Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Колана се слага малко преди максималното разгъване на амортисьора - за да го пази от скъсване. Пружината да излиза колкото си иска - този водач я връща където трябва. Дискомфорт ще имаш само в ушните кухини от прибирането на мястото, но не се плаши.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      Преди 2 години купих спир.течност, а днес, най-после я смених! За диско 2 - 1,5 л, с промиването. Ей това, мързелът, е голЕма работа!
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Преди 2 години купих спир.течност, а днес, най-после я смених! За диско 2 - 1,5 л, с промиването. Ей това, мързелът, е голЕма работа!
        Не е така. Един мъж като каже, че ще свърши нещо,значи ще го свърши. И няма нужда да му се напомня на всеки 6 месеца. Питай ме що карах зеления кашон 3 години почти без спирачки?
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Кво направих днес !!!, диско 2 тд5
          Я да видя от къде да почна ...,,преди 2 дена стъклото на шофьорското място, което издаваше страшни звуци при смъквани и вдигане , изчатка силно няколко пъти при продължаващо напъване от моя страна да се затвори и... не се затвори!
          Последва разглобяване на другия ден /а въобще си нямах представа кво и откъде да разглобявам/ и какво да видя ?
          Металния държач е така изгнил от ръжда , че се откъснал от планките в двата края и стъклото е останало "висящо.
          За капак на всичко в резултат от моята принуд.интервенция ,рамената на "ножичните " водачи се бяха сгънали на обратно !
          Два часа борба докато ги измъкна и разбера на къде да ги "върна"! След дълго и принудително изправяне /митко чуков игра доста !/
          дойде сложния въпрос ? ами изгнилия държач? След кратко умуване , и търсене на подходящ профил , намерих алуминиев "П" образен
          /такъв имаше край мен в базата / , прихващане на старите планки към него с винтчета и PU-50 , почистване на гумата и залепване съ същия полиуретан към стъклото и ал.профил едновременно ! За всеки слуай притисконе с 1 голям керпеден !/малко хълтави профила щото е с 2- 3мм по широк/ , 24 часа и след това монтаж обратно .На другия ден същата процедура и с десния прозорец! Съмняваше ме , и се оказах прав ! Изгнил и той . Въпрос на време да стане аварията и там!
          Та качвам и някоя снимка , за жалост от 2 рия етап .Не се сетих да направя в началото ,когато всичко беше на мармалад във вратата.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 5.JPG
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5711008Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 1.JPG
Прегледи:1
Размер:109.1 КБ
ID:5711009Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 2.JPG
Прегледи:1
Размер:89.2 КБ
ID:5711011Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 3.JPG
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5711012
          Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
          Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

          Коментар


          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Търсих си кормилна щанга която огънах преди година може би.. Най накрая я "подсилих". Понеже ако само я бях изправил, рано или късно щеше да се върне в същото състояние. Затова отидох в един арамтурен двор и къпих тръба 3/4 ако не се лъжа (26.9 външно - 22.9 вътрешно). Монтирах направих реглаж пак да си изправя волана и всичко ОК.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160414_150047.jpg
Прегледи:1
Размер:167.0 КБ
ID:5711182

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160414_182430.jpg
Прегледи:1
Размер:118.9 КБ
ID:5711183

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160414_195311.jpg
Прегледи:1
Размер:62.1 КБ
ID:5711184

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160415_174454.jpg
Прегледи:1
Размер:83.6 КБ
ID:5711185


            Сега имам молба към който има монтиран демфер на предна щанга. Ако може да се видим в София да си сваля размери на планките които държат демфера и да си го преместя отпред.
            LR Discovery 300Tdi 1996
            Subaru Outback 2.5 1998
            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

