Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

    На Паджерото не съм свалял колектора все още и не мога да дам точна информация за времетраенето на демонтажа и монтажа. Съответно не мога да кажа дали е необходимо да се подменя гарнитурата или може да се сглоби със старата (би трябвало да е метална).
    С ЕГР-а (заглушаване) се справих за около половин час.
    Препарата за камини струва около 5-6лв., доколкото си спомням, и се намира в сектора "Градина" - при барбекютата, а не при останалата химия. Според етикета представлява КОН (калиева основа), явно разредена, защото не дразни особено кожата. Все пак не е желателно дапръска в очите!
    Инструменти - нищо особено - камъни според големините на болтовете (мисля, че бяха 14-ки, но не съм съвсем сигурен), твърд върток и едно две удължения. Добре е да имаш и един телескопичен магнит (продават такива отвертки), за да не се налага да сваляш и долния щит, ако изпуснеш някой болт.
    Все пак е добре да поразучиш детайлно сглобката на колектора, че има доста работи накичени по него.
    Успех в начинанието!
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #32
      До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

      Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
      Кулера го пръскаш с това и после промиваш с вода?
      Или го пълниш целия друсаш и ако не прокапе планеш
      Сипваш 100-200 грама, по преценка, запушваш дупките с ръце или нещо друго, клатиш така че да се разнесе навсякъде. Оставяш за малко, след малко пак така, и изливаш. Направих това по спомен 3-4 пъти, като при последната процедура отвътре си излезе почти бистра течност. След последната процедура го изтръскваш добре, така че да излеззе колкото може повече, и го оставяш да изсъхне. Съхне бързо и мирише доста, понеже е нещо като ацетон, но не точно. Което ацетона не може да разреди, това го разрежда без никакъв проблем.

      Стана все едно току-що е излязъл от завода. Без грам омасляване, и лъскав, та лъскав - и отвътре, и отвън. Блазни ме мисълта да смъкна целия всмукателен колектор и да го измия и него, ама нещо ме мързи.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

        Точно като колегата почистих и аз кулера,само че с Мегило-обезмаслител и накрая на пароструика стана екстра.и на мен ми се ще колекторите да почистя,но гледам е по сложно разглобяването(((

        Коментар


        • #34
          До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

          Първоначално публикуван от miroman Преглед на мнение
          Точно като колегата почистих и аз кулера,само че с Мегило-обезмаслител и накрая на пароструика стана екстра.и на мен ми се ще колекторите да почистя,но гледам е по сложно разглобяването(((
          И Meglio съм пробвал. Отровно зеленото. Наистина е добро, но не съм ги сравнявал директно. Мисля си че ХК-1 - то е по-добро в случая, но живота крие и изненади. Факт е че понякога с Meglio не успявам да си измия съвсем ръцете, а с ХК-то обикновено успявам. Води се разредител за боята, която ползват за пътна маркировка. По тая причина не е нито от сорта на AMB, нито от сорта на ацетон или коресилин. Аромата прилича на коресилин, но не съвсем.


          ...ама айде стига че оспамихме темата. Който иска да пробва.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
            Направо го запушвай и не се занимавай с глупости. В нета има един доста добър .pdf със снимки как протича цялата операция - прави се точно за 20 минути. За съжаление нямам все още права да поствам линкове
            вече май имаш - давай пдф-а

            Коментар


            • #36
              До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

              Ето:
              http://www.delicaclub.ru/Files/Pajer...dification.pdf

              Всъщност е copy/paste от някакъв UK форум.

              Даже може би е същото, като това в първия пост на тази тема.
              Последно редактирано от stargazer; 07-04-09, 16:53. Причина: дописване
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #37
                До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                Хаа това съм го гледал до болка колега))))

