Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

    Прочетох си последния пост с лека тъга. Положението се е променило съвсем леко. Закупих си амове(задни) от колега във форума за което съм му благодарен. Купих си и биалетката от Патрол фен(задна). Смяната им, ще стане идните дни. Също така с помоща на един приятел и колега от форума се възстанови вулканизацията на гумата при негов приятел гумаджия. Поръчал съм си датчик за водата за перките на 80_75 градуса(руски) за който, ще се прави нов фитинг пак тия дни. До края на месеца джипа, ще е готов за разходки но вече ще се кара по-рядко.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

      не знам на какво се дължи ама това явление започва да става все по-често срещано в нашата държава.купиш си мпс което ти хареса привеждаш го във вид който ти харесва и след това по една или друга причина все по-рядко го ползваш. и аз съм в тая група колкото и да не ми се иска.и затова и не смея да подхвана и джипа,макар че съм посъбрал някои части за тая цел

      Коментар


      • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

        Причината обичайно е финанси и по - належащи разходи в семейството от твоите персонални забавления.
        Дамяне , датчика за перките , го прекарай през реле, защото иначе здава багажа, особено руски датчик. Тая попара съм я сърбал, послушай ме. В момента в който се успокоиш , че най - сетне температурата на мотора ти е бетон и датчика дава фира...

        Коментар


        • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

          Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
          Прочетох си последния пост с лека тъга. Положението се е променило съвсем леко. Закупих си амове(задни) от колега във форума за което съм му благодарен. Купих си и биалетката от Патрол фен(задна). Смяната им, ще стане идните дни. Също така с помоща на един приятел и колега от форума се възстанови вулканизацията на гумата при негов приятел гумаджия. Поръчал съм си датчик за водата за перките на 80_75 градуса(руски) за който, ще се прави нов фитинг пак тия дни. До края на месеца джипа, ще е готов за разходки но вече ще се кара по-рядко.
          Няя се плашиш братле..аз ще те нахъсвам за преходи и разходки
          Поздрави и успешно финализиране на проекта!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
            Причината обичайно е финанси и по - належащи разходи в семейството от твоите персонални забавления.
            Дамяне , датчика за перките , го прекарай през реле, защото иначе здава багажа, особено руски датчик. Тая попара съм я сърбал, послушай ме. В момента в който се успокоиш , че най - сетне температурата на мотора ти е бетон и датчика дава фира...
            Е то как ше пуснф едни 40 амоера и горница през самия датчик , тея датчици са толко калпави, че и през реле дават фира.
            Преди месец имах сходни дерзания с Черока. Врътнах на струга една втълка за датчика, на тръба с подходящ диаметър за водното съединение направих дупка и заварих втулката. Най -важното е на тръбата, на която ще вържеш съединението да се направят ръбове, демек да стане като щуцер. Без проблеми тръбата се престъргва по средата и накрая остават 2 ръбчета, така като стегнеш сеъдинението, скожата стои по -ниско от ръба и никога не може да се изхлузи маркуча.
            За датчика - поръчай поне 2!!! Аз сложих най -ниския който намерих - 77-82, от Део , първия работи точно 2 дни и изгоря, уж 20 лв пък... Добре, че направих тест в магазина та ми повярваха и го замениха, затова винаги един в багажника (предварително) проверен и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО копче за принудително пускане!!! Естествено бучиш навсякъде релета и яки кабели, че тия гадове дърпат яко ток. Ако не можеш да измислиш принудителното спиране през реле пиши

            Поздрави!

            Коментар


            • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

              Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
              Дамяне , датчика за перките , го прекарай през реле
              Отдавна вече е направено през реле(даже 2 релета за бавни и бързи) само датчик се чака.
              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

              Коментар


              • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                Днес набързо си припомних удоволствието по работата на джипа като смених биалетката тампоните на задна стабилизираща щанга и задните амове. Чакам изработката на новата тръба за датчика от стругар.
                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                Коментар


                • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                  Новия фитинг за датчика беше изработен от мои приятели и днес имах възможността да го монтирам. Запалих двигатела да работи и търпеливо зачаках да загрее двигателя. Датчика който ползвам е за руски автомобил турско изпълнение с температура на сработване 82 градуса и изключване 76. Чакам чакам и пак чакам пипам маркучи чудя се чеша се ама стрелката за температурата вдигна над оная бяла точица. Викам си тука ме вързаха нещо с тоя датчик и тъкмо да се отказвам от опитите с него и не щеш ли перките включиха, а стрелката показва 3мм преди червена зона. Викам си добре може малко въздух да има, ще изчакам няколко пъти да сработи и охлади ама разлика нямаше. Имам съмнение, че не ми работи адекватно датчика за температурата на стрелката. Когато пипам маркучите те далеч не са топли като за прегрял двигател. Ще извадя датчика и ще го тествам по мануал да видя какво се случва и може би, ще го сменя.
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                    Честито и от мен колега и аз ти желач много безаварийни километри и да си намерищ нужните части

                    Коментар


                    • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                      Дамяне, изхвърли тоя руско-турски датчик и не си купувай повече такива части!
                      Влез на www.facet.it харесай си шалтер по резба и температура и си го купи по номера от кой да е магазин за авточасти(не руски).
                      Пробвано, китайско-италианските работят добре, за разлика от руско-турските.