            Коментар


            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
              Кво направих днес !!!, диско 2 тд5
              Я да видя от къде да почна ...,,преди 2 дена стъклото на шофьорското място, което издаваше страшни звуци при смъквани и вдигане , изчатка силно няколко пъти при продължаващо напъване от моя страна да се затвори и... не се затвори!
              Последва разглобяване на другия ден /а въобще си нямах представа кво и откъде да разглобявам/ ...
              Преди 2 дни играх същото упражнение - смяна на лостовия механизъм на предна лява врата. За да е по-лесно на следващите майстори, ще го опиша накратко. Необходими инструменти:
              - кръстата отвертка (препоръчвам да е яко магнитна!), за болтовете на кората;
              - вилица, за вадене на дюбелите на кората (може и със здрава плоска отвертка);
              - камък 5/16" (или 8 мм), за болтове № 1-6 (на снимката) и за 2-та на държача на стъклото;
              - торкс 3, за демонтаж на мотора.
              Отделяте си поне 1 час време и започваме. Развивате болтовете, които държат кората (има 1, който е под дръжката за отваряне). С вилицата вадите дъбелите на кората, но я държите да не падне. Откачате кабела на колонката на радиото и кората е демонтирана. Разглеждате прикачената снимка (снимката е от поста на gogoll, вратата е дясна). В ютуб пишат, че болтове 1 и 2 може само да се разхлабят, но аз препоръчвам да се развият и 6-те, за да има повече място при свалянето на механизма. Откачате кабела на мотора. Сваляте стъклото, докато видите 2-та болта в краищата на държача и ги развивате. С една ръка придържате стъклото нагоре, с другата вадите механизма с мотора. Монтажът е по-лесен. Ае ...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Врата предна дясна.JPG
Прегледи:1
Размер:84.8 КБ
ID:5713611
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                Преди 2 дни играх същото упражнение - смяна на лостовия механизъм на предна лява врата. За да е по-лесно на следващите майстори, ще го опиша накратко. Необходими инструменти:
                А аа..не съм само аз да се човъркам с проклетите врати!!!
                Колега Трапер , добре си описал стъпките по разглобяването и необходимите инструменти , само не разбирам защо махаш болтове от 1-4, които държат моторния мех. за стъклото !? Или ти под лостовия механизъм имаш в предвид за стъклото а не за бравата на вратата!
                При мен се наложи и още разглобяване за да извадя стъклото на вън !
                Рамката /черната която е водача на стъклото / се държи на два торса в двата края на вратата и още 1 болт мисля 10 в дупка малко под огледалото ! След това най- ниско вътре във вратата/в ляво и дясно / още по 1 бр ф10 на всяка страна където е водача за стъклото ./Те са със заварени гайки на планки към самата врата! При мен фабр.дефект, гайката заварен на страни и някой инглиш е сложил друга ..аамаа как се държи контра ,да го е..ва!!!/!. Между впрочем установих че от тези болтове може да се регулира рамката на стъклото !!! Както и на горе и на долу , така и на вън и вътре /към купето / . Така ако на някой му "свири " от врата когато кара с по висока скорост примерно като мен , и се чуди ... от тези можеш си регулираш рамката така че да уплътни и няма проблем .
                Още нещо , шофьорската брава от вън се отваряше малко със рязко дърпане!!!! / така го взех/,, Чак 3 години по късно сега де , разбрах че и това може се регулира!! Просто лостчето което слиза от дръжката към бравата се освобождава от една малка пластмаска и се завива няколко оборота /има резба в долния край / и се намаля луфта .Сега вратата се отваря докато я докосна!
                Сори че не го снимах за да го покажа , ама бях се изнервил а и не бях сигурен какво точно правя!
                Сега е друго.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-05-16, 08:33.
                Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                Коментар


                • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Аз пък на едно Д2, заради една протекла гарнитура на гъза на автомата, свалях раздатка и всички прилежащи карантии. Пълна свинщина.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Днес, понеже е полуработен ден и ми остана време, оправих на "новото" Диско традиционния проблем със задните джамове. И понеже пак ми остана време реших да погледна защо тази зима махах лед и сняг от предния джам при условие, че имам подгрев. Минах по цялата верига, всичко работи. Оказа се най-тъпия възможен проблем, толкова тъп, че почти да го пропусна - някой от предишните собственици е сменял предния джам (сложен е правилен с подгрев), моргаджията като е свалал джама за по-лесно е резна жиците с нож (срязани с под ъгъл), тоз дето е слагал новия джам си го е преместил и е оставил жиците да висят - той все пак не е жичкаджия. На всичкото отгоре подгрева си работи перфектно. Хвана ме яд, по-малко щеше да ме е яд ако просто нагреватяля в стъклото беше изгорял. Все пак за другата зима съм подготвен. Рапорт даден. Остана ми още време...

