Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    Междувременно се захванах с поредния "тунинг" на watts link-а отзад. Мисля, че вече намерих решение, което ще работи трайно на повдигнато окачване, но подробности и снимки - след монтажа.
    Време е за отчет:
    1. Двете външни "втулки" на watts link-ът бяха тотално разбити за около 9 месеца. Съдържанието на изделието е ето това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2218.jpg
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:5662413

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2220.jpg
Прегледи:1
Размер:444.3 КБ
ID:5662414
    Аз лично очаквам малко повече от безалтернативно изделие с най-ниска цена от около 30 паунда на бройка.

    Ключът от палатката е в увеличения ъгъл на задния мост в следствие на лифта (в моя случай около 9см общо). Оригиналните втулки макар и сферични, имат ограничен ъгъл на работа заради височината на външния пръстен, който стърчи по около 2мм извън тялото на линка.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2210.jpg
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5662415

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2211.jpg
Прегледи:1
Размер:108.9 КБ
ID:5662416

    Размерите на оригиналната втулка са 39мм външен диаметър, 14.1мм вътрешен диаметър, 45мм височина на сърцевината и 30мм височина на външния пръстен.

    Избраната алтернатива - аналогична по конструкция втулка за заден носач на една камара мерцедеси с размери съответно 40/14.1/48/24мм.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2221.jpg
Прегледи:1
Размер:434.9 КБ
ID:5662417
    Единственото необходимо преработване е фрезоване на отворите в линка от 39 на 40мм. "Вилиците" на щангите спокойно поемат допълнителните 3мм от височината на сърцевината.

    Резултатът е това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2215.jpg
Прегледи:1
Размер:61.0 КБ
ID:5662418
    В този вид втулките стоят на около 60% от максималния си ъгъл при покой. С оригиналните в покой беше обран почти целия им ход.
    Ще видим колко ще изкарат. При всички положения, дори и да карат по 6 месеца, все пак тия струват по 20 кинта (има и по-евтини и по-скъпи), а не по 80.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      Днес минах през един канал да видя джипа отдолу как е за течове и други глупости и видях мокро по преден десен амортисьор. Отворих капака и гледам разширителният съд мокър. Капачката е нова и загледах от страни и видях че изпуска където двете части са слепени една за друга.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11292608_10153393199153430_540229689_n.jpg
Прегледи:1
Размер:51.7 КБ
ID:5666860

      Звънях на няколко магазина все няма. Втора употреба - няма. Звънях във Варна от където си взимам части за Субаруто (имат и за Лорд-а) там има но чак за утре. Реших един последен опит в София и взе че се получи. Магазин за Лорд-а имаха налични 2бр и аз взех единият. Явно и тази част им е от детските болежки 56лв Britpart (в UK 12GBP). Монтирах покарах и ЗА СЕГА няма проблеми.... Дано и няма скоро

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11419754_10153393581758430_949103929_n.jpg
Прегледи:1
Размер:48.9 КБ
ID:5666865

      Така установих че Бритпарт-а не са от най-качествените(дано издържи). Ушите с които се захваща не бяха разпробити правилно и трябваше да доразширя дупките.
      LR Discovery 300Tdi 1996
      Subaru Outback 2.5 1998
      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

      Коментар


      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        Минаха точно 10 месеца от както установих че губя течност за съединителя. Последната седмица почна много да губи по 100мл за 12/14км. В събота купих от една фирма (само тя го намери) "ремонтен комплект". Въпросният комплект е 1 гумичка на буталцето и една в края на цилиндъра. Отлагах го толкова време този ремонт, защото се претиснявах като сваля помпата да не изпадне въпросният шиш на помпата (clutch pushrod). Е познайте дали не изпадна

        Какво направих. По инструкции от англичани:
        1. Развих 2-та болта на помпата (преди месеци махнах въпроснят демфер, защото и той течеше)
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150619_141515.jpg
Прегледи:1
Размер:144.6 КБ
ID:5667698

        2. Натиснах съединителя няколко пъти и помпата излезе колкото болтовете позволяваха. Това го направих с цел да не е спекла и докато напъвам да не издърпам и шиша.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150619_142021.jpg
Прегледи:1
Размер:124.1 КБ
ID:5667699

        3. Развих тръбичката към помпата и издърпах помпата. Естествено излезе без крайното "маншонче" и вътре не беше много хубава гледка.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150619_142743.jpg
Прегледи:1
Размер:138.1 КБ
ID:5667700

        4. За да го изкарам изцяло напънах през отвора на тръбичката със спринцовката. Последва почисване , слагане на новата гумичка. Почистване на помпата със спирт отвътре, сглабяне на помпата, монтаж на "маншона" и пълнене със спирачна течност, за по-лесно обезвъздушаване.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150619_145548.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5667701Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150619_145641.jpg
Прегледи:1
Размер:130.6 КБ
ID:5667702Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150619_151133.jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5667703

        5. В следващият момент установих че шиша е изпаднал и падна едно чудене. Как по дяволите да го сложа. Не ми се свалят скорости...ммм не виждам пластмаската за която говорят англичаните... ами сега... /???? да сложа помпата направо със шиша и тя ще си легне??? ... още питанки... няколко снимки....

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150619_152543.jpg
Прегледи:1
Размер:145.2 КБ
ID:5667704 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150619_153013.jpg
Прегледи:1
Размер:173.5 КБ
ID:5667705 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150619_154027.jpg
Прегледи:1
Размер:102.8 КБ
ID:5667706 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150619_154246.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5667707 ...

