Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

    Да попитам? Проблем ли е като съм махнал металната тръба и съм затапил дупките с капачки? Или трябва да се махне и клапана?
    Прикачени файлове
    GSM 0877 08 99 19
    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

    Коментар


    • #47
      От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

      Според мене, елиминирането на управлението на ЕГР-а е напълно достатъчно.

      Тук няма кой-знае каква електроника, която да следи обратна връзка за работата на ЕГР, да вкарва грешки в компа, и да се отива в авариен режим.
      Това да не е Мерседес, я..
      То на Бенца му намерихме цаката, та тук ли?

      Туряй заглушките, и се кефи.

      PS Макар че, аз, освен елиминирането на вакуума, турих и заглушка - за всеки случай.
      Покрито мляко котки не го лочат.

      Успех!

      Коментар


      • #48
        От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

        Хубаво си го направил.

        И цялата тази измама е заради мъничко азотен окис (оксид по новоевропейски). През целия си 20-годишен живот този двигател ще замърси толкова, колкото едно богаташче с джета си само при едно единствено излитане. На самолетите обаче никой не слага ЕГР, разбира се.

        Коментар


        • #49
          От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Според мене, елиминирането на управлението на ЕГР-а е напълно достатъчно.
          Съгласен съм, само че трябва да се провери и да не би клапанът да е блокирал в отворено положение. Някъде по английските форуми бях чел, че на един от притежателите на нашите возила му се е случило и пустата система продължавала да вкарва гняс и автомобила да пуши черно

          Така, че този факт не е за пренебрегване
          HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
          Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

          Коментар


          • #50
            От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Хубаво си го направил.

            И цялата тази измама е заради мъничко азотен окис (оксид по новоевропейски). През целия си 20-годишен живот този двигател ще замърси толкова, колкото едно богаташче с джета си само при едно единствено излитане. На самолетите обаче никой не слага ЕГР, разбира се.
            А за корабите да не говорим. Имаше навремето едни популярни сметки в нета, че докарването на един Приус от Япония до Англия е равно по емисии на десетгодишна експлоатация на местно произведен дизелов автомобил.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #51
              От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

              Може би ще ви контрират, че самолетите и корабите не са карат в населени места или победителите /богатите/ не ги съдят.
              На ме пък ми чудно защо започва да пуши по-черно от EGR-a след време? Може би износване на сегменти или от износване на гумички на клапаните? От прочетеното до момента по темата почти всичко написано е, че проблема с черния пушек е решен и явно този EGR е причината за пушульоците. Как така като нов всичко е наред а след години се проявява този ефект.

              При мен става димна завеса черен дим при форсаж на място. Не гори масло.
              Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
              Бахти, как се изказах...

              Коментар


              • #52
                От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                При мен става димна завеса черен дим при форсаж на място. Не гори масло.
                Убий ЕГР-а за да не го мислиш
                А как така работи, пък после не ще? Ами системата е изградена от датчици, мозък и изпълнителен механизъм. Датчиците са за температура и положение на педала за газта(ГНП-то). Мозъкът е общ с управлението на подгряващите свещи. Задействането е с вакуум и мембраната, управлявани от вентили.
                ЕГР-а работи (пуска дим и сажди във всмукателния колектор)при загрял двигател, стига да не е на празен ход или да му е дадена газ до ламарината.
                Най-често не работят клапанът или мембраната, но и всички останали елементи по веригата могат да се повредят.

                Коментар


                • #53
                  От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                  При мен беше извършена тази операция може би в Англия но напоследък ми се вдигна разхода до такава степен че виждах как стрелката на горивото пада, на какво може да се дължи повишения разход на гориво.Двигателя работи гладко не пуши само на моменти когато е топъл държи големи обороти около 1300 на празен ход.Благодаря предварително.
                  ВСЕКИ МОЖЕ ДА КАРА БЪРЗО ,А НИЕ МОЖЕМ ДА МИНЕМ ОТКЪДЕТО СИ ИСКАМЕ
                  0888 967 109
                  0877 967 109

                  Коментар


                  • #54
                    От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                    Първоначално публикуван от dancho06 Преглед на мнение
                    когато е топъл държи големи обороти около 1300 на празен ход..
                    Това ме подсеща, че може да ти блокира автоматът за регулиране на предварението на впръскване в ГНП-то спрямо температурата на двигателя. Има и други варианти де.

