Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

    Според мен гърнето няма нищо общо - ако е запушено колата просто ще се задавя при форсиране.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #17
      До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

      Хмм колега много е странен проблема и бая майстори обиколих,мислехме отначало авансатор на помпата ,поне така казваха в супер дизел и Юве но майстор с помпи каза че не е това и според него е от повишено ниво на отработените газове,но нямам катализатор,факт е че при махнато вакумно маркуче на ЕГР клапана,джипа работи по добре но не мисля че е редно така да стои(( а и вървежа не мисля че е като преди(

      Коментар


      • #18
        До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

        Имах същия проблем с jeep 3.1td и след диагностика на три места при велики спецове се стигна до заключение че помата не работи защото е събрала стружки и трябва да се отваря .Евентуален ремонт 700 800 лева .Отвдрих я и всичко си беше като от завода .След кратък размисъл изолирах ЕГР двустранно към изпускател и към смукател
        след като се уверих че мембраната му ездрава си му оставих вакуумното управление.Сега джипа си работи без да ми чука и да
        припушва като трактор.Та ЕГР служи да ти пълни мотора със сажди.
        И да ви кажа много е важно кой стои зад компютъра за диагностика.
        Защото като бивш военен знам едно ГОЛЕМИ КАРТИ НОСЕХА И ЗА ПЪТЯ ПИТАХА .От 15 год имам сервиз ремонтирам скорости автомати и механика не че не вдявам и от двигатели .
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • #19
          До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

          Виж сега, при положение, че клапана е затворен към колектора, няма абсолютно никакво значение дали му е включен маркуча или не. И не пробивай никакви дупки - това няма да подобри ситуацията - напротив.
          Уточни какво разбираш под "тропа" и "дави се". Имай предвид, че подобни симптоми могат да се случват по най-различни причини - от недостиг на въздух (как стои въпроса с филтъра, между другото?), през теч на гориво и засмукване на въздух в горивната система (в този случай пушеците са по-скоро белезникави), та до проблем с някоя предавка на автоматика, ако си с такъв.
          При какви обороти се появява проблема?
          Има ли разлика в поведението на колата до и над 2000 оборота?
          Проверил ли си дали всички тънки маркучета са правилно свързани - да не би някое вакуумно да е разменено с такова с налягане от турбината, защото диаметрите са им еднакви.
          Маркучетата за налягане от турбината към актуатора и към ГНП здрави ли са?
          Според мен диагнозата ЕГР в твоя случай изглежда все по-малко вероятна.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #20
            До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

            мани...помпа отпадна като вариант
            знам едно като сложа маркучето кото е за ЕРГ клапана,след няколко км.колата почва да пуши здраво дави се почва да се чува метално тропане като на авансатор на помпата,в момента в които махна маркуча се оправя,но не мисля че върви по същия начин като преди.изчистил съм кулера,сега гледам пак има масло или сажди в него,последния майстор който само с помпи се занимава ми каза че за него има повишено ниво на картерни или отработени газове.Незнам на доста места ходих вече(
            маи ще пробия малко отвор в пластинката която направихме на ЕРГ клапана и ще запуша маркуча-вакум и ще карам така.
            само ме притеснява че май не е добре за турбината(

            Коментар


            • #21
              До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

              Сега се сетих че на Корсата ми още като я взех и ми запушиха нарочно същия този клапан и вече 5 год. никакъв проблем нямам...
              но мисля сега и на нея да и изчистя колектора сваля се лесно,а на Паджерото мисля да му запуша и на него така вакуммното маркуче на ЕГР и да го карам така,ако се прецака турбото тогава ще му мисля...!!!

              Коментар


              • #22
                До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                Писал ли си някъде от кой град си? Защото някой колега може да ти помогне...
                ЕГРът, както казват руснаците в техния форум е зло и е от Лукавия! Блокираш, затапваш го и край с проблемите! Само ако си еколог може малко да те гризе съвестта, но е напразно.
                Нещо не разбирам действието ти с маркучетата, затова ти казвам някой да ги види. Освен, че ги изваждаш от клапана, трябва и да ги затапваш, за да не се губи вакуумът.
                С турбината и управлението на уест-гейта внимавай, защото после ще плащаш и плачеш.

                Коментар


                • #23
                  До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                  Само за сведение можеш да погледнеш развръзката на тази тема:http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=49811
                  Симптомите са много подобни на твоите...

                  Иначе, наистина провери дали маркучтета са правилно свързани - да не би някой да е объркал нещо при предишно разглобяване. Само една хипотеза:
                  - Ако са разменени маркучите на ЕГР и актуатора на уейстгейта ще се получи следното:
                  1. Уейстгейта няма да работи, турбината ще качва високо налягане и ще отваря предпазния клапан, от което следва рязка загуба на тяга в определен момент.
                  2. Едновременно с това, високото налягане ще постъпва и в ЕГР и ако мембраната му е вече пробита, ще преминава в изпускателния колектор, откъдето се получава това, което са ти казали - повишено налягане на отработените газове.

