Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни пружини терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: задни пружини терано 2

    Първоначално публикуван от off mechanic Преглед на мнение
    ясно те хората са го написали ама кой да прочете тея твойте споменатата от теб цена за брой ли е или за два и какви са тези носачи дето ги правиш старите се бутват или направо за нови става въпрос>? и като цяло какви са глобите за тях
    Моите амове ми излязоха около 800 кинта двата. Колко ще излязат сега - не знам (курс на долара, транспорт и прочие).

    Носачите - сменят се направо, горните. Ако ще слагаш по-дебели амортисьори, не знам дали се побират с оригиналните носачи, а и оригиналните носачи са малко слаби, ако постоянно си из калищаците. Изморяват се около дупките за болтовете на шарнира. Там се и кривят обикновено. Моите са правени по модел на Calmini, но с редица изменения, едното от които точно заради по-дебелите амортисьори. Дават и още малко ход надолу (и моите и калминските).
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: задни пружини терано 2

      ще имам ли възможност в по преден план да се здобия с такива носачи и каква ще е цената ако е удачно да питам тук ако не на лични естественно ако не те затрудявам нещо (не се съмнявам че твойте по нищо не отстъпват на калминито) уважавам BG тунинга
      само бараки

      Коментар


      • #48
        От: задни пружини терано 2

        Не само, че не отстъпват, а и са по-добри. Имам предвид, че калминските са заводски сбъркани и не може да се нагласи реглажа на колелата в резултат на това те се износват неравномерно. При носачите на Спарки не е така. Там всичко си е ОК.
        А и още нещо - при носачите на Спарки се ползват същите оригинални тампони и шарнир!
        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

        Коментар


        • #49
          От: задни пружини терано 2

          ясно мерси за инфото хубаво е че има хора който действат и са зарибени
          само бараки

          Коментар


          • #50
            От: задни пружини терано 2

            Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
            Имам предвид, че калминските са заводски сбъркани и не може да се нагласи реглажа на колелата в резултат на това те се износват неравномерно.
            Е, не чак. Просто са по-къси с около 3-4мм от заводските. От което следва че или трябва да сложиш повече подложки и да подминеш лимита от 8мм, или да се примириш с отрицателния camber ъгъл, само че с него износва гумите по вътрешния ръб (от личен опит, а и потвърдено от двама французи, дето до преди година ползваха Calmini).

            Другото е че ползват различни тампони, не знам дали тефлонови или от някаква пластмаса, но са твърди и нямат нищо общо с оригиналните. Според същите французи, трябва да се смазват на 2-3 месеца, иначе започвали да скърцат, а отделно се разхлопват аксиално.

            ...и третото е че понеже амовете на Калмини за терано са тънки, ако решиш да слагаш нещо друго, трябва да ги подкастряш.

            Моите са дълги колкото оригиналните (обикновено корекцията в ъглите след монтаж е минимална), ползват оригиналните гумени тампони, които нямат грижи с разхлопване и скърцане, а и се намират лесно и са евтини, изрязани са повече и точно където е нужно, за да побират 2 инчови амортисьори и да има достатъчно място около тях, леко са променени някои ъгли, и е увеличен диаметъра на "подложката" която ляга върху ограничителния тампон за крайно долно положение на окачването. Отделно си имат дупки с резба и скоби за ABS кабела на новите теранота.

            И калминските и моите ползват стандартните за терано горни шарнири - разлика в това отношение няма.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: задни пружини терано 2

              полезна информация мерси
              само бараки

              Коментар


              • #52
                От: задни пружини терано 2

                колеги какви инструменти са ми необходими за навиване на торсионите извине за тъпият въпрос ама нямам кой знае какво да разположение ако трябва ще зема нещо и колко оборота е най удачно да се навият ?
                само бараки

