Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Затруднено палене при ниски температури - Pathfinder 2.5Dci 2007г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Затруднено палене при ниски температури - Pathfinder 2.5Dci 2007г

    Не знам, и аз не разбирам, но каквото мога съм измерил и пробвал и засега всичко клони към акумулатор - старият е зле, пали нормално,когато и се подаде ток, зарежда нормално....

    Коментар


    • #47
      От: Затруднено палене при ниски температури - Pathfinder 2.5Dci 2007г

      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
      1.> би трябвало свещите да играят роля само при първите 1-2 оборота на коляновия вал докато във всеки цилиндър не пламне поне по веднъж гориво.
      2.> Веднъж запали ли горивна смес, температурата на свещите е нещо като майтап спрямо горенето.
      3.> ако свещите продължават да работят и след запалването то те вече черпят от алтернатора.
      И по трите точки не е ТОЧНО така.
      Първо горенето си е горене, ама в горивната камера. Металът доста бавно я догонва по температура. Еле па в дизеловия двигател, в който горивният факел нарочно не докосва стените (когато дюзите са наред де).

      И второ алтернаторът не винаги е оразмерен да износи свещите на празен ход и ако акумулаторът клекне, контролерът ги изключва с цел да не останеш без ток.

      Коментар


      • #48
        От: Затруднено палене при ниски температури - Pathfinder 2.5Dci 2007г

        Първоначално публикуван от shotgun600 Преглед на мнение
        Не знам, и аз не разбирам, но каквото мога съм измерил и пробвал и засега всичко клони към акумулатор - старият е зле, пали нормално,когато и се подаде ток, зарежда нормално....
        Щом е така прежалвай 200-300лв и слагай 100Ач за да не се тормозиш повече. Ако се събира де, ама то се ходи с колата. И 110 да сложиш, само полза.

        Коментар


        • #49
          От: Затруднено палене при ниски температури - Pathfinder 2.5Dci 2007г

          Знам му размерите - съвпадат с тези на сегашния /съответно на оригиналния също/

          Коментар


          • #50
            От: Затруднено палене при ниски температури - Pathfinder 2.5Dci 2007г

            Само да добавя, че не знам какво съм чел из нета, ама съм се подвел, че мога да набутам 100Ah акумулатор на предназначеното място.
            В конфигуратора на Делко ми излезе, че акумулатора, който мога да набутам е с размери от сорта на 353х175х190, ама това се оказа грешно.
            Затова бях принуден да взема отново 74Ah. Явно ще хвърлям акумулатор на 2г и малко и така.
            Иначе разликата в паленето и работата на колата през пcрвите 5 минути е огромна.
            Явно ситуацията е била, както я описва Ясен - "И второ алтернаторът не винаги е оразмерен да износи свещите на празен ход и ако акумулаторът клекне, контролерът ги изключва с цел да не останеш без ток."

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X