                  Откачи маркуча от ЕГР и като подаваш газ го затапи с пръст да видиш дали смуче или духа. Ако смуче - търси причината другаде. Ако духа - провери по същия начин и маркуча на актуатора и, ако той пък смуче - тогава значи са разменени. Свържи ги както трябва и би трябвало нещата да си дойдат на мястото, освен ако междувременно не са настъпили други увреждания.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Писал ли си някъде от кой град си? Защото някой колега може да ти помогне...
                    ЕГРът, както казват руснаците в техния форум е зло и е от Лукавия! Блокираш, затапваш го и край с проблемите! Само ако си еколог може малко да те гризе съвестта, но е напразно.
                    Нещо не разбирам действието ти с маркучетата, затова ти казвам някой да ги види. Освен, че ги изваждаш от клапана, трябва и да ги затапваш, за да не се губи вакуумът.
                    С турбината и управлението на уест-гейта внимавай, защото после ще плащаш и плачеш.
                    мда прав си ми от сф съм,гледоха го бая майстори хаа и се видяха в приключение повечето мислеха аванстаор на помпата ,но сега повишено ниво на отработените газове,ще запуша клапана с пластинка с малък отвор и ,ще запуша вакум маркучето към клапана с болтче.

                    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                    Само за сведение можеш да погледнеш развръзката на тази тема:http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=49811
                    Симптомите са много подобни на твоите...

                    Иначе, наистина провери дали маркучтета са правилно свързани - да не би някой да е объркал нещо при предишно разглобяване. Само една хипотеза:
                    - Ако са разменени маркучите на ЕГР и актуатора на уейстгейта ще се получи следното:
                    1. Уейстгейта няма да работи, турбината ще качва високо налягане и ще отваря предпазния клапан, от което следва рязка загуба на тяга в определен момент.
                    2. Едновременно с това, високото налягане ще постъпва и в ЕГР и ако мембраната му е вече пробита, ще преминава в изпускателния колектор, откъдето се получава това, което са ти казали - повишено налягане на отработените газове.

                    Откачи маркуча от ЕГР и като подаваш газ го затапи с пръст да видиш дали смуче или духа. Ако смуче - търси причината другаде. Ако духа - провери по същия начин и маркуча на актуатора и, ако той пък смуче - тогава значи са разменени. Свържи ги както трябва и би трябвало нещата да си дойдат на мястото, освен ако междувременно не са настъпили други увреждания.
                    Мерси колега,значи принципно от преди още като извадя маркучето на клапана си има вакум при вадене се усеща засмукване,разглобявал сум клапана като смукна и мембраната отаваря,почистил сум я,както и трубите около интеркулераи кактои него,сменени масла филтри,мани цирк голям е ще видиме какво ще излезе.
                    Последно редактирано от huko; 29-03-09, 20:51.

                    Коментар


                    • #25
                      До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                      Да вметна и от мен нещичко: Задължително гарнитурата от нещо по дебело и негорящо,примерно латун, но става и от тенекия за сирене!
                      И второ- ако има начин да отвориш смукателните колектори след този ЕГР ги почисти, защото съм виждал този възел,но на Опелски дизелов мотор и не мога да ти опиша какъв нагар имаше вътре в резултат от вкарванета на отработили газове през рециркулационния клапан!
                      След почистването на колекторите и изолирането на ЕГРа мотора замърка!
                      Дано съм бил полезен!
                      Поздрави!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • #26
                        До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                        ...И второ- ако има начин да отвориш смукателните колектори след този ЕГР ги почисти, защото съм виждал този възел,но на Опелски дизелов мотор и не мога да ти опиша какъв нагар имаше вътре в резултат от вкарванета на отработили газове през рециркулационния клапан!...
                        Потвърждавам. Преди няколко дни разглобих тая система на Ланчата (1.9 jtd). Там нещата са малко по-сложни - има един допълнителен клапан който регулира количеството постъпващ въздух в колектора и се намира точно до входа откъм ЕГР-а. Вътре имаше толкова много черна кал (сажди + спечено масло), че не ми е ясно как въобще е минавал някакъв въздух от там. Въздушният клапан беше блокиран в почти затворено положение. Въпреки това, колата си вървеше добре, но по баирите пушеше много (нормално, при положение, че въпросният клапан няма управляваща функция - тя е оставена изцяло на дебитомера).

                        Извода е: който му се занимава и се чувства достатъчно подготвен, да сваля колектора и да чисти. Чистенето става най-добре с препарат за почистване на камини (има го в Бриколаж).
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #27
                          До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                          Мисля и обезмаслител ще помогне примерно Мегило)))
                          Аз лично го изолирах с пластинка с малка дупка и самия вакум маркуч влизащ в клапана с болтче и така,сега замервам разхода да видиме)))

                          Коментар


                          • #28
                            До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                            освен каминния препарат, какви други консумативи трябва да се предвидят:


                            - ръкавици, очила?
                            - гарнитури за колектора и блока?
                            - латунче за заглушката?
                            - каминния препарат с каква точно цена е, за да не си купя нещо друго ( или снимка, ако може )
                            - спесифични инструменти?
                            - някакви чалъми специални?
                            - приблизително време за свършване на работата? ( включая разкисването на мръсотията?

                            Коментар


                            • #29
                              До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                              Вземи си и разредител ХК-1. Има го в същия магазин, покрай другите разредители. Интеркулера ми стана като излязъл от завода след интервенцията с тоя "препарат".
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                                Кулера го пръскаш с това и после промиваш с вода?
                                Или го пълниш целия друсаш и ако не прокапе планеш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X