                      Тази рамка с вентилаторите тежи доста, да не се очудиш, ако още на първата разходка изкърти радиатора. Измисли захващане другаде.

                      Вентилаторите без дифузьор не вършат почти никаква работа, КПД-то им спада поне наполовина!
                      Харесай си няколко дифузьора от морга, да отговарят на диаметрите на вентилаторите, занеси ги на пластмасаджия да ти направи от нищо-нещо.

                      Успех!

                      Коментар


                      • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                        Смених датчика преди дни но нямах възможност да пиша за резултата. И така нищо не се промени. Нагрятия антифриз до приблизително около 90 градуса горе на главата минавайки през радиатора сварва да се охлажда до с 10-15 градуса разлика дори и да не се движи джипа и затова трябва да изместя датчика за включване на перките на горния маркуч близо до датчика за темп. на стрелката. Просто не вярвах, че ще има толкова драстична разлика на темп. само минавайки през питата. Така загрял антифриза, ще почне да се охлажда още преди да достигне радиатора или иначе казано перките, ще включват още когато в радиатора не е постъпил топъл антифриз. Нямах време да го изместя за да пробвам и може би е по-добре, че не съм имал.
                        Хрумна ми идея как да зарежа проекта ел. перки още докато не е завършен а именно, чрез смяна за пореден път на виско муфа но този път с такава от Патрол Y60. Гледах ги на око и ми се струваше, че имат малка разлика. Поръчах си от колега в форума за което му благодаря за да ги стравня и се оказах прав. Нещото което ме интересуваше е, че фланеца от страната на водната помпа е същия като на моето виско и пасва на 100%. Понеже той ми го прати без перката не мога да кажа какъв диаметър има патролската перка но ми се струва, че е по-голям и няма да стане в дифузьора на тераното. Затова монтирах моята перка на патролското виско. Разликата е там, че при стандартно виско за терано перката се монтира отпред, а на патролското се налага да се монтира отзад защото виското е с 10мм по-дебело и имах съмнение че може да наближи питата на радиатора. Това, че е монтирана отзад няма видимо никакво значение. Естествено стандартните отвори за 4-те болта М6 не паснаха на патролското виско и се наложи доста точно да се разпробият нови отвори малко по-встрани от другите за да паснат. Постарах се да ги направя доста точни за да елиминирам опасността от дебаланс. Единствено остава да премахна всичко по ел системата(тунинга по охлаждането дето съм направил) и да си върна дифузьора да монтирам новото виско и да пробвам как, ще е. Мисля, че тоя път няма да има грижи. Единственото ми съмнение е, че патролското виско е по дебело и е възможно да разбие по-рано помпата ама една помпа, ще жертвам ако се случи. Снимки няма, че бях зает но ще пусна по натам.
                        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                        Коментар


                        • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                          Ще разбие помпата ако има дебаланс. Иначе нищо и няма - реално я товари перката в пъти повече.

                          и... според мен правилно направи че си върна виското. Сега трябва да видиш как се държи на твоя двигател, защото и между виско, перка, термостат и радиатор също има взаимовръзка.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                            От виското по-добро няма според мен за тези условия и дано това да си върши работата, че иначе трябва да търся друго.
                            Когато го монтирам и пробвам, ще видя дали има някаква разлика и ще се услушвам за дебаланс.
                            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                            Коментар


                            • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                              Еййййй днес подкарах тераното. То голям кеф геврека да е на правилното място. Купих тампони за предните носачи за "пръчките" смених ги и пратих джипа за реглаж на предница. След това монтирах и чистачковия механизъм, защото само той ми беше останал като поголяма работа. Трябва да си нагодя огледалата да монтирам и новото-старо виско и леки други малки закачки. НО офицялно пак съм на линия.
                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                                Ейй.. големи премеждия. Изключително се радвам когато проектите се развиват към желаната посока, а не се изостават до никаде.
                                - и аз съм на мнение, че по-хубаво от виското НЯМА. Най-простият принцип на работа и най-важното най-безотказният. Никога няма да те остави на сред пътя или да ти заври "чайника" заради "ориджинал" датчик.

                                Поздрави и много нови начинания с новата-стара джипка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X