Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

    По номинал колелото превърта на 40килограма на метър. Моите не мога да ги превъртя на ръка. Може би със сериозно напъване ще може. И да, затягам си гайките без ръчна.

    За маслото - просто споменах с какво карам вече 6 години. Нито нещо мога да ти забраня, нито да ти позволя. Моето мнение е че с C200 отзад не бих се занимавал. По моргите мостове колкото щеш. H233 е много по-здрав - това е. При франсето ефекта беше тоя - спря да ги чупи. Не знам защо. Пластините на двата дифа са еднакви. При C200 има разни вариации, по отнйошение на броя и вида.

    Намери от някъде колко трябва да ти е дебел пакета. Важно е. Предполагам чупиш пружинните, дето са най-отвън. Ако пакета ти е изтънял, може това да е причината. Или да са се разбили гнездата и нещо да се суче вътре.
    Последно редактирано от sparkybg; 17-12-14, 10:26.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

      "Не може 10 години да е работил без проблем"...Според мен тук е проблема-просто си му е дошло времето

      Коментар


      • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

        Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
        "Не може 10 години да е работил без проблем"...Според мен тук е проблема-просто си му е дошло времето
        А когато смених пластините след 6 месеца ли им дойде времето, ще се скапаха наново? Маслото, което ползвах не беше за ЛСД но се доверих на вещи в занаята и сбърках.
        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

        Коментар


        • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

          Според мен ако го тормозиш повече си сложи 80w90 за LSD.Когато караш с масло което не е за LSD диф не троши пластини защото не работи както трябва.Лично аз карам с въпросния кастрол75/140 LSD и нямам проблеми,но определено го чувам сега по ясно отколкото като бях с минералното.Така че и според мен виновника до голяма степен е маслото + начина на каране разбира се.Поздрави.

          Коментар


          • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

            Някой знае ли със точност какви са лагерите на предните главини на терано2? Идеята ми е да си ги набавя преди да съм разглобил и когато се наложи да ги имам под ръка. При десен завой се усилва, а при ляв спира румоленето. Трябват ми номерата на лагерите...
            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

            Коментар


            • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

              Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
              Някой знае ли със точност какви са лагерите на предните главини на терано2? Идеята ми е да си ги набавя преди да съм разглобил и когато се наложи да ги имам под ръка. При десен завой се усилва, а при ляв спира румоленето. Трябват ми номерата на лагерите...
              Не става да си ги купиш от магазин за лагери...защото семерингите са толкова скъпи, че обезсмислят далаверата, а няма как да не смениш семерингите...
              Лошото е, че хубави лагери в комплект със семеринги са си скъпички.По спомен като купувах за моето ценово SKF-а беше около 150лв. клиентска цена.Да...има и по-евтини, ама не е ясно първо колко ще карат и второ...повечето от тях пък нямат в комплекта семерингите, а отделно те са около 40лв....
              Така, че...ако ще ги купуваш само да отлежават на рафта...май е по-добре да се откажеш от тази идея!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                Не бе няма да отлежават! Има проблем отпред. Чува се лагер ама искам като разглобя да ги имам и да не се разхождам. Тия семеринги нямат ли си парт номер? Трябва да се разровя. А лагерите мисля, че ги има в всеки специализиран магазин, а аз търся специално Койо!
                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                Коментар


                • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                  Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                  Не бе няма да отлежават! Има проблем отпред. Чува се лагер ама искам като разглобя да ги имам и да не се разхождам. Тия семеринги нямат ли си парт номер? Трябва да се разровя. А лагерите мисля, че ги има в всеки специализиран магазин, а аз търся специално Койо!
                  Айде утре да ти дам номер на FAG , че сменях миналата седмица.
                  Лагер (тоест 2 конусно ролкови лагера) , 2-та семеринга и О-пръстен за хъба + грес = 80 пари. Ще ти кажа и от къде

                  Ма утре че сега ракия тайм
                  п.п. ще поровя и за койо номер, щом държиш ...

