Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Онова на рамата е само утайник, а аз съм си сложил още един филтър-утайник. Намира се до основния, но само под капака на моето Диско

    Коментар


    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      Димо ЙордановСтарши участникИ най-полезното - смених фалшивия десен тампон на мотора с истински, което тотално ликвидира вибрациите, които ме тормозеха от сума време.

      И какъв беше "фалшивия " и от къде се сдоби със "истинския" тампон , ако може да споделиш?


      Да разкажа малко и за смяната ми на гор. помпа . Дойде от / Исланд 4х4 / за около 10 дена със разни други дреболии.Между другото
      със старата помпа ,която не даваше никакви признаци да работи /и след демонтажа с подаване директно на 12 В. също/ Дискотеката си палеше без никакво "чудене " и си вървеше без проблем! НО до около 60-70км/ч .От там на горе забива муцуната и не можеш изпревари и спрял автобяс!
      С малко "мъки " монтирах новата помпа /докато схванах тънкоста / иии след това контакт , 30-40 сек. "бъззззкане" спря ,,, и джипа си запали от ряз.!! Мога се похваля че след интервенцията , предшествана със затапване на ЕГР , почистване на входящия колектор , почиств. на малкото клапанче в гор.филтър и новата помпа , джипката стана една идея по- жива . А и не пуши черно от аспуха при подаване на повече газ.За сега 500км всичко е ОК.... А дано.!
      Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
      Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

      Коментар


      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        Днес, изчистих всички радиатори, протече плочката на дросела ( мотроник V8 4,6) изолирах я.

        Разглобих и изчистих всички канали при чистачките.

        Рапорт даден.

        Коментар


        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение

          И какъв беше "фалшивия " и от къде се сдоби със "истинския" тампон , ако може да споделиш?
          Фалшивият беше някакъв - не съм сигурен дали беше бритпарт или олмейкс. С времето се "изпече" съвсем и се вкамени. Буквално
          Истински (външно се различава само по емблемата) взех от Андро.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Здравейте и аз след като станах собственик на това "животно" Диско 2 реших на му сменя маслата на дифове и кутии защото стария му "господар" не е и знаел , че същите се сменят.
            Източеното беше доста по-гъстичко от налятото, а от раздатката изтече не повече от 200-300гр. Съответно и аз си напълних пазвата с масло от скоростната хем бях прочел тук , че трябва да се пазя от нея
            За гресиране обаче намерих само една гресьорка на задния кардан.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12032526_10204896832881071_1043802957_n.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5681470

            Други снимки не мога да приложа защото ск. кутия си каза своето
            L.R. Discovery 2 TD5
            Suzuki SV1000

            Коментар


            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Фалшивият беше някакъв - не съм сигурен дали беше бритпарт или олмейкс. С времето се "изпече" съвсем и се вкамени. Буквално
              Истински (външно се различава само по емблемата) взех от Андро.
              Дааа сега разбрах. А как се търси НЕфалшив на английски в тяхните сайтове ? Питам щот моя дв. тресе "малко " на празен ход , особено като е студен .Та за това мисля го предвидя за смяна в близкото бъдеще.И не са ли поне 2 тампоните?

              Между другото , някой имали идея за следното:
              Диското е със възглавници от зад , та скоро правих малко профилактика и разни смени по въздушното .Сега Оставял съм го на горно положение около 10 дена/във гаража с изключен акумулатор/ и не кляка на никоя страна. Последствие беше събран /от друг ремонт/ и се кара всеки ден . Ако го оставя на равно място няма проблем.! Но ако спра на една страна , дясната я намирам "клекнала след час някъде.И сякаш имам наблюдение че става само когато е спряно и наклонено страни /само на дясно де/?
              Също установих че предна дясна пружина е доста по клекнала от лявата! със 2-3 см.! Както и задната възгл. също със 3см!
              Въпросът е може ли шибаната пружина да прави мизерия и на въздушната възгл. ?
              Май стана много разяснението.
              п.п Пружините ще бъдат сменени другата седмица и двете , и тогава ще видя !
              Приятни разходки на всички по празниците . За независимостта на БГ де .
              Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
              Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

              Коментар


              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
                Дааа сега разбрах. А как се търси НЕфалшив на английски в тяхните сайтове ? Питам щот моя дв. тресе "малко " на празен ход , особено като е студен .Та за това мисля го предвидя за смяна в близкото бъдеще.И не са ли поне 2 тампоните?
                То и при мен така се почна - отначало само на студено и като загрее спираше... и заради това си мислех, че е малко вероятно да е от тампона. По сайтовете на оригиналните тампони пише genuine и обикновено има едно G на края на номера. И да, тампоните са два на мотора, един на скоростната кутия и един на раздатката.