                Коментар


                • #38
                  От: До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                  Колеги, първо Честито Рождество на всички! Дискусията е с голяма давност, но...за мен проблема е нов, затова търся мненията ви! Прочитайки тази и още няколко теми във форума, стигнах до извода, че имам проблем с ERG на Pajero-to( 91 г, дълга база, 2,5 дизел мотор).Реших, че ще тествам, чрез "затапването" му, така както е споделил колегата започнал тази тема(maxko) в пост 1.Изрязох от бирена кутийка гарнитурка и изпълних упражнението, така като е показано в http://www.delicaclub.ru/Files/Pajer...dification.pdf и...проблема изчезна(т.е.специфичното тропане при натоварване на двигателя).Но...днес разгледах по-подробно ситуацията и ми се струва, че подобно изолиране на този клапан не е много удачно, защото може би остатъчните газове не могат да отидат към картера и...отваряйки капачката за маслото на двигателя-това ми се стори логично, понеже тя беше се омаслила повече от обичайното! Помислих си, че тези газове няма откъде да излязат и...може да избие някоя гарнитура!От написаното сигурно се ориентирате, че съм лаик по тази тема-затова и търся мнението ви! Още повече, че след този размисъл-реших да сваля и да почистя въпросния клапан и освен че беше много омаслен и пълен с нагар-забелязах, че на гарнитурата( но не на тази, показана в линка, а на тази отдолу на клапана), има изрязана ламаринка, която...сигурно е сложена за изолация на ERG-то( защо ли отдолу?) и се е продупчила(изгоряла), или...така е изрязана , оставяйки половината от отвора(?). Сега ще измия клапана и ще опитам да кача снимки за по-голяма пригледност! Чудя се,защо е слагана тази ламаринка(според мен клапана си е здрав и вакумът му си го има), или пък...може би греша и това е бил възможен вариант( ако този , който го е правил го е домързяло да почисти устройството!).Моля за вашите мнения!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                    Първоначално публикуван от baraj1 Преглед на мнение
                    .Но...днес разгледах по-подробно ситуацията и ми се струва, че подобно изолиране на този клапан не е много удачно, защото може би остатъчните газове не могат да отидат към картера и...отваряйки капачката за маслото на двигателя-това ми се стори логично, понеже тя беше се омаслила повече от обичайното! Помислих си, че тези газове няма откъде да излязат и...може да избие някоя гарнитура!От написаното сигурно се ориентирате, че съм лаик по тази тема-затова и търся мнението ви!!
                    ЕГР-а няма връзка с картерните газове. Той прави връзка изпускателен -> смукателен колектор. Вентилацията на картера е отделна система.
                    ЕГР-а аз бих го изключил, но това с бирените кутиики е несериозно, трябва си нещо по-сериозно

                    Коментар


                    • #40
                      От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5863.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5437246Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5864.jpg
Прегледи:1
Размер:123.8 КБ
ID:5437247

                      Та...колеги, след изчистване на клапана проверих, с маркучле-вакумът работи! На снимките се вижда долната гарнитура и състоянието на ламаринката, която е добавена към нея! Чудя се...дали е игоряла, след като клапанът е бил запушен накога и...в този миг да се появи тропането или...И дали да си монтирам EGR-то без всякакви такива "приспособления", пък...ако не работи добре колата(черен пушек със сажди и тропане при натоварване)-тогава да "затапвам"!?А и при този случай възниква въпросът-коя част на релето да затворя-тази отдолу(както вероятно е било направено?) или...отгоре(според посочения в предишния пост линк)? Ако някой има мнение и съвет-нека сподели! Весели празници на всички съфорумници !!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                        А, благодаря за мнението колега Паджеровод-както винаги на място и експедитивно! Разбрах, че разсъжденията ми са аматьорски! А какви са последствията от затапването за турбината(дискусията по този въпрос е отдавнашна и сигурно вече има споделен опит?)и ако няма последствия от това действие- каква ламаринка да използвам за затапването и ...от коя страна на клапана?Благодаря предварително!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                          Е, аз писах преди да видя, че си си направил труда да го почистиш. Монтирай го и ако работи добре си го карай, поне до следващото запушване.
                          А ако го запушиш, то по-добре откъм страната на изгорелите газове, така ще го запазиш чист. А ламаринката да е нещо по-дебело, например 0.5 поцинкована ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                            Коментар


                            • #44
                              От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                              И така...сложих почистения клапан и...проблемът с тракането и загубата на мощност отново "лъсна"! Последва кардинално действие-запушване на клапана и от двете страни и...моторът "замърка" с различен, галещ ушите "глас"и...обичайна нормална мощност! Надявам се, че това е последното ми "включване" по тази тема, освен ако някой не стигне до моя хал и потърси съдействие!Благодаря на колегата Паджеровод (единствения отзовал се на моя "зов за помощ") и весели празници на всички съфорумници!

                              Коментар


                              • #45
                                От: За EGR клапата на Паджеро 2. Що е то?

                                Уф и моят мотор пуши - яко /4М40/. Но пък не харчи. Даже май е малко - под 10 /100 надълго. Ама като се позатопли ще сваля EGR-а да го почистя - поне.
                                Ето малко ясни снимки на елиминирането на EGR-a:

                                http://www.pocuk.com/forums/viewtopi...7177&highlight=
                                Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                                Бахти, как се изказах...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X