                Коментар


                • #53
                  От: задни пружини терано 2

                  Не питай за инструменти, а отиди при някой, който регулира предници. След всяко натягане на торсионите е нужен реглаж, а те там така или иначе, ще ти "навият" торсионите. Ако все пак си решил сам да се справяш с супер лесната задача мисля беше ключ "19"(дано не лъжа). Клякаш отдоло развиваш контра гайката и започваш да натягаш до желания резултат. След това правиш едно кръгче и ако има нужда дорегулираш. Затяхаш контра гайките и готово. Има и друга опция да го повдигнеш отпред, защото по лесно се натягат иначе е трудоемко.
                  Пак казвам съвета ми е направо в сервиза за предници.
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • #54
                    От: задни пружини терано 2

                    2 ключа 17 или 19 (не помня точно). Това ако има мегдан за натягане, но обикновено има. Един оборот стягане ти е около 3-4мм. С гедоре за стягане и звездогаечен ключ за контра е най-удобно.

                    После "имидиътли" ще почувстваш ниждата от реглаж на предница, най-вече сходимост.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: задни пружини терано 2

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ............После "имидиътли" ще почувстваш ниждата от реглаж на предница, най-вече сходимост.
                      А след третата хард разходка нужда от смяна или ремонт на централната кормилна щанга.
                      Ако сложиш фланци заминава още по-бързо.
                      Ако ще караш в гората, звънни да ти разкажа пробвани работи.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #56
                        От: задни пружини терано 2

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        А след третата хард разходка нужда от смяна или ремонт на централната кормилна щанга.
                        Аз съм си още с оригиналната. И с оригиналните кормилни накрайници. На 130000км са, като последните 50000 - вдигната. Вярно, разходки от типа "да си счупим джипката" правя рядко.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: задни пружини терано 2

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          Ако ще караш в гората, звънни да ти разкажа пробвани работи.
                          Я разкажи...
                          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                          Коментар


                          • #58
                            От: задни пружини терано 2

                            И аз имам вече зад гърба си 5-6хил. километра като 30% са офроуд,но преблем от натягането на торсионите нямам и центрлната щанга си е оригиналната и за сега нямам проблем.
                            Както вече и писах Тераното не е джип за хард изпълнения или дори и хард разходки.Не че не може,но с тази предница ще е често в бокса.За мен особено дългото Терано си е един много балансиран и надежден експедиционен джип!
                            За другото...нищо не е нужно да се прави "по-така"...просто се иска друг джип издържащ на всякакви тестове извън пътя!
                            П.П. Не случайно и първия въпрос при съвет за закупуване на джип е.."За какво ще го използваш?"..
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: задни пружини терано 2

                              Не бе кви хард разходки искам като отида за риба да прецапам реката не съм тръгнал на състезания а и за догодина мисля да ставам авджия че няма как без жипка мерси за съветите май направо ще отида при майстора който ми прави реглаж че ми се струва че няма да ги навия равномерно от двете страни иначе предницата е бетон той човека ми го провери от доло сичко даже от начало като видя предните гуми поизядени в вътрешния край и ми вика че ще има нещо ама след това като го вдигна на хидравликата и като напъна със щангата и се упули аз даже си мисля че начинаещ 4х4 фен този лифт ще ми е достатачен за си рипам по селските чукари
                              само бараки

                              Коментар


                              • #60
                                От: задни пружини терано 2

                                Първоначално публикуван от off mechanic Преглед на мнение
                                Не бе кви хард разходки искам като отида за риба да прецапам реката не съм тръгнал на състезания а и за догодина мисля да ставам авджия че няма как без жипка мерси за съветите май направо ще отида при майстора който ми прави реглаж че ми се струва че няма да ги навия равномерно от двете страни иначе предницата е бетон той човека ми го провери от доло сичко даже от начало като видя предните гуми поизядени в вътрешния край и ми вика че ще има нещо ама след това като го вдигна на хидравликата и като напъна със щангата и се упули аз даже си мисля че начинаещ 4х4 фен този лифт ще ми е достатачен за си рипам по селските чукари
                                Натягай тогава торсионите и си свиркай....нищо няма да и стане на централната щанга.Само ,че имай предвид,че натягането на торсиона трябва да върви паралено и с повдигане на задницата ,иначе ще вирнеш предницата и ще е една трагедия
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X