Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум в скоростната кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Шум в скоростната кутия

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    Тогава я изтъни, набий една тънкостенна фтулка и я капни на върха да не превърти. Материала не е толкова важен, а допуските за монтаж. Щото ако се скапе лагера, или предварително има голям луфт, какъвто и да е материала, все тая.
    Мерси.
    Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
    Слушай какво ти казва Таргов,той не се ебава,на мен също ми е помагал и каквото ми е казал съм го направил както е казал и не е мръднало!!!!
    Здравей,
    слушам съветите на всички колеги,защото повечето участници са хора с богат опит и не разтягат лакърдий,а ти помагат с точни и ясни отговори.

    Поздрави!!!
    Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
    лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

    Коментар


    • #47
      От: Шум в скоростната кутия

      здравейте днеска се навирах под джипката и видях един капак от лявата страна на скоростната кутия захванат с 4 торкс болта та ако го отворя мога ли да видя въпросните лагери.и да Scrapheap прав си на 4та всичко утихва и започва да работи нормално и като превключа на 5та започва пак да вие като ненормален.

      Коментар


      • #48
        От: Шум в скоростната кутия

        Не можеш да го видиш. А и с гледане няма да стане.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #49
          От: Шум в скоростната кутия

          Първоначално публикуван от kristiqn25 Преглед на мнение
          здравейте днеска се навирах под джипката и видях един капак от лявата страна на скоростната кутия захванат с 4 торкс болта та ако го отворя мога ли да видя въпросните лагери.и да Scrapheap прав си на 4та всичко утихва и започва да работи нормално и като превключа на 5та започва пак да вие като ненормален.
          Шума който описваш се дължи на износена зъбна двойка.Това е редукцията на първичен вал и блоковата ос,нарушена е шлайфаната повърхност на зъбите и произвежда невъобразим шум.Двойката е натоварена на всички скорости без четвърта,когато съединяваш първичният и вторичният вал и блоковата ос се търкаля паразитно.Зъбната двойка като цяло е здрава,но ако се вгледаш във работната част на зъба ще забележиш,че е станала на вълнички,шумът е от там.Получава се от износени лагери или каране със малко или без масло или често е била прегрявана.За да установиш дали е от там проблемът,развърти кутията примерно с дрелка по посока на въртене(ако вие много ще го усетиш и с ръчно въртене),после демонтирай блоковата ос и пробвай пак.Шумът би трябвало да изчезне,ако пак го има е виновно игленото лагерче на първичният вал но се съмнявам да е от него.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #50
            От: Шум в скоростната кутия

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Шума който описваш се дължи на износена зъбна двойка.Това е редукцията на първичен вал и блоковата ос,нарушена е шлайфаната повърхност на зъбите и произвежда невъобразим шум.Двойката е натоварена на всички скорости без четвърта,когато съединяваш първичният и вторичният вал и блоковата ос се търкаля паразитно.Зъбната двойка като цяло е здрава,но ако се вгледаш във работната част на зъба ще забележиш,че е станала на вълнички,шумът е от там.Получава се от износени лагери или каране със малко или без масло или често е била прегрявана.За да установиш дали е от там проблемът,развърти кутията примерно с дрелка по посока на въртене(ако вие много ще го усетиш и с ръчно въртене),после демонтирай блоковата ос и пробвай пак.Шумът би трябвало да изчезне,ако пак го има е виновно игленото лагерче на първичният вал но се съмнявам да е от него.
            здравей добре да приемем че има износена зъбна двойка.винаги сам поддържал джипката в добро състояние и не се е получило от недостиг или некачествено масло до преди 5-6 дена нямаше никакъв проблем всичко започна щом смених съединителя.обаче един друг факт ме навежда на мисълта че проблема е в лагерите защото преди да сменя съединителя той се беше доста износил и получаваше вибрация та от там си мисля че е разбил лагерите на първичния вал. ама това си е моя теория пак и до сега не съм отварял такава кутия и затова питам тука по вещите от мен.пак и имам мерак да си я оправя сам но не сам сигурен дали ако я разглобя ще мога да я събера

            Коментар


            • #51
              От: Шум в скоростната кутия

              Ако времето за писане, беше вложил в ремонта на кутията...
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #52
                От: Шум в скоростната кутия

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Ако времето за писане, беше вложил в ремонта на кутията...

                по принцип си прав но аз така или иначе през седмицата няма как да работя по нея и затова реших да събера малко информация преди да се захвана с ремонта.

                Коментар


                • #53
                  От: Шум в скоростната кутия

                  Някои неща се проверяват с... проверяване. Това, което ти казвам е това, което съм виждал.
                  Това, което казва Пламен също е така, но при конкретните коли, игленият лагер е най-честата причина.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Шум в скоростната кутия

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Това, което казва Пламен също е така, но при конкретните коли, игленият лагер е най-честата причина.
                    ....за това вече и не казвам, защото :
                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Ако времето за писане, беше вложил в ремонта на кутията...
                    много точно описано....

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X