Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Маркуча за картерните фазове със сигурност няма да го ставя да виси като жигулския, още повече че от него не страда мотора пряко. Скапва MAF сензора, ама за това си има лек - спрей за спирачки при всяка смяна на маслото и MAF-а никога няма да се спомине. Моя го смених профилактично.

    ...но ограничител със сигурност ще сложа. Днеска си взех частите и тептърва ще си играя и с колектори и с дюзи и с какво ли не...

    Ограничителя май го има в тукашен магазин наличен, на цена съпоставима с австралийските. Dawes клапана имам предвид.

    Абер тепърва ще мисля каквио магарии да правя. Дупката в графиката опредлено се усеща. Двигателя се държи малко неестествено - първо има ряз, после се замисля, след това при 3200 оборота отново тръгва.

    Силно се замислям и за такова пренареждане на маркучите:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0326.jpg
Прегледи:1
Размер:436.6 КБ
ID:5775156

    Доста скъсяват пътя на въздуха и намаляват обема на системата. Маркучите ги има в квартален магазин покрай който минавам всеки ден.

    ПП: Впрочем взел съм и такъв маслоотделител:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:86bfad4s-960.jpg
Прегледи:2
Размер:270.6 КБ
ID:5775157

    Рашките го слагат масово.
    Последно редактирано от sparkybg; 07-12-17, 20:34.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: "Новото" Terrano на sparkybg

      "Ограничителят" както го наричате е обикновен механичен бууст контролер със съчма. Наистина няма смисъл да се взема този на Dawes предивд цената и шипинга. Графиката ,която колегата горе е пуснал със контролера не е коректна(тя е от австралийския патрул форум). Представете си само какъв мъртвец ще е тая кола, ако стига 1 бар на 3000 оборота. А колкото и да чета за този контролер, всички казват че бууста идва бързо и е константен - един вид прави един бар на 1600-700 оборота още а 1,3 бара ще прави на 2000 някъде и ще си ги държи докато стига горивото.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #78
        От: "Новото" Terrano на sparkybg

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Маркуча за картерните фазове със сигурност няма да го ставя да виси като жигулския, още повече че от него не страда мотора пряко. Скапва MAF сензора, ама за това си има лек - спрей за спирачки при всяка смяна на маслото и MAF-а никога няма да се спомине. Моя го смених профилактично.

        ...но ограничител със сигурност ще сложа. Днеска си взех частите и тептърва ще си играя и с колектори и с дюзи и с какво ли не...

        Ограничителя май го има в тукашен магазин наличен, на цена съпоставима с австралийските. Dawes клапана имам предвид.

        Абер тепърва ще мисля каквио магарии да правя. Дупката в графиката опредлено се усеща. Двигателя се държи малко неестествено - първо има ряз, после се замисля, след
        това при 3200 оборота отново тръгва.

        Силно се замислям и за такова пренареждане на маркучите:
        [ATTACH=CONFIG]940058[/ATTACH]

        Доста скъсяват пътя на въздуха и намаляват обема на системата. Маркучите ги има в квартален магазин покрай който минавам всеки ден.

        ПП: Впрочем взел съм и такъв маслоотделител:
        [ATTACH=CONFIG]940059[/ATTACH]

        Рашките го слагат масово.
        Добре си решил за маслоотделителя аз щях да си купувам на МАН ама скъп ми се стори, но този изглежда мн подходящ. А за ''dawes'' клапана аз не можах да намеря в Варна и си поръчах от ебаи за 15на паунда. А кулера препоръчва се да се смени с по-голям и съответно с нови турбо пътища ама цифрата е мн сериозна та незнам дали и за БГ си заслужава предвид умерият климат.
        NISSAN PATROL Y61 ZD30
        HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

        Коментар


        • #79
          От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
          "Ограничителят" както го наричате е обикновен механичен бууст контролер със съчма. Наистина няма смисъл да се взема този на Dawes предивд цената и шипинга. Графиката ,която колегата горе е пуснал със контролера не е коректна(тя е от австралийския патрул форум). Представете си само какъв мъртвец ще е тая кола, ако стига 1 бар на 3000 оборота. А колкото и да чета за този контролер, всички казват че бууста идва бързо и е константен - един вид прави един бар на 1600-700 оборота още а 1,3 бара ще прави на 2000 някъде и ще си ги държи докато стига горивото.
          Здр колега не искам да спамя темата, но трябва още да почетеш за ЗД30, аз към други двигатели нямам претенции да знам, но ЗД30 аз лично съм преправил буст контрола по описанията от австралийския патрол форум, който според теб е не коректен. Буста е отрегулиран макс 1.2бара и това налягане се достига линейно с повишаване на оборотите, като изключим временните пикове, които се получават при рязко ускорение. А това дали е мъртвец няма да коментирам, въпрос на гледна точка.
          NISSAN PATROL Y61 ZD30
          HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