                  Коментар


                  • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                    Най-накрая се добрах до лаптопа. Оригиналния нисански номер:402150F000
                    Това е номер за лагер FAG 713 6137 50;
                    Това е номер залагер SKF VKBA 3205;

                    Койо номер не намирам, дано да ти е полезно инфото

                    Коментар


                    • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                      Благодаря. Ще потърся да видя какво, ще изкочи.
                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                        На моя като смених преден ляв, свалих SKF от него, а дали е оригиналния или е сменяван не знам.
                        Лагерите на този производител са около 150лв. комплекта и излизат с ТО под 100лв.
                        Поне преди 2 години като го сменях моя не намерих добра алтернатива/т.е. нещо качествено на по-добра цена/.Скоро не съм проверявал, но...може и да се е появило нещо на пазара.
                        П.П.Дамянски, ако не забравя /ама то и ти можеш да ме подсетиш де/ , утре съм на работа и ще проверя как стоят нещата и какво и на какви може да се уреди!
                        П.П.семерингите можеш да си ги поръчаш и отделно, ама ценово ляга много скъпо
                        Лагерите на SKF, а и на повечето производители са комплект със семерингите и така излиза доста по-изгодно!
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                          Я да съживя малко темата. Тераното си е в "отлично здраве". След зимата, ще двалям пак двигатела. Имам някакви хлабини в биелните лагери и това, ще наложи шлайф на вала и нови лагери. Процедура не до там скъпа но трудоемка. Решил съм да сваля и кутията и да подменя всички лагери по нея както и синхронизатори. Ще пооправя и някой недовършени работи по смяната на дирекцията когато бъде отсранен мотора.
                          Главното ми питане е как този джип да го боядисам в камувфлажен цвят. Цвета, който съм избрал е същия като на ладата на Путин. Моля за съдействие относно начин на боядисване, вид боя, смяна на цвета документално и т.н. Всеки който знае нещо да пише. От последната разходка го надрах вече до "кръв" дет се вика.
                          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                          Коментар


                          • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            На моя като смених преден ляв, свалих SKF от него, а дали е оригиналния или е сменяван не знам.
                            Лагерите на този производител са около 150лв. комплекта и излизат с ТО под 100лв.
                            Поне преди 2 години като го сменях моя не намерих добра алтернатива/т.е. нещо качествено на по-добра цена/.Скоро не съм проверявал, но...може и да се е появило нещо на пазара.
                            П.П.Дамянски, ако не забравя /ама то и ти можеш да ме подсетиш де/ , утре съм на работа и ще проверя как стоят нещата и какво и на какви може да се уреди!
                            П.П.семерингите можеш да си ги поръчаш и отделно, ама ценово ляга много скъпо
                            Лагерите на SKF, а и на повечето производители са комплект със семерингите и така излиза доста по-изгодно!
                            Поздрави!
                            Да попитам само как клиентска цена от 150 лева пада под 100 лева с отстъпкс?
                            На какъв процент печелба работят магзините?
                            Аз до сега не съм ползвал отстъпки, това означава ли че сервиза е взимал тези 30% плюс парите за труда?
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                              На какъв процент печелба работят магзините?
                              На между 10 и 200 процента, а може и повече. При някои вносители има отстъпки за дистрибутори до 50%. Смятай.

                              И да, сервизите обикновено са на отстъпка към почти всичките си доставчици. Примерно 30% отстъпка е нормално постижима. Да, прибират си я. Презумпцията е че ти не можеш да си купиш същите части на същата цена. Ако сервиза е читав, за доставени от тях части би трябвало да дават и някаква гаранция.

                              Лично когато изобщо съм ползвал сервизи, обикновено им трапосвам и частите/маслата и квото там. Ама рядко ползвам, предимно за неща дето в "домашни" условия са трудни за правене от сам човек.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                                Лошото е, че когато сервиза ти купува частите/респективно си ползва търговската отстъпка/ цената на смяната е една, а в момента в който повдигнеш въпроса може ли ти да си закупиш частите и те само да ги подменят...в повечето случаи цената отива главоломно нагоре само за труда!
                                Та в общи линии...има смисъл сам да си купиш частите с отстъпка уредена от някой твой приятел примерно, но...ако си сменяш частите сам.В обратния случай в повечето сервизи, първо цената само за труд ще ти е по-висока и второ...никой не ти поема гаранция за нищо и дори и да стане сакатлък от неправилен монтаж, веднага биват набедени частите, които си донесъл ти/нищо, че сервиза би закупил същите части, че и по-калпави дори/.
                                Гаранция сервизите дават само ако са закупили частите те/респективно са си ползвали търговската отстъпка/
                                Та това е положението...
                                П.П.Разбира се, вероятно има и сервизи, които почти не вдигат цената, ама се броят на пръсти и трудно е да попаднеш точно на такъв.
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X