Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи по Джипката днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Мицубишито днес?

    Днес си сложих манометърче което да показва налягането на турбината. След корекции в актуатора, вече имам 0.9 bar след 2500 rpm
    HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
    Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

    Коментар


    • От: Какво направих по Мицубишито днес?

      Вече имам вътрешна клетка

      Ще карам на рали рейда в Трявна с 2.5тд,ще падне голям смях!

      Коментар


      • От: Какво направих по Мицубишито днес?

        Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
        Днес си сложих манометърче което да показва налягането на турбината. След корекции в актуатора, вече имам 0.9 bar след 2500 rpm
        Надявам се, че не си правил настройките на място.

        Коментар


        • От: Какво направих по Мицубишито днес?

          Ето какво сътвори майстор Теодор:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29032012280.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5359839

          Коментар


          • От: Какво направих по Мицубишито днес?

            Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
            Днес си сложих манометърче което да показва налягането на турбината. След корекции в актуатора, вече имам 0.9 bar след 2500 rpm
            Дай да видим някоя снимка и инфо от къде и колко пари струва този уред.
            GSM 0877 08 99 19
            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

            Коментар


            • От: Какво направих по Мицубишито днес?

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Надявам се, че не си правил настройките на място.
              Не, настройките са правени на 3-та с изключен OVER-DRIVE при наклон от около 8 %. За източник ползвах темата за инсталиране на манометър на 4D56
              HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
              Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

              Коментар


              • От: Какво направих по Мицубишито днес?

                Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                Дай да видим някоя снимка и инфо от къде и колко пари струва този уред.
                Уреда е стар произведен през далечната 1985г. в СССР. Цяла седмица търсих манометър с по-малка скала, но в нашия град най-малкия беше до 6 bar.
                Което е твърде много при положение, че ще се ползва 1/6 от скалата. Най-малко обхватния който намерих беше горепосочения втора употреба от местния битак до 4 bar. за 5лв. с едни накрайници и маркучи към него. На мен ми трябваше само манометъра така, че го взех. Трябваха ми още тройник и маркуче /което да е масло и топлоустойчиво - ползвах такова за бензин/. Маркучето го платих 0,90лв. за 2м с вътрешен диаметър 5мм, а тройник имах от стар апарат за кръвно, който взех от слушалките . Та така цялата работа 6 лв.
                Важно уточнение е, ако и Вие поставяте такъв манометър да напълните маркучето с малко чисто моторно масло /със спринцовка около 10см3/, понеже стрелката почва да трепти и не може да видите точно нейните показания. Задължително се прави гъвка ниско около отсега на педалите, където маслото да се стече и стои, а уреда на високо за да не се напълни с масло и да се повреди. Ако не Ви се занимава с масло може да направите т.н. дросел, който представлява стеснение на маркучето отново с цел стрелката да не трепти.

                Така ето малко снимки:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SS853973.JPG
Прегледи:1
Размер:415.0 КБ
ID:5359863Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04457.JPG
Прегледи:1
Размер:165.0 КБ
ID:5359864Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04462.JPG
Прегледи:1
Размер:164.6 КБ
ID:5359865Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04463.JPG
Прегледи:1
Размер:162.6 КБ
ID:5359866Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04465.JPG
Прегледи:1
Размер:161.5 КБ
ID:5359868

                Снимка на примерен дросел /втората снимка/:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:014076003-big.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5359869



                За сега ще карам с този, докато не намеря с по-малка скала. Такъв до 1 бар ще е идеален.
                Манометъра нарочно е поставен така, понеже ако се постави правилно волана пречи и нищо не се вижда. Това за мен е най-изгодната позиция

                Темата източник е тази: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=73881
                Прикачени файлове
                HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                Коментар


                • От: Какво направих по Мицубишито днес?

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Смених днес маслото на двигателя и всички филтри. След това разрязах филтронския маслен филтър. Бяха ми го дали изрично за такъв с два клапана - байпасен и обратен. Така пише и в онлайн каталога им. О-обаче клапанът е твърдо един, само байпасен. Ето защо ни свети лампата за маслото на другата сутрин след като оставим двигателя горещ. За Бош-овския ще кажа след няколко дни наблюдение..
                  Имам вече наблюденията. Лампата си гасне веднага след запалване на двигателя, че даже понякога и докато върти стартерът. Независимо как е оставен двигателят и колко време е стоял. Значи препоръчвам за двигател 4D56 маслен филтър от Бош. Филтрон се издъниха, а също и някои други марки от предишните смени, но за жалост не ги запомних, мислех си, че са изключения.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Мицубишито днес?

                    Аз съм с филтрон обаче проблеми никакви ! Ще вземам бош обаче отсега нататък !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Мицубишито днес?

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Аз съм с филтрон обаче проблеми никакви !
                      А корейците да не би да са променили нещо около филтъра? Хоризонтално ли е разположен и при теб?

                      Чакам някой като Андро например да каже нещо по въпроса, сменил е със сигурност повече филтри от мен. Да не би да има някаква повреда и в моя телевизор? Макар че не ми се вярва.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Мицубишито днес?

                        Аз си ги сменям ,обаче не помня,утре ще ти кажа и снимам как е !
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Мицубишито днес?

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение

                          Чакам някой като Андро например да каже нещо по въпроса...
                          Да ти кажа че досега не съм се задълбавал по тоя въпрос. На личните си коли и на клиентските ползвам предимно Hengst и Clean щото доставчика ми е близо, цената е добра, и са производство едните в Германия, другите в Италия. Не съм забелязал проблеми, или клиент да се е оплакал.
                          Ама за идеята ще хвана да огледам един от вътре.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Мицубишито днес?

                            И при мен е хоризонтален ! Под турбото отстрани !
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Мицубишито днес?

                              Ами не знам, но с филтъра на Бош налягането се покачва веднага, без плашещото 2-3 секундно светене на лампата.

                              И други май са правили моите опити:
                              Бош е най-реномираната компания за автомобилно оборудване в света

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Мицубишито днес?

                                Вчера взех, че си смених фаровете. От фарове за дясна дирекция сега сложих за лява

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X