Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни пружини терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: задни пружини терано 2

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    И аз имам вече зад гърба си 5-6хил. километра като 30% са офроуд,но преблем от натягането на торсионите нямам и центрлната щанга си е оригиналната и за сега нямам проблем.
    ....
    Значи имаме различно разбиране за понятието офроуд.
    За мен карането по не асвалтиран път не е офроуд.
    Формата на централната щанга на Тераното (кучешкия кокал) не е мислена за вдигане на предницата. Усилието на усукване се поема само от болта в паразитния хебел. Съжалявам, че не съм снимал поведението на колелата когато се катери баир с боксуване и включено предно.
    Ако няма да се кара офф няма нужда от броня, лебедка и каймани. Няма нужда и да се вдига. Тераното фабрично е достатъчно високо за ходене до някой язовир.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #62
      От: задни пружини терано 2

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Значи имаме различно разбиране за понятието офроуд.
      За мен карането по не асвалтиран път не е офроуд.
      Формата на централната щанга на Тераното (кучешкия кокал) не е мислена за вдигане на предницата. Усилието на усукване се поема само от болта в паразитния хебел. Съжалявам, че не съм снимал поведението на колелата когато се катери баир с боксуване и включено предно.
      Ако няма да се кара офф няма нужда от броня, лебедка и каймани. Няма нужда и да се вдига. Тераното фабрично е достатъчно високо за ходене до някой язовир.
      И какво е това,което се прави,за да се избегне проблема при това натоварване....????
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #63
        От: задни пружини терано 2

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        Значи имаме различно разбиране за понятието офроуд.
        Понятието офроуд е твърде широко всъщност. Да си видял нещо нефелно на мойта при катерене и боксуване? Не си, щото няма. Просто щангата и хебела са си наред. Щангата я купих нова, оригинална, и се оказа че новата има същия луфт като старата. Има си заводски заложен луфт там. Предполагам вътре има пружина.

        При несистемни забежки из гората, пък дори и нещо малко повече от полянкаджийски разходки, проблем няма. Сега, ако ще се кара често хард - проблем има - сменя хебела с по-здрав, или се укрепва с планка и се преправя кормилната щанга. Оригиналните втулки на хебела струват 4 кинта комплекта и изкарват прилично. Самия хебел е кекав и мърда. Дори предполагам че нарочно е направен така. Като го направиш да не мърда, започва да скапва щангата по-бързо. Като я направиш и нея да не мърда, започва да скапва кормилните накрайници по-бързо. Много голяма част от теранотата се купуват с разбита предница - тая щанга и по асфалта да я караш, пак не е вечна. Отделно се купуват и разни недоразумения на 555, а аз в единствения случай, когато купих такива горни шарнири, хлопаха още в сервиза, а след едно отиване и връщане на морето вече бяха за смяна. Предницата иска оригинални части, без изключение, че и излизат по-евтино, защото изкарват няколко пъти повече от останалите боклуци на пазара.

        Ама, тераното изначално не е хардаджийска джипка. Не че не може да се направи, ама не е сигурно дали си струва. И кажи-речи има еднакви проблеми както и всички останали джипки в тоя клас и размер - при по-сериозно каране се абонираш за шарнири, кормилни накрайници, втулки на хебел, тампончета тук-там и т.н. На някои едно изкарва повече, отколкото на други, друго пък обратното, и те така. Няма пълно щастие.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: задни пружини терано 2

          Аз също съм си натегнал торсионите доста на око,предницата беше доста ниска,в летните горещини изминах 3000 км и до сега не виждам някое износване на гумите,все пак другата седмица ще отида за реглаж да не излезне къзметче.
          Terrano 2 2,7td 1994
          Keeway atv 100

          Коментар


          • #65
            От: задни пружини терано 2

            Първоначално публикуван от fiko_fire Преглед на мнение
            Аз също съм си натегнал торсионите доста на око,предницата беше доста ниска,в летните горещини изминах 3000 км и до сега не виждам някое износване на гумите,все пак другата седмица ще отида за реглаж да не излезне къзметче.
            При всички случаи има за реглаж.Отивай,че гуметата са си цифра...
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #66
              От: задни пружини терано 2

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Понятието офроуд е твърде широко всъщност. Да си видял нещо нефелно на мойта при катерене и боксуване? Не си, щото няма. Просто щангата и хебела са си наред. Щангата я купих нова, оригинална, и се оказа че новата има същия луфт като старата. Има си заводски заложен луфт там. Предполагам вътре има пружина.

              При несистемни забежки из гората, пък дори и нещо малко повече от полянкаджийски разходки, проблем няма. Сега, ако ще се кара често хард - проблем има - сменя хебела с по-здрав, или се укрепва с планка и се преправя кормилната щанга. Оригиналните втулки на хебела струват 4 кинта комплекта и изкарват прилично. Самия хебел е кекав и мърда. Дори предполагам че нарочно е направен така. Като го направиш да не мърда, започва да скапва щангата по-бързо. Като я направиш и нея да не мърда, започва да скапва кормилните накрайници по-бързо. Много голяма част от теранотата се купуват с разбита предница - тая щанга и по асфалта да я караш, пак не е вечна. Отделно се купуват и разни недоразумения на 555, а аз в единствения случай, когато купих такива горни шарнири, хлопаха още в сервиза, а след едно отиване и връщане на морето вече бяха за смяна. Предницата иска оригинални части, без изключение, че и излизат по-евтино, защото изкарват няколко пъти повече от останалите боклуци на пазара.