          Коментар


          • #80
            От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Първоначално публикуван от мото 1 Преглед на мнение
            Здр колега не искам да спамя темата, но трябва още да почетеш за ЗД30, аз към други двигатели нямам претенции да знам, но ЗД30 аз лично съм преправил буст контрола по описанията от австралийския патрол форум, който според теб е не коректен. Буста е отрегулиран макс 1.2бара и това налягане се достига линейно с повишаване на оборотите, като изключим временните пикове, които се получават при рязко ускорение. А това дали е мъртвец няма да коментирам, въпрос на гледна точка.
            Какъв тогава е смисъла да се слага внт турбо , като ще прави 1,2 бара на 3к оборота.От нисан са решили,че искат и те да слагат трошливи турбини предполагам.
            СЪжалявам за спама...
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #81
              От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Да знаете че 16-пиновата букса и 14 пиновата са напълно съвместими. Направих си преходник и си гледам всичко със същия кабел и същия софтуер, с който си гледах и другото терано (2.7TDI 1998-ма).

              16 пиновата:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OBDII.jpg
Прегледи:1
Размер:48.1 КБ
ID:5774034

              14 пиновата:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:consult_car.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:5774035


              Sparky, това ли е преходника от 16 към 14, това ли са пиновете, които се използват?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OBDII-Consult.jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5775236

              Коментар


              • #82
                От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                Какъв тогава е смисъла да се слага внт турбо , като ще прави 1,2 бара на 3к оборота.От нисан са решили,че искат и те да слагат трошливи турбини предполагам.
                СЪжалявам за спама...
                И аз гледах и се чудех как се управлява геометрията , след като МАП-а освен че служи като контролна лампа не прави нищо друго . И с тези модификации и маркучи се прави от променливата геометрия просто турбо подобно на уестгейт , с потенциалната опасност - даже и този клапан да сработи геометрията да не се върне понеже е спекла . По-добре е да се смени това турбо с такова с уестгейт , щом няма начин да се управлява геометрията по подходящ , различен от уестгейт мод ( он-офф ) начин .

                Коментар


                • #83
                  От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Аз малко късно виждам темата.Честита джипка да терадва много. И аз съм останал с впечетление че при смяна на маслото то почернява след 400-500 км.поне при мойто терано е така,а при другата ми дизелова кола 318tds почерня за няма 100 км.И на двете коли маслото ееднакво - motul 10w40.Ако не е тайна колко плаща свещите ?
                  Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                  Коментар


                  • #84
                    От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    45лв за брой. Общо взето трите читави марки (NGK, BERU, BOSCH) са все по толкова, независимо метални или керамични.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      За да ти кажа дали ще стане хавата, когато имаш време изключи го и ми снимай двата конектора (на жиците и на датчика). Ако са еднакви е работа за 10 минути.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1815.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5776072 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1817.jpg
Прегледи:1
Размер:68.5 КБ
ID:5776073 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1818.jpg
Прегледи:1
Размер:77.9 КБ
ID:5776074

                      Ама забравих да снимам куплунга, той е с 5 пина. Петия пин дали има кабел утре мога да проверя. Сензора няма никакви надписи по него и е минимум на 50-70 К километри.
                      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                      В. Иванов

                      Коментар


                      • #86
                        От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        9. Изчистен смукателен колектор - имаше доволно налепи, но не чак като из интернетските снимки. EGR засега не съм запушвал.

                        10. Проверени луфтове на клапани. Добре са и няма да ги пипам - 0.30 влиза, накъде по-свободно, накъде не до там, 0.4 влезе със зор само на един. Нормата е 0.35 +/- 0.05.

                        11. Сменени дюзи. Пали доста по-уверено, няма изпушване при палене, няма бяло облаче ако се подаде рязко газ веднага след палене докато двигателя е студен. Работи по-тихо, мисля си че и тръгна повече.

                        ...обаче...