                    Коментар


                    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Привет на всички,

                      Малко да повдигнем темата.
                      Преди дни просто ей така реших да си почовъркам по Диското ( 1999г, ТД5, автомат ). Гледах за течове, омазнявания и прочие. След като махнах пластмасата над радиаторите забелязах че вътрешния радиатор ( охлаждащия антифриза ) се е сдобил със сериозно кече съставено от треволяци, пухчета, умрели насекоми и всякаква подобна гняс. Веднага на пароструйката, преди това за по-добро оттичане махнах отдолу пластмасата, която е захваната за гредата между радиаторите с два болта. След изпръскване откъм перката и внимателно миене между радиаторите отдолу изтече материал за половин възглавница. Не съм имал проблем със загряване, но мисля че навреме махнах това което се беше натрупало.

                      Поздрави
                      "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

                      Искам България чиста!!!

                      Коментар


                      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        Поздрави и от мен.
                        След моите перипети по Софиска околия ,Искам да отправя една ГОЛЯМА БЛАГОДАРНОСТ за колегата Аndro 160
                        Старши участник


                        Стана така че се ударихме с 1 софиянец /с ъс 1 сапунерка С-2 / и на първи поглед -изкривена врата ,сцепена задна гума и счупена джанта.Това е само малката щета !
                        Следващите 2 дни не мога да открия защо Диското не мога го вкарам в пътя след 60км/ч!?
                        Следствие на удара задната джанта изкривява задният мост ,като отваря ъгълът на сходимост със 1.5см!
                        В пущинака който се намирах /едно село между Радомир и Ковачевци / не знаех какво да правя и изобщо как ще се прибера до Шумен.
                        Тогава звъннах на няколко колеги от форума и .. бат АДРО казва : абе идвай тука и ще видим кво ще правим.
                        Последва смяна на главина ,полуоска , диск ,докато се установи че мостът е крив!.. Баси удара !
                        На другия ден сваляне , изкормване на всичко ,друг мост и събиране обратно .стествено всичко си дойде на мястото ,както и нова джанта и гума .Вече се прибрах но Ако не беше той , сигурно още щях се лутам из софия и да търся кой и къде да оправя камиона, и да слушам ела след 3 дена , днес няма стане и т н т .!
                        Съжалявам че не направих снимки ,за да ги кача тук.Бързах много а и имах хора да прибирам.
                        Мисля че тук е мястото да изразя личната си благодарност .

                        С пожелание на безаварийни километри на всички .
                        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                        Коментар


                        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Здравей те,през май месец пистовия ремък на моето Диско1 300тди започна да просвирва,покрай смяната му реших да сменя и водната помпа (имаше лек шум).Новите ремък и помпа дойдоха,запретнах ръкави и го разхвърлях на бързо,като извадих старата помпа и я сравних с новата,ми се изясни нещо което ме мъчеше от както го имам.Лятото хванех ли по-продължително изкачване стрелката на температурата тръгваше на горе.Смених виското,промивах няколко пъти радиатора и резултат никакъв.

                          Това е старата помпа

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_2516.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5737044

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_2520.jpg
Прегледи:1
Размер:83.2 КБ
ID:5737045


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_2519.jpg
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5737046

                          А това е новата

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_1img_2518.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5737047


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_2img_2517.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5737048

                          тук сравнени двете

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_2515.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5737049

                          ясно се вижда разликата в размера и формата на лопатките .
                          След смяната на помпата повече не е загрявал,дори и в най-големите жеги с климатик и с ремарке, стрелката е като закована.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_4009.jpg
Прегледи:2
Размер:102.2 КБ
ID:5737051
                          Трагичното не е смъртта, а животът, който
                          хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                          Чарлз Буковски

                          Коментар


                          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            Полезно
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Каква е новата помпа?
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                Помпата я взех без никакви изисквания от моя страна,вижда се и цената от която ми направиха и отстъпка.Пише че е испанска ,не знам нищо за марката.


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_4423.jpg
Прегледи:1
Размер:93.2 КБ
ID:5737053

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_4424.jpg
Прегледи:1
Размер:78.5 КБ
ID:5737054
                                Трагичното не е смъртта, а животът, който
                                хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                                Чарлз Буковски

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X