                    Коментар


                    • #55
                      От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                      Как мога да проверя това дали е така и къде се намира този регулатор
                      ВСЕКИ МОЖЕ ДА КАРА БЪРЗО ,А НИЕ МОЖЕМ ДА МИНЕМ ОТКЪДЕТО СИ ИСКАМЕ
                      0888 967 109
                      0877 967 109

                      Коментар


                      • #56
                        От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                        Така, случайно в ръководство за Delica попаднах на доста подробно описание ма EGR-а /за мотор 4М40/, както препоръки за него. Ето едни извадки прекарани през Google Преводач /не ми се занимаваше да го превеждам/, но за тези които искат да прочетат цялата информация на английски - от стр.40 на attach файла.
                        .
                        Mitsubishi105.pdf
                        .
                        .
                        Цел

                        Рециркулация на отработените газове (EGR) клапан е преди всичко там, за да защитим нашата околна среда. Това се постига чрез въвеждане на инертен изгорял газ (от ауспуха), за да се разреди концентрацията на кислород, като по този начин се намалява температурата на горене, като по този начин намалява образуването на азотни окиси (NOx) и по този начин се намалява смог

                        Превишение EGR (повреда в два) могат сериозно да намаляване на управляемостта на автомобила. В този случай работата около е да изключите тона той EGR система изцяло, така, че да работи в режим 3.
                        Следва да се отбележи, че има и някои негативни последици: горещо температурата на горене и възможността (вероятно малко) на намалена двигател живот. Също така, това ще бъде незаконно modificati в страни с контрол на емисиите законодателство. Работата наоколо се постига чрез или PLugging вакуумна линия (J) или тъмен тръбата между изпускателния колектор и EGR клапан (к). Ако е заседнал клапан EGR в отворено положение и след това да включите вакуум линия ще бъде неефективен и нулиране метод е следващата опция. Ако на лентата за нас е нат, тогава значителна табела на няколко мм дебелина трябва да се използва. Темперамента ature на отработените газове е вероятно около 500 градуса по Целзий, ако не и по-висока, а това ще стопи алуминий (точка на топене 300 градуса по Целзий) и ерозира чрез тънка стоманена ламарина. Той също така изглежда разумно да се поставят нулиране плоча в края на клапана EGR на тръбата, а не в изпускателния колектор, тъй като това намалява температурата, за които се е изложен. Неръждаема стомана ще бъде предпочитан материал за нулиране плоча и може да бъде доста тънък, с лека стомана като вторият избор (няколко мм ще бъде necessary). Алуминий, калай, пластмаса, силикон или уплътнителни материали би било неуместно.
                        .
                        .

                        Как работи клапана EGR

                        [1] контролния модул на двигателя (ECU) открива ускорител позиция, на оборотите на двигателя
                        и друго предаване на информация, решава дали EGR е необходимо, и изпраща сигнал на EGR. Тя не трябва да активирате EGR на празен ход, ниско натоварване или при пълно натоварване.

                        [2] импулсни електрически сигнал активира соленоид, който отваря вакуум линия.
                        4M40 двигател има два соленоиди. Един контролира дали системата
                        е на разстояние, и други видове контрол за степента, в която това е (мито).

                        [3] вакуум отделно са генерирани от помпата към алтернатора.
                        (Дизелов двигател не вакуума в всмукателния колектор, както и бензинов двигател.) Същото се използва вакуум за спирачният усилвател.

                        [4] вретено във втория EGR клапан се движи, когато се прилага вакуум.
                        Това позволява малко количество инертен отработените газове, да се запознаят с двигателя.

                        [5] инертен газ (газове) разбира се е бил генериран от двигателя.

                        [6] двигателят отговаря на инертен газ. Концентрацията на кислород се намалява с
                        добавяне на инертен газ, в резултат на Лоу с температура на изгаряне, и по този начин по-малко NOx.