              Ама, тераното изначално не е хардаджийска джипка. Не че не може да се направи, ама не е сигурно дали си струва. И кажи-речи има еднакви проблеми както и всички останали джипки в тоя клас и размер - при по-сериозно каране се абонираш за шарнири, кормилни накрайници, втулки на хебел, тампончета тук-там и т.н. На някои едно изкарва повече, отколкото на други, друго пък обратното, и те така. Няма пълно щастие.
              Спарки,ако само усиля оригиналния хебел с планка,няма ли да се намали проблема там,или задължително трябва да се слага усилен/и откъде и колко ще му е глобата?/???
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #67
                От: задни пружини терано 2

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                И какво е това,което се прави,за да се избегне проблема при това натоварване....????
                Проблема не е в хебела. Той че е калпав, калпав е, но може лесно да се усили.
                Проблема е във формата на самата кормилна щанга. Когато колата е на нормалната си височина, кормилните накрайници стоят в една повърхнина с щангата и проблеми няма.
                Когато се вдигне предницата, накрайниците застават наклонено към щангата и поради формата и, започват да напъват надолу или нагоре в зависимост на това дали даваш газ или спираш.
                За да стане за оф се сменя щангата с преправка от Паджеро или преправка на оригиналната, като се удължават доста накрайниците Става много по-здраво, но не е ясно колко се запазва геометрията за каране по асвалт. Основната цел е да се подредят 4те болта на щангата в една линия.


                Спарки, твойта не е видяла дебелия. За нормално каране всичко си е наред дори и с повдигната предница. Проблемите идват с големите гуми и мераци.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #68
                  От: задни пружини терано 2

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Спарки, твойта не е видяла дебелия. За нормално каране всичко си е наред дори и с повдигната предница. Проблемите идват с големите гуми и мераци.
                  Този проблем лесно се решава. Продаваш тераното и си купуваш Патрол ако искаш да запазиш марката. Аз затова доста се чудих на Любашки, защо продаде звяра и се намъкна на терано, но в случая той от това има нужда.
                  Има и друго, обаче - не малко хора се сдобиват с разни джипове хвърлят маса пари за тях за да ги направят но те все не постигат тези резултати за които са мечтали, а налятите пари вече са твърде много за да го продава и да си купи този който вече наистина, ще му върши работа. Добре, че нямах средства когато купувах моя и дадох само 3000 лева за десняк та сега не ме е яд, че не става за хард.
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • #69
                    От: задни пружини терано 2

                    Първоначално публикуван от fiko_fire Преглед на мнение
                    Аз също съм си натегнал торсионите доста на око,предницата беше доста ниска,в летните горещини изминах 3000 км и до сега не виждам някое износване на гумите,все пак другата седмица ще отида за реглаж да не излезне къзметче.
                    колко оборота им нави колега и колко порасна твоя дзвер и с кви гуми си за асфалт или кал?
                    само бараки

                    Коментар


                    • #70
                      От: задни пружини терано 2

                      Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                      ...... Добре, че нямах средства когато купувах моя и дадох само 3000 лева за десняк та сега не ме е яд, че не става за хард.
                      Що да не става?

                      Започнато от тука:



                      това Терано завърши в десетката на общото класиране във Варна преди 2 години.
                      Е ти смачкани пружини от Г класа за без пари.


                      Е ви и една тема за размисъл http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=92363
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #71
                        От: задни пружини терано 2

                        Това от хард ли е станало?
                        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                        Коментар


                        • #72
                          От: задни пружини терано 2

                          малиии бая чуручесто терано аз тва на скрапа ще ме е срам да го закарам тва няква текезарка ли е ?
                          само бараки

                          Коментар


                          • #73
                            От: задни пружини терано 2

                            Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                            Това от хард ли е станало?
                            Не. Станало е ЗА хард.
                            Единствените сериозни недостатъци бяха щангата и автоматичните хъбове.


                            Първоначално публикуван от off mechanic Преглед на мнение
                            малиии бая чуручесто терано аз тва на скрапа ще ме е срам да го закарам тва няква текезарка ли е ?
                            Не. Не е текезесарка. Просто е правено с много мерак и с определена цел. Правено е да стигне там където АТВистите заобикалят. Външния вид не е бил водещ.
                            Последно редактирано от drukman; 11-01-13, 23:25.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #74
                              От: задни пружини терано 2

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Не. Станао е ЗА хард.
                              Единствените сериозни недостатъци бяха щангата и автоматичните хъбове.
                              Ясно. Иначе наистина голям труд сте хвърлили. Поздравления.
                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • #75
                                От: задни пружини терано 2

                                Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                                Ясно. Иначе наистина голям труд сте хвърлили. Поздравления.
                                Не сме. Тераното си го прави Калаша, почти през цялото време сам. Ние само малко побутвахме кога е тежко.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X