Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Всичко излезе 21лв. Аз реших да го сменя всичко за да не текне от старите места. Входа на демфера беше пълно и с кал и сигурно от там е почнало по някаква причина да тече. Можеше само с маркуч с 2 женски накрайника да стане, но си подмених целият възел.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150221_144425.jpg
Прегледи:1
Размер:136.3 КБ
ID:5644451

    П.п Благодаря за фирмата. Те ще ми правят и удължените спирачни маркучи
    Последно редактирано от bestbg; 23-02-15, 15:00.
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

    Коментар


    • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      Сподели сега каква е разликата в съединителя, как се усеща.

      Коментар


      • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        Никаква разлика немога да усетя Това чудо предполагам е спряло да работи отдавна. Докато почне да капе от там знаех че дърпа въздух от някъде, защото педала се променяше, но наливах в казана и обезвъдушавах отдолу и след като 2 казанчета се изпариха то взе че прокапа видимо. Купих от аптеката 60мл спринцовка и с бензинов маркуч напълних системата отдолу нагоре. Сега си е нормален. Като го пускам както казах никаква разлика не усещам. Очаквах да "рита" , но и това не усещам

        П.П.
        Джипката не спира да си иска ремонти. Днес загледах дисковете(задните) и видях че за 7-8000 км нещо не е в ред с апаратите. Не лягат плътно накладките и дисковете на места са почнали да ръждясват(имат леки язви вече). Май ще трябва още един уикенд да отделя на камиона. Имам ги буталцата, само трябва да ги сменя. В неделята субаруто му раздвижвах буталцето, че беше спекло от престой. Установих че превозните средства които се карат по уикендите само, това не им се отразява много добре

        Сега се чудя като сваля задните апарати дали да пробвам с телоподаващото да им направя един шев който да държи накладките (изпадат и жулят в диска), че сега се държат с електрод, но мисля че той им спира свободното движение и от там да имам проблем с дисковете (а и на хлъзгав път имам чувство, че задните не ловят изобщо а само предните и се носи като шейна)
        Последно редактирано от bestbg; 23-02-15, 16:45.
        LR Discovery 300Tdi 1996
        Subaru Outback 2.5 1998
        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

        Коментар


        • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
          Сега се чудя като сваля задните апарати дали да пробвам с телоподаващото да им направя един шев който да държи накладките (изпадат и жулят в диска), че сега се държат с електрод, но мисля че той им спира свободното движение и от там да имам проблем с дисковете (а и на хлъзгав път имам чувство, че задните не ловят изобщо а само предните и се носи като шейна)
          Ако говориш за Дидкото - апарата е чугуний - незнам какво ще "заваряш"
          Ако нямаш оригиналните шплендове + пластинки - продават се и хич не са от скъпите.
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            За Диското говоря Не знаех за апарата. Мерси за инфото, но трябва да се търси решение. Преди почти година смених дискове и накладки с чисто нови. Въпросните шплендове и пластинки също са нови, но проблема при този апарат е, че накладките падат. Тези пластинки натискат накладката да легне в леглото долу, което я държи. Ако бяха направени като предните нямаше да има проблем. Най-много да си остане с електрода в ухото и да видя след като сменя буталата какво ще се случи.

            Ето го диска и апарата ми.

            П.П. намерих това което търсих. В момента апарата и накладките са ми като тези . Благодарение на този съвет (от линка) спряха да падат.
            LR Discovery 300Tdi 1996
            Subaru Outback 2.5 1998
            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

            Коментар


            • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              На няма и 200 километра са
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG3664.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5645131
              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
              0898 51 31 46

              Коментар


              • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Някой ги е оставил хлабави при монтажа.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Някой ги е оставил хлабави при монтажа.
                  Стоп-гайките просто си пускат след като веднъж са развити. За има-няма 15-тина години се спичат. Редно е да се сменят, ма де ги?

                  Коментар


                  • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Някой ги е оставил хлабави при монтажа.
                    Мислиш ли че не съм ги затегнал достатъчно ????
                    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                    0898 51 31 46

                    Коментар


                    • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Стоп-гайките просто си пускат след като веднъж са развити. За има-няма 15-тина години се спичат. Редно е да се сменят, ма де ги?
                      Пускат ,пускат ... колко да пускат след като са залепени с локтайт
                      rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                      0898 51 31 46

                      Коментар


                      • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                        Мислиш ли че не съм ги затегнал достатъчно ????
                        Ми какво да мисля, на заления са същите на сигурно 10 000 километра и нищо им няма. Много странно ако са били стегнати. Нямам обяснение.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Не е от гайките, не сте наместили тампоните правилно! Имах подобен случай с едни форуми герой , които сми си ги бяха сменяли....
                          Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
                          Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
                          Land Rover Freelander td4 2005
                          Land Rover Discovery td5 2002

                          Коментар


                          • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            За гайките бях писал някъде - стегнах ги юнашката и скоро се бяха разхлабили. Нови гайки от магазина, добре че са метрични и спя спокойно.

                            Коментар


                            • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Поредният МистериЙ
                              Тия оранджувите са островски, нали?
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                                Поредният МистериЙ
                                Тия оранджувите са островски, нали?
                                Че и то от по-скъпите ,д*ба техната мама
                                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                                0898 51 31 46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X