Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

    Какво трябва да е маслото за хидравликата на волана? Искам обаче не догатки, а писано по мануал, защото аз нищо не намирам...
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

      DEXTRON.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

        Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
        Какво трябва да е маслото за хидравликата на волана? Искам обаче не догатки, а писано по мануал, защото аз нищо не намирам...
        Защото не търсиш както трябва...и когото трябва.....
        Погледни тук :
        http://www.valvolineeurope.com/engli...ricant_advisor

        или тук:

        http://ew5.earlweb.com/recommendatio...ge=5&brand=130

        Цената му е около 8 лв.

        Коментар


        • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

          Благодаря и на двама ви!

          Днес цял ден се занимавах с ел инсталацията. Дето се вика писна ми от кабели. Почнах по метода на елиминиране. Кабел по кабел завърших ела на 80%.
          Ето снимка при започване за да добиете представа.



          Монтирах и нова тръба с датчик за темпеатурата за включване на ел перки. Тръбата с датчика и двата вентилатора са от Алмера.



          Ето как, ще изглеждат двата вентилатора



          Утре продължавам да се боря с ел.-ла.
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

            Дамяне, ще махаш виското ли? Незнам до колко е удачно като вариант. Тази тръба с датчика не ме кефи-няма никакъв борд който да спре изхлузването на маркуча. От опит -така изпълнено маркуча пада и антифриза се лее в най - неудачния момент. Занеси я на стругар да ти направи гофра, която да спира изхлузването.

            Коментар


            • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

              Като гледам какъв труд е това начинание, вече вярвам, че пирамидите са построени от хора. Респект!
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                Ето до къде я докарах.



                Остана да оправя охлаждането на радиатора и чистачките.
                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                Коментар


                • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                  Че той почти готов бре!


                  Какво влагаш в израза "охлаждането на радиатора"?

                  Гледам няма филтър за вътрешния въздух. Прав ли съм? И климатик ли няма, или просто от еквилибристиките по обръщането не се виждат?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                    Нали си купих 2 ел двускоростни вентилатора. По-назад в мненията има снимка как, ще изглеждат. Ще се направи рамка, която ще се монтира на радиатора, а на нея вентилаторите. Когато пусна климатика, ще работят на ниска скорост и двата, а при загряло състояние, ще се включват на бърза. Мисля да ги направя с 3 позиционно копче. Автомат ръчно и пълно изключване. Пълното изключване е опасно, затова мисля да го съчетая с лампата на таблото внимание.
                    Няма филтър за въздуха, защото няма и климатик. Модела донор просто не разполагаше с тия работи. Тук във Варна ми искат 160 лева за изпаритела и двете тръби. Ще се търси в последствие от вътрешността на страната. Сменя се елементарно.
                    Вече има подадено захранване и няма ядове относно инсталацията.
                    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                    Коментар


                    • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                      Браво! Много труд, много нещо...
                      99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                      It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                      Коментар


                      • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                        Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                        Пълното изключване е опасно...
                        Не е опасно, или поне не би трябвало ако всичко си е на мястото. Климатика би трябвало да се изключи по температура или налягане - има си датчици за това.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                          Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                          Браво! Много труд, много нещо...
                          Ей следиш темата... Тая година пропускаме вашия край за съжаление. Да се надяваме, че зимата или идната година, ще можем да се видим, а иначе вие на моренце нещо...???

                          Ето как реших дилемата с охлаждането за сега. Казвам за сега, защото незнам все още дали темп. на включване, ще е тая, която ме устройва. До тук беше монтажната част, а утре ел. часта.





                          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                          Коментар


                          • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                            Дамяне, ще махаш виското ли? Незнам до колко е удачно като вариант. Тази тръба с датчика не ме кефи-няма никакъв борд който да спре изхлузването на маркуча. От опит -така изпълнено маркуча пада и антифриза се лее в най - неудачния момент. Занеси я на стругар да ти направи гофра, която да спира изхлузването.
                            Махам го защото е много скъпо и на този етап не мога да си го позволя. Доста "джипове" са с ел. перки и не съм чул да страдат от това. Ако са достатъчни като поток би следвало да няма пробле. По повод за тръбата мисля, че няма да има ядове. Стегнах скобата и пробвах да дръпна но без успех. Ще държи смятам.
                            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                            Коментар


                            • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                              Чакаме резултата от перките Дамянски
                              само бараки

                              Коментар


                              • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                                И аз смятах като тебе , до момента в който всичко се изля на асфалта, слава богу , че бях на паркинга-колата я караше майка ми...
                                Съжалявам да ти го кажа , но с тези вентилатори ще се видиш в чудо-или ще прегрява или няма да загрява, очите през цялото време в прибора за температура на мотора и най- вероятно ти ще го играеш температурен датчик и ще си цъкаш вентилаторите принудително.
                                Пожелавам ти успех , но за жалост съм песимистично настроен .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X