Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
    Че и то от по-скъпите ,д*ба техната мама
    Аз така по скъпият метод стигнах до извода, че за нашето каране - само гумени...
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      Аз съм с жълтите и засега нямам ядове - ~40-50 000km. На А-рамото не съм ги сменял, понеже не можах да развия болтовете - някакъв странен размер 29мм.

      Коментар


      • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        Да кажа до какъв извод стигнах за стоп-гайките по подобни места - когато при затягане подминат края на болта с 5-10 милиметра, този край корозира здраво и при развиване найлонът на гайката се налага да мине през по-широка шийка на болта. Ако се смени с нова все още мекият найлон преминава през по-широкото и си връща формата върху чистата резба като си запазва стопиращите функции. Старата гайка обаче вече е спечена и найлонът не е еластичен. За това е по-добре да се сменят по болтовете с по-голям диаметър след всяко развиване, според мен.

        Коментар


        • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Пичове , слагайте по една контра гайка и проблема с .... е решен.
          Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
          Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
          Land Rover Freelander td4 2005
          Land Rover Discovery td5 2002

          Коментар


          • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            Да кажа до какъв извод стигнах за стоп-гайките по подобни места - когато при затягане подминат края на болта с 5-10 милиметра, този край корозира здраво и при развиване найлонът на гайката се налага да мине през по-широка шийка на болта. Ако се смени с нова все още мекият найлон преминава през по-широкото и си връща формата върху чистата резба като си запазва стопиращите функции. Старата гайка обаче вече е спечена и найлонът не е еластичен. За това е по-добре да се сменят по болтовете с по-голям диаметър след всяко развиване, според мен.
            Тези гайки са за еднократна употреба. Това, че ние ги монтираме и демонтираме по няколко пъти е друг въпрос...
            Пепи е казал най-сигурният вариант
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              Тук (в Шумен )имало някаква фирма която произвежда всякакви видове тампони и тампончета от всякакви материали.Утре мисля да ги посетя и ако ме впечатлят с нещо ( гаранция ,цена ,качество) ще докладвам тук
              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
              0898 51 31 46

              Коментар


              • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1435.jpg
Прегледи:1
Размер:192.5 КБ
ID:5647098
                Днеска счупих това нямам и идея, как е станало не съм бил по лоши пътища дупка не съм удрял. Понеже се намирам далече от града 100км. проблем ли ще е да се придвижа така?

                Коментар


                • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Аз така съм карал около 75км. да се прибера,карай бавно и гледай за дупки.Мисля, че няма да има проблем.

                  Коментар


                  • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Бавно и спокойно няма проблем, аз така се прибрах от Петрохан до София
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Прибрах се без проблеми, даже и оправих проблема замених ги с нови сега всичко е наред.

                      Коментар


                      • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        Здравейте. В началото на февруари ми потече от демфера на съединителя. 2 седмици след това байпас-нах демфера. Сега 1 месец и близо 1000км след това реших да погледна какво става. Еми течноста в казанчето на съединителя е почти пред свършване. Огледах всичко (новите връзки сухи), помпата суха, долната помпа - суха. Въпроса ми е къде по дяволите отива тази течност? Има ли вариант да тече вътрепри съединителя някъде? Губя течност , а от никъде не капе? Така карах близо 7 месеца преди това и изведнъж текна от демфера и тогава го премахнах, като си мислих че повече с този агрегат няма да се занимава. Съединителя сега си е идеален, но пак ще трябва да се долива и да има в багажника бутилка с ДОТ4, че като изчезне да го обезвъздушавам и да карам (Август 2014 така стана след едно дълго изкачване и празно казанче). Имате ли идея къде да търся проблема и дали е възможно долната помпа от вътрешната страна да тече и за това да не забелязвам ?
                        LR Discovery 300Tdi 1996
                        Subaru Outback 2.5 1998
                        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                        Коментар


                        • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Възможно е горната помпа да тече откъм педала и течността да попива в мокета. Поне е лесно за проверка.

                          Коментар


                          • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            Един ден след като карах колата на жената и се качих на джипа, нещо не ми хареса съединителя.
                            Отворих капака и видях, че течността беше на минимума.
                            Долях и повече не е изчезвала.
                            Сигурно духчетата пируват с нея

                            Коментар


                            • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              В какво се проявява луфт в "царския" болт дето си виси над задния мост? Имам известни съмнения в кондицията на същия, който вероятно е оригиналния от '95-та година. Съмненията са породени от липсата на каквито и да е признаци за проблеми по останалите възли на задното окачване и усещането, че задния мост иска да мине пред предния. Съвсем субективно, разбира се.

                              Коментар


                              • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                В какво се проявява луфт в "царския" болт дето си виси над задния мост? Имам известни съмнения в кондицията на същия, който вероятно е оригиналния от '95-та година. Съмненията са породени от липсата на каквито и да е признаци за проблеми по останалите възли на задното окачване и усещането, че задния мост иска да мине пред предния. Съвсем субективно, разбира се.
                                В характерно лопане при рязко тръгване.Често се бърка с луфт в трансмисията,защото лопането е почти същото.
                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X