Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи по Джипката днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Ето какво направих с джипчето ми

    Така ,какво се случи с реглажа на паджерото ...
    Закарах го при Голди по препоръка на stargazer ,провери го написа ми какво трябва да се смени (имаше една фтулка на горен носач,един шарнир долен и един накрайник)и си тръгнах ...а аз реших и смених почти цялото окачване отпред с нови шарнири , накрайници , носачи ,биалетки ,тампони и тн. Всичко взех на 555 ,дотук хубаво ... връщам се обратно при Голди ,човека го качва на стенда и се почна с мъката ...
    6 пъти го качва и сваля от стенда и пак не ще ,като си е решил да си дърпа и си дърпа ...
    Но какво се оказа ,че долните шарнири на 555 имат луфт повече и от старите ,сега съм поръчал от Германия и ги чакам да ги сменя и пак ще досаждам на Голди ...защото от него разбрах как се прави вече реглаж на паджеро ,не като предишните майстори за 10 мин . а часове (от 11.00ч. до 18.00ч.)Затова съм много благодарен на Голди ,че отдели от времето си (цял ден )да ми оправи джипката
    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

    Коментар


    • #77
      От: Ето какво направих с джипчето ми

      Краси, преди да го повдигнеш имаше ли някакъв проблем с предницата?
      GSM 0877 08 99 19
      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

      Коментар


      • #78
        От: Ето какво направих с джипчето ми

        Краси,не се притеснявай!Всички в този форум сме на едно дередже!Просто сме си купили играчки за възрастни. Машина е,ще се оправи.Живот и здраве,че тях няма как да си ги купим.Иии успех с джипката!

        Коментар


        • #79
          От: Ето какво направих с джипчето ми

          Моя също дърпаше на дясно на по дълги разтояния ме заболяваха ръцете да стискам волана така и неми остана време за майстор. Вчера си смених гумите и проблема изчезна ако имаш възможност пробвай може и от някой колега само за пробно кръгче. Успех.

          Коментар


          • #80
            От: Ето какво направих с джипчето ми

            Така ,значи това с гумите беше първото дето направихме ,а пък и гумаджията ми е пръв приятел...
            Преди повдигането нямаше проблеми ,почукваше леке хебела но си вървеше направо ...
            Сега Голди откри (сега се сещам ) че и кормилната кутия е презацепвана ,преди мене някой го е направил ,но утре отивам да сменя новите шарнири с по нови и пак съм при Голди ,вече няма какво да се сменя ,така че ще се оправи ...
            А това с играчките си е самата истина ,но какво да правиш голем мерак се гаси с много пари ,казваше един познат ...
            MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
            MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

            Коментар


            • #81
              От: Ето какво направих с джипчето ми

              Така ,днес реглажа на мойто камионче приключи успешно ..
              След смяната на дефектните шарнири с нови и също така и двата дълги накрайника с нови ,го закарах в МОТО ЕКСПЕРТ(ако не е уместно да споменавам сервиза тук нека модератора да го истрие ) на Симеоновско шосе , значи всичко свърши за някакви 30 мин. като си мислех че пак ще кисна цял ден в сервиза ,( при последната смяна на по горе споменатите неща ,цялата предница беше обезобразена така да го кажа ,дори джипа незавиваше добре и еднакво в двете посоки ,а и дорегулирах малко торсионите единия го свалих малко а другия го повдигнах ,и бях съсипал дори и страничния наклон и сходимос),защото последните пъти седях няколко дълги часа,и се бях подготвил за дълго чакане .Човека си разбира от работата много ,няма да збъркате ако отидете при него ,беше ми препоръчан от колеги от форума (брата флекс ) почерпката е от вече...
              MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
              MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

              Коментар


              • #82
                От: Ето какво направих с джипчето ми

                Най на края го оправи този проблем. Браво.
                GSM 0877 08 99 19
                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                Коментар