                        12. Проверих цилиндрите с ендоскоп и картинката не е много розова. Допълнителната светлина беше предостатъчна. Буталата са ОК, главата не можах да я видя (упражнението ще се повтори като я покарам с новите дюзи), обаче има дерюги по цилинтрите от счупените подгревни свещи.

                        Първи цилиндър. Изглежда най-зле, обаче в същото време има най-висока компресия.


                        Втори цилиндър (тука малко издънка с осветлението стана - бях го потопил в масло без да се усетя):


                        Трети цилиндър:


                        Четвърти цилиндър:


                        Парченцата жълто-черно-оранжево "нещо" е малко нагар, който е бил между главата и разпръсквачите на старите дюзи. Меко е и пада с поглед. Не вярвам да е проблем.

                        Няма да го мисля. Ще го карам така, пък каквото - такова. Ако пък междувременно намеря гарантирано читав блок на прилична цена, може и да се замисля за ремонт.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Много добра тема и поучителна за начинаещи фенове на терано 3.0 .
                          Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                          Коментар


                          • #88
                            От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Първоначално публикуван от Стоян 1 Преглед на мнение
                            Много добра тема и поучителна за начинаещи фенове на терано 3.0 .
                            Да е поучителна.... колко да е поучителна? Цял двигател от UK струва колкото 1 (една) дюза за 120-ка. Гаранцията ти е точно толкова, колкото и че новата дюза няма да се скапе след 5000км, каквито случаи има не малко.

                            Аз бях готов и без друго да се разделя с 10 бимберици за читаво терано. Най-много наистина да ги дам, ама на части. Засега продължавам по план с останалото и толкоз.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Хубавото е че описваш стъпка по стъпка какво да правят лайци като мен който нямат опит и благодарение на теб и темата и ще знаем кое и как се профилактира по двигател,горивна система,а и за напред предполагам и походова час и окачване,че като идеш на майстор и започват да те премятат когато не си в час. Много добра тема !
                              Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                              Коментар


                              • #90
                                От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                Такааа...

                                Позачетох се из разни форуми (руски предимно). Оказва се че ремонта на тоя мотор не е безнадежден.

                                - Има неоригинални и некитайски ремонтни размери бутала (+0.5 и +1.0мм) със съответните им сегменти, на фирмите TEIKIN и AUTOWELT.
                                - Има вариант за смяна на ризи с такива на Kolbenschmidt за TD27 и TD42 - диаметъра им е същия. После пак се шлайфат и хонинговат, но в тоя случай могат да се ползват оригинални бутала и сегменти, включително такива от CRD версията на мотора, за които има предположения че са по-добър вариант.

                                Тоест в единия случай имаме само шлайфане и хонинг + неоригинални бутала, в другия имаме смяна на ризи, шлайфане и хонинг, и оригинални бутала.

                                Остава въпросът дали някой в милата ни рОдина е в състояние да направи качествен шлайф и хонинг на цилиндри. Съмнявам се да няма, въпроса е да се открие. Предвид обаче и смяната на ризи при втори вариант - това вече са 2 операции с равни шансове за неуспех при нашите условия и честно да си кажа не знам кой е по-добрия вариант.

                                Остава естествено и варианта да се купи цял мотор на по-малко километри с надеждата да е читав (с добра глава и добър блок).

                                В момента намирам в продажба окомплектован с всичко мотор, включително горивна помпа, интеркулер и турбо - просто са му резнати жиците и е изваден. Изпратил съм запитване за VIN-а на возилото та евентуално да изкарам от накъде информация за километрите или да си измрънкам някаква гаранция. Ако поне е на малко километри си струва само заради помпата и турбото - цената на комплекта е такава че почти биха избили парите изцяло при продажба.

                                Ще наблюдавам дали харчи масло и антифриз, макар че за момента не съм забелязал такова нещо. От някъде смуче въздух, обаче. Днес запали трудно, като необезвъздушен, нищо че след смяната на дюзите е минал едни 70-80 километра, а на следващата сутрин след смяната (и минати нещо като 25 километра) запали като кибрит.

                                Акумулатора умря тотално и изведнъж. След като го запалих с доста въртене и помпане на помпата и работа 15-ина минути, реших да го изгася и запаля отново - не успява да превърти и половин оборот, акумулатора на показва 12.3V, при подгряване пада на 8-9, а при опит за въртене отива на 4-5. Това на клемите му. Нищо чудно и да не се е справял особено добре при меренето на компресия, макар че след огледа на цилиндрите това не е от особено значение.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X