                За въздуха аз не мога да ти помогна - мойто си е на пружини от завода.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
                  Дааа сега разбрах...
                  Ако го оставя на равно място няма проблем.! Но ако спра на една страна , дясната я намирам "клекнала след час някъде.И сякаш имам наблюдение че става само когато е спряно и наклонено страни /само на дясно де/?
                  Също установих че предна дясна пружина е доста по клекнала от лявата! със 2-3 см.! Както и задната възгл. също със 3см!
                  Въпросът е може ли шибаната пружина да прави мизерия и на въздушната възгл. ?
                  Май стана много разяснението...
                  Въздушното отзад на Д2 няма общо с пружините. Провери си данните на височинните (ножичните) сензори - трябва да са еднакви, ако не - калибриране. Ако да - облей възглавниците с течен сапун и гледай за мехурчета в 3-те положения за височина.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Въздушното отзад на Д2 няма общо с пружините. Провери си данните на височинните (ножичните) сензори - трябва да са еднакви, ако не - калибриране. Ако да - облей възглавниците с течен сапун и гледай за мехурчета в 3-те положения за височина.

                    дА прав си , и аз така мисля .Но джипа стои видимо и не само видимо със 3 см. по ниско на дясно ! и от пред и от зад!
                    Преди да сложа възглавницата я надух и облях с вода със смес от пянообразувател /добавка за бетон която се пени 100 пъти повече от веро или сапун/ и нямаше мехурчета и балончета!!после стоя поне 10 дена надута .Бях на почивка и като се върнах си стоеше пак там!!
                    няма логика.
                    За ножичните датчици ,,,, сменях точно този, На тази възгл. но и предишния си беше по- на ниско с 3 см.! /от Андро го взех/
                    не съм калибрирал нищо . Тук няма къде да го направя.
                    Ще потърся къде да го закача. А и ми хрумна че мога механично да го "повдигна" с 1 см. примерно !
                    Гледах някъде мисля в" туба" някъв "островитянин -Робинзон" ги беше подложил с едни планки малко по нагоре !
                    Кво пък , и аз съм експирементатор.
                    Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                    Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Първоначално публикуван от baro_bg Преглед на мнение

                      [ATTACH=CONFIG]825977[/ATTACH]
                      Защо ли ми се струва, че пак ще сменяш масло!
                      На снимката не виждам ATF или MTF, каквото се налива в кутията.
                      Ако си сипал 75W, сменяй го веднага, докато не е умряла.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        Не намерих да пише ATF или MTF, но това ми дадоха от магазина GL4....
                        L.R. Discovery 2 TD5
                        Suzuki SV1000

                        Коментар


                        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Къде прочете какво трябва да сипваш?
                          Спирай и го смени с АТФ или МТФ94.
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            Нещо не схващам за което се извинявам, но ще цитирам ваши постове:
                            "От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                            #160 PinMaster - Ами правилно ти е казал майсторчето - незнам кой е постнал данни от аутодата, аз не съм съгласен в ръчни скорости да се сипва АТФ... "
                            #161 stargazer - То лошото е, че и самите ЛР по едно време са твърдяли, че трябва АТФ за R380. После подписват договора с Texaco и пишат в ръководството, че трябва да се кара само с MTF94, което Texaco го доставят само на тях и дълго време беше "тайна" какво е точно и не се намираше дори от местните дистрибутори на Texaco - само при дилърите на LR. Ама минаха години и се разбра накрая, че MTF94 си е 75w80."
                            L.R. Discovery 2 TD5
                            Suzuki SV1000

                            Коментар


                            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Ок, но какво общо има 75/90 с МТФ94?
                              Принципно трябва да е едно от двете - АТФ или МТФ 94 (цитирал си на stargazer изказването). Но не и 75w.
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                75W-90 съм сипал на дифовете и раздатката , но не става въпрос за него. В скоростите съм сипал другото от снимката 75W-80 GL4, за него става въпрос. А от по–горния пост в който съм цитирал stargazar е написал , че е едно и също с MTF94.
                                L.R. Discovery 2 TD5
                                Suzuki SV1000

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X