        6. Ясно си личи от снимките че този прът/шиш е лягал на вилката без никаква пластмаса. Нищо не го е държало там поне през последните 2г(от тогава е мое притежание). Реших да пробвам да пъхна пръта намазан с малко грес и дано залепне за вилката. То взе че стана:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150619_154523.jpg
Прегледи:1
Размер:107.2 КБ
ID:5667708

        7. Монтаж на помпата обратно, мазане със силикон където ляга (преди това почистване), обезвъздушаване със спринцовка отдолу нагоре.. помпане многоо и за сега 80км тестване градско няма проблем. Дано няма скоро проблем пак. Ако ли не.... нова помпа..

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150619_161211.jpg
Прегледи:1
Размер:135.6 КБ
ID:5667709

        Ето каква пластмаска трявба да има там някъде
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:new-clutch-fork-004_002_1.jpg
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5667710

        Естествено проблемите не спират.

        По време на тестовото каране сипах нафта на бензиностанцията и джипа не иска да запали. Върти, но неще (позната работа). Изгасна един път и в движение. След малък престой пали. Преди около година и нещо го правих въпросният имобилайзер (spider). Разглобих конзолата средната (вече за 20мин) и го изкарах. Разгледах го с лупа и нови 2 спукани спойки. ... Ами сега ? Трябваше още първият път да направя всички спойки около релетата,но... който не мисли на време го прави по 2 пъти. Този път направих спойките и за сега е ОК (но до кога е големият въпрос ???? ) . Снимки на този процес нямам, но ето две снимчици да покажат за кое става въпрос:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dash22.jpg
Прегледи:1
Размер:34.4 КБ
ID:5667711 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dash20.jpg
Прегледи:1
Размер:28.0 КБ
ID:5667713

        Следващият път (дано няма такъв) направо байпас :

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4260098.jpg
Прегледи:2
Размер:48.8 КБ
ID:5667712
        LR Discovery 300Tdi 1996
        Subaru Outback 2.5 1998
        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

        Коментар


        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Викторе, като гледам и ти като мен си се надънил на кашон с проблеми.
          За три години и 20-30х км имам изписана половин тетрадка ремонти, като половината съм забравил да ги пиша.

          Да не е само спам, днес си смених горивните филтри. Три часа за допълнителния и 3 минути за оригиналния. Но всичките ла*на в утайника на допълнителния. Елемента му струва 1.50лв срещу 8 за китайски на оригиналния.

          Коментар


          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Здравейте колеги,днес приключих газификацията на Range Rover Supercharged 4.2.Колата ми хареса как върви и на двете горива.Разхода че го видим в последствие.Само да споделя,че е много трудна за работа.
            Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
            АСК Ален Мак

            Коментар


            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              Смених си най-накрая хидравличната помпа. Старата имаше около 3мм радиален луфт и в сряда вече протече като лейка. Интересно, че най-големият зор при смяната се оказа развиването на тръбата за високо налягане от щуцера на помпата - хем завряна, хем запекла здраво... Попътно смених и разни о-пръстени по трасето, включително и този на капачката на казанчето. Няма вече паразитни шумове, нито в движение, нито при палене и гасене на двигателя.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Изкормиха ми ЕГР клапаните.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Какво точно се случи? Какви са последствията за "тролейчето"?
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Какво точно се случи? Какви са последствията за "тролейчето"?
                    Отпуши се.Почти няма турбо-дупка.
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                      Изкормиха ми ЕГР клапаните.
                      Как става това? Мисля, че бях гледал някакъв кит за това! Ако е така да взема да си поръчам да ги изкормя и аз.
                      Последно редактирано от Жоро Танев; 20-08-15, 09:42.
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар


                      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                        Как става това? Мисля, че бях гледал някакъв кит за това! Ако е така да взема да си поръчам да ги излормя и аз.
                        Твоят е запушен, а Марто е с тройка
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                          Твоят е запушен, а Марто е с тройка
                          Мерси
                          Георги Танев (0+)
                          Land Rover Discovery 1 300 TDi
                          Land Rover Club Bulgaria
                          0887 930 238, 0878 797 768

                          Коментар


                          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                            Как става това? Мисля, че бях гледал някакъв кит за това! Ако е така да взема да си поръчам да ги изкормя и аз.
                            Мойте 20 стотинки по темата, ефект нулев само пуши повече и трака повече, виж след като му смених и инжекторите с нови ефекта е друг, цената на ремонта също....

                            До тук мога да споделя с по голям интеркулер и нови инжектори, пипната помпа върви и дърпа ама само до 40км след това си е трактор колкото и да настъпваш по бързо не набира.

                            Следва смяна на турбината с нова, новата си седи в кашона вече 3та година а старата не се предава нищо че е на 300000 километра Масло не харчи, макар и да тече от всякъде маркира си доволно на щеката до смяна не мърда с повече от 1мм максимум 2мм.
                            Кара се като спортна кола, макар да е повече спортна табуретка......

                            Коментар


                            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
                              Мойте 20 стотинки по темата, ефект нулев само пуши повече и трака повече......
                              Ефект нулев - да, ако затапваш коректно работещ ЕГР. Ако затапваш обаче такъв, който вече е понастинал, ефектът е повече от осезателен.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                Ремъка на зеления кашон беше хлабав. Натегнах го и след малко се скъса. Взех Соломоновско решение. Зарязах го и подкарах осмака.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X