Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    В това време сега - няма шанс електровентилатора на климатика да се включи. Включва се само когато има нужда от него. Няма връзка с температурата на двигателя. Две независими системи са.
    Абе не са напълно независими щото температурата на едното влияе на другото и обратно. Но под ~4*С климатик няма и въртилатора няма да тръгне.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #47
      От: Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Абе не са напълно независими щото температурата на едното влияе на другото и обратно. Но под ~4*С климатик няма и въртилатора няма да тръгне.
      Електрическия вентилатор няма да се включи никога, ако не си пуснал климатика, или ако си го пуснал, но радиатора на климатика не загрее до определена температура. Това Е независима система.

      А това, че когато си пуснал климатика, той влияе на мотора товарейки го повече, и загрявайки го повече, е съвсем друг въпрос.

      ...освен това климатика си работи безгрижно под температурата, която си дал. Цяла зима нямам потни стъкла в колата. Предното стъкло се чисти за секунди, а след 5 минути возене, и с останалите се случва същото.
      Последно редактирано от sparkybg; 22-01-11, 23:34.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

        Ел въртилатора се включва от пресостат (датчик налягане) на фреона. Което е вързано с температурата ама индиректно.
        Не работи климата на студено, вервай ми. Просто няма как.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

          С една дума да чакам жегите и тогава трябва всичко да си е наред.

          Коментар


          • #50
            От: Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

            Ако си от София ела да го погледнем климата.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #51
              От: Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Ако си от София ела да го погледнем климата.
              В София работя иначе съм от провинцията близо до Своге

              Коментар


              • #52
                От: Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

                Ако искаш звънни. Ще го закачим на машината и прочее и то ще си покаже кое как.
                088 555 99 59
                Петър
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #53
                  От: Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

                  По въпроса с духането на студен въздух от централните въздуховоди не може ли да се направи нещо, че да духа топло от там??? С моята дълга база ако имаше 6-ти и 7-ми човек отзаде, ще се топлят само от собствения си дъх.Колкото и топло да духа си е голям фургон няма стопляне освен ако не тръгна за повече от 50 км.Даже и от Враца до Варна не ми беше комфортно.Спирах да махам филтъра, който според мен си беше от производство на джипа.Толкова беше задръстен, че се беше изравнил и имаше странен цвят.Та идеята ми е ако се вкарат в играта централните въздуховоди парното, ще се подобри значително.Не ме разбирайте погрешно имам поток от топъл въздух, но купето си е направо огромно.Мисля си за една суха печка под багажника с въздуховоди в самия багажник та да подпира отзад.Какво ще кажете?
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • #54
                    От: Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

                    Мдааа.
                    Най добре вземи една нафтова печка от ИКАРУС и с гаранция ще ти е топло зимата.
                    Майтапа настрана, ако го направиш това упражнение и го документираш ще има много доволни собственици на Терано.
                    Успех.
                    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                    Opel Campo 3,1 TD '99
                    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                    Коментар


                    • #55
                      От: Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

                      Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                      По въпроса с духането на студен въздух от централните въздуховоди не може ли да се направи нещо, че да духа топло от там??? С моята дълга база ако имаше 6-ти и 7-ми човек отзаде, ще се топлят само от собствения си дъх.Колкото и топло да духа си е голям фургон няма стопляне освен ако не тръгна за повече от 50 км.Даже и от Враца до Варна не ми беше комфортно.Спирах да махам филтъра, който според мен си беше от производство на джипа.Толкова беше задръстен, че се беше изравнил и имаше странен цвят.Та идеята ми е ако се вкарат в играта централните въздуховоди парното, ще се подобри значително.Не ме разбирайте погрешно имам поток от топъл въздух, но купето си е направо огромно.Мисля си за една суха печка под багажника с въздуховоди в самия багажник та да подпира отзад.Какво ще кажете?
                      Вчера докато карах, сложих лосчето за положението на клапите в крайно ляво положение и от средния въздуховод задуха топло ама така пък не е добре за предното стъкло.Като сложа на стъклото почва да духа хладно та даже и студено,та и аз карам със затворени средни въздуховоди.Общо взето духа топло ама не съм много доволен от парното
                      Последно редактирано от borko3228; 29-01-11, 20:30.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

                        Повечето японски коли са направени по средата да не духат топло към лицето на водача за да не заспива.Относно вентилатора на климатика зависи от вида на пресостата,моя е със два края и трагва със пускането на климатика,ня Спарки е със четири края итръгва по налягане.
                        FORD MAVERIK 2.7TD
                        Тел.0898662817
                        LZ1IID

                        Коментар


                        • #57
                          От: Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

                          Незнам дали тук е точното място ама имам питане.На моя Маверик няма електро вентилатор пред климатичния радиатор .Възможно ли е това или просто някой го е махнал по една или друга причина и дали ми трябва? 2.4i 96г.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

                            Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
                            Незнам дали тук е точното място ама имам питане.На моя Маверик няма електро вентилатор пред климатичния радиатор .Възможно ли е това или просто някой го е махнал по една или друга причина и дали ми трябва? 2.4i 96г.
                            Виж дали има кабел до там, с празна букса. Според мен ти трябва, но не мога да съм сигурен. Не съм виждал терано без вентилатор на радиатора на климатика.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

                              Ще проверя.Не личи да е имало удари и да са го махнали.Ще разгледам как се захваща.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Нисан Терано 2 2,7 tdi вентилатор на двигателя

                                Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
                                Ще проверя.Не личи да е имало удари и да са го махнали.Ще разгледам как се захваща.
                                До колкото помня е закрепен върху самия радиатор, ама не съм 100% сигурен.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X