


                            Ремонта - виж горе клипчето за първи цилиндър. В другите няма такива драми ама 1-ви категорично си е тръгнал, нищо че е с най-висока компресия от всички. В другите евентуално да има леки признаци на влизане на антифриз (светлите петна по буталата), макар че може да е било и от дюзите.

                            Пък аз искам на това возило да разчитам, и удоволствието от карането му вече няма да е същото докато не съм сигурен че всичко е наред, поне когато последно съм гледал.


                            ПП: Ей-затова говоря:
                            [ATTACH=CONFIG]943081[/ATTACH]

                            както и за това:
                            [ATTACH=CONFIG]943082[/ATTACH]

                            Отделно имам съмнения че тоя мотор няма да съм първия който го отваря. Съдейки по ръждата на втората картинка, там сегмента не опира. Тоест не е сработен с цилиндъра. Което говори за нещо сменяно, при положение че заводския хонинг си стои (с малки изключения в цилиндър 3 и 4, но нормално износен).
                            Спарки,от моя ''скромен'' опит с тия двигатели, само ще кажа- не прави ремонт с набиване на ризи и с ремонтни бутала, предлагани от какви ли не фирми. Имам такива с кашони от мотори правени по този начин. Номера на двигателя не случайно се намира на цилиндровата глава. Такива неща съм видял сътворени по тия мотори, че с думи не може да се опише
                            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                            Коментар


                            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Знам. Причините за това са комплексни. Като тръгнем от това че в много случаи ремонта се прави с цел закрепване и продажба, минем през рамонт, направен с краката, с евтини части (има тонове китайски части например) и стигнем до момента че дори добре направен механичен ремонт лекува само симптомите, а не причините за проблема. Затова и има масово случаи на сменени бутала с оригинални при читав блок и много малко след това проблема например с прогорени бутала се повтаря в пълния си блясък. В същото време има мотори на по 350-400 000км, които никога не са правили проблем. Самия факт че в мойте цилиндри, като изключим надраното, заводския хонинг си стои при пробег грубо 250000км говори достатъчно за това че проблемите на тоя мотор не са механични. Това че прогорени бутала на CRD версията са изключение говори за същото - дюзите са със същия брой и наклон отвори, мощността е вдигната, и пак няма проблеми.

                              За да има някаква сигурност, както го виждам аз:
                              По време на ремонта:
                              - Почистване на всички възможни маслени магистрали, проверка на маслените дюзи и евентуална замяна с последния модел.
                              - Проверка на маслена помпа и взимане на мерки против отвиване на болтчетата на капака и.
                              - Проверка/замяна на верига, успокоители, обтегач. Безсмислено е да се пести от това - дори оригиналните не са твърде скъпи.
                              - Почистване на глава и входящ колектор от нагари. Запушването на EGR-а решава проблема със саждите, но може да създаде други проблеми - пренадуване и повишена температура на изходащите газове.
                              - Спазване на всички възможни указания по ремонта от сервизното ръководство. Вероятно знаеш че мотора си има редица особености на разни места.

                              След ремонта:
                              - Смяна на подгревни свещи с метални
                              - Проверка на дюзи. Дюзите на тоя мотор са с предвпръскване и просто си искат качествено гориво и периодична проверка, например на 50000км.
                              - Проверка и рекалибрация на помпа - това сигурно не повече от 10% от ремонтиращите го правят, просто защото струва едни пари, може да се окаже и повече от самия ремонт на двигател. Често отклоненията в помпата са безсимптомни - умна дюза няма и грешки например за момент на впръскване се появяват доста след появяването на самия проблем - задрало авансаторно бутало и понижено вътрешно налягане в помпата са масов проблем за тия помпи, особено при калпаво гориво.
                              - Проверка на цялата горивна система от резервоара до помпата (включително обратната), евентуална смяна на конзолата на филтъра с нова - случва се проблем с подкачващата помпа и обратниа клапан. На други мотори това не е проблем, ама на мотор с VP44 помпа често се явява такъв, а и двете водят до не съвсем коректен режим на работа, нищо че грешки не се трупат или се трупат инцидентно.
                              - Проверка на налягането на турбото и преборване на пренадуването - това е основен проблем на образците преди 2004-та година.
                              - Проверка на състоянието на катализатора и или избушване или смяна. Евентуално смяна на тръбата след него до първото гърне с по-дебела.
                              - Проверка на целия въздушен път от дебитомера до двигателя за неплътности - чест проблем е интеркулера. Ако е сериозно омаслен това значи че проуска. Проверка на уплътнения покрай клапите на EGR-а, както и на на всички гарнитури по пътя. Проверка и смяна на маркучи на вакууми, турбо.
                              - Проверка/замяна на дебитомер. Компютъра засича грешка там много след като дебитомера е за смяна, а самия дебитомер може да се скапе и в двете посоки - масовия случай е да показва по-малко, но се случва и да показва повече. Дебитомера и дюзите са първите неща дето направо сменям, когато си купя автомобил втора ръка с цел да го карам поне няколко години, стига да не са на съвсем неприлични цени.

                              ...може и да пропускам нещо.

                              Сега ми кажи - кой прави всичкото това при ремонт? Това са едни пари, често надхвърлящи като цена самия ремонт. Съмнявам се да се прави твърде често. От там и резултатите, даже и при добре направен механичен ремонт.

                              ПП: Че ризи няма да набивам е повече от сигурно. Не си струва - неизвестните са много, резултата е неясен, и предвид че се прави с цел използване на оригинални бутала, които никак не са евтини операцията се обезсмисля. Струва си или търсене на читав блок и смяна само на бутала, или професионално шлайфане и хонинговане с афтърмаркет бутала. Първото е по-скъпия вариант.

                              ...или търсене на друг мотор с надеждата да е в добро състояние. Май натам отиват нещата.
                              Последно редактирано от sparkybg; 05-01-18, 10:30.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                Тоя ендоскоп ти създаде сериозни съмнения.Я кажи на жипа кво му е,масло ли харчи или не пали баш адекватно!?
                                Щото си мисля,че и с този проблем може да те надживее.
                                Да бе, освен това което се вижда, драскотините и дребните нещица (което аз видях де), какво толкова му е на мотора? Пали ли, върви ли, не харчи ли масло, какво може повече да му стане? Нали сега си сложил метални свещи (тия инженери как могат така тъпо да се дънят), значи не се очакват нови проблеми, защо толкова си го слагаш на сърце?
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X