                        .
                        .
                        Обобщение
                        Система EGR е проектирана да намали производството на Nox. Обикновено тя работи добре и няма нужда да я коригират. Въпреки това, ако не успее и започва над отработените газове рециркулация тогава двигателят развива излишната дим и става трудно да шофират, тъй като на празен ход и мощност са засегнати. Са описани няколко възможни причини и решения. Ако системата EGR се провали в затворена позиция, или се активно с увреждания от него нулиране, след това се възстановява почти нормална работа на двигателя, въпреки че има риск, вероятно леко, deceasing живота на двигателя. Mitsubishi препоръчваме да замени, отколкото деактивиране на повреден клапан EGR. В някои страни е незаконно да изключите клапана

                        .....

                        Не по темата, ама дълго време ме мъчеше /а и спазвах стриктно/ смяната на маслото в двигателя на 5000 км. Всъщност, с нормално шофиране тук си признават, че всъщност периода на смяната на маслото на5к Км е консервативно и може да е " that longer times between oil change may be acceptable" ...

                        Пълен текст -There is some uncertainty about the oil change frequency. It is possible that 5000 km maybe conservative, i.e. that longer times between oil change may be acceptable. However, there is noharm in changing oil more frequently, but a lot of potential damage if changed too late.
                        Последно редактирано от DimitarNikolov; 07-03-13, 16:49.
                        Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                        Бахти, как се изказах...

                        Коментар


                        • #57
                          От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                          Коментар след елиминиране на EGR-a:

                          1. При мен клапанът се оказа действащ и нормално "опушен" - нямаше никакви нагари или задръстване.

                          Явно управлението при мен е бъркало нещо.


                          2. Откачих вакума, който управлява EGR-a като затапих двете страни със силиконови втулчици.


                          Резултат:

                          Една идея по-висока мощност. Имаше едно тракане при студен двигател /не мога да определя от къде идваше - от помпата или от двигателя/ което изчезна.
                          Не съм премахнал EGR-a само сложих кингеритова гарнитура на входа на смукателния колектор.
                          Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                          Бахти, как се изказах...

                          Коментар


                          • #58
                            От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                            Здравейте колеги. От скоро имам Паджеро 3.2 ДИД автомат и много ми харесва, но като чета тук, ми се струва, че колата има някои симптоми описани тук, които говорят за проблем в EGR клапана. Първо, на тихи обороти работи прекрасно, не пуши, но когато го карам при ниски обороти на двигателя някъде около 1200-1500 подам плавно газ, усеща се едно колебание, като, че ли двигателя се дави, а като погледна в огледалата..... мамата си трака, черен дим, ще изтровя хората. В следващия момент като подам повечко газ колата изведнъж се стрелва и изфорсира, а дима отзад изчезва.... Разхода на гориво не мога да преценя дали е голям или нормален за сега съм изгорил 2 резервоара само. Понеже повечето информация тук е за паджеро 2, искам да попитам при 3-ката по същия начин ли стоят нещата? Ако механично го изолирам този клапан, дали компютъра ще "разбере и разсърди"? Продават се едни прейове за почистване на EGR системата, пръска се в смукателния колектор при работещ двигател с около 2000 оборота. Някой ползвал ли е такъв и дали въобще би помогнал, или е необходимо стандартно разглобяване и почистване?
                            '
                            Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

                            Коментар


                            • #59
                              От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                              Ами понеже заушването на тая връзка в БГ не е проблем –моя съвет е да го направиш.
                              Дори и малкото газове които връща праявят така че във смукателните тръби да е чернилка отвсякъде след извесно време.
                              Обаче от написаното дето си дал като инфо не смятам че това пушене е от ЕГР системата.

                              Коментар


                              • #60
                                От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                                Благодаря за мнението. Ако някой може да допълни нещо по въпроса, ще се радвам да придобия по-точна картина върху проблема. Искам само да допълня, че симптомите които описах в предния си пост значително намаляват и двигателя става по-тих когато влезе в оптимален температурен режим. За всеки случай си поръчах това: http://www.ebay.co.uk/itm/MITSUBISHI...item2c6d4f6493 Извода е, че ако не ми помогне, няма да ми навреди :-)
                                Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X