                • #83
                  От: Ето какво направих с джипчето ми

                  Ми да най накрая ,и на мен ми беше писнало ,ама нямаше начин ,от ментета части ...Сега си ги поръчвам от германия ,малко по скъпи са но са по качествени (поне така мисля )
                  А ти какво направи с твойто ?
                  MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                  MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                  Коментар


                  • #84
                    От: Ето какво направих с джипчето ми

                    Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                    Ми да най накрая ,и на мен ми беше писнало ,ама нямаше начин ,от ментета части ...Сега си ги поръчвам от германия ,малко по скъпи са но са по качествени (поне така мисля )
                    А ти какво направи с твойто ?
                    Както се очертават нещата, скоро време няма да се занимавам с него. Нямам никакво свободно време, а от 23.01.2012 год. отивам на обучение във Варна за три месеца за преквалификация. Заглеждам се по гуми 33/10.5/15 , но нищо интересно не мога открия.
                    GSM 0877 08 99 19
                    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                    Коментар


                    • #85
                      От: Ето какво направих с джипчето ми

                      Ми аз от моите купър дискавери съм доволен досега ,сега чакам снега за да видя как ще се държат ...
                      MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                      MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                      Коментар


                      • #86
                        От: Ето какво направих с джипчето ми

                        Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                        Както се очертават нещата, скоро време няма да се занимавам с него. Нямам никакво свободно време, а от 23.01.2012 год. отивам на обучение във Варна за три месеца за преквалификация. Заглеждам се по гуми 33/10.5/15 , но нищо интересно не мога открия.
                        33/10.5/15 в България (че и в Европа) може да се намерят само БФГ. На 12.5 има малко по-голям избор - Купър, Дженерал, БФГ, Кумхо и евентуално (ако вносителите благоволят) Тойо, Йокохама и Ханкук. Не знам в момента как са нещата с китайците GTRadial - техните МТ-та не бяха лоши, като за цената си. В camskill.co.uk излиза това на 12.5. На 10.5 - само БФГ. Ако нещо не е листвано при тях, макар и без наличност, шансът да се намери изобщо в Европа клони към 0. А пък ако можеш да поръчваш на фирма и да спастриш ДДС-то, цените им стават доста добри.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Ето какво направих с джипчето ми

                          Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                          ................. Заглеждам се по гуми 33/10.5/15 , но нищо интересно не мога открия.
                          Що не се загледаш по 32/11,5/15 примерно. Не вдигат много разхода, не товарят много трансмисия. Аз лично съм с БФГ КМ2. Не са много шумни, не се износват прекалено (за около 4000км. около 2мм.). Па и цената е по-добра от Купъра. Ама въпрос на лично виждане. Поздрави.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Ето какво направих с джипчето ми

                            Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                            Ми да най накрая ,и на мен ми беше писнало ,ама нямаше начин ,от ментета части ...Сега си ги поръчвам от германия ,малко по скъпи са но са по качествени (поне така мисля )
                            А ти какво направи с твойто ?
                            Колега кажи как поръчваш частите от Германия,че ми писна от ментаци
                            Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                            Коментар


                            • #89
                              От: Ето какво направих с джипчето ми

                              Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                              Ми аз от моите купър дискавери съм доволен досега ,сега чакам снега за да видя как ще се държат ...
                              На сняг се държат перфектно. На странични наклони със сняг са по добри от кайманите.
                              Милен Милков
                              Offroad-Русе

                              Коментар


                              • #90
                                От: Ето какво направих с джипчето ми

                                Първоначално публикуван от strugarev Преглед на мнение
                                Колега кажи как поръчваш частите от Германия,че ми писна от ментаци
                                Ми колега работя с един сервиз в Кюстендил ,приятелчета са ми ,значи те ги поръчват от там ,седмица до десет дни идват ,ако ти трябва нещо свиркай ,но цената е по голяма .Ако долните шарнири тук на 555 бяха 45 -50 лв. от там ми дойдоха на 85-90 лв ,не си спомням точно ,но пък нали знаеш по скъпото по някога излиза по евтино ,защото точно долните шарнири искараха 100 км.
                                MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                                MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X