Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

    Нещо не се разбираме май...Едно е да затяга в завой,друго е да провлачва колело.Има разлика.И тя се изразява в счупена трансмисия...
    Междудругото да ви светна...10% зацепено задно не се усеща.Ама ич.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

      Първоначално публикуван от countryman Преглед на мнение
      Затягат, ма...... им. Всичките затягат. То затова е и сервизния бюлетин. И моя затяга.
      Не са всички.Тия дни се качих на един,ама произведен 2005г с БМВ мотор,дизел.На 90 000км.Веднага навих волана...все едно няма 4х4...ама като пипнеш газ-та се усеща яко.Явно немците са оправили проблема със задния диф...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

        Май се разбираме, но явно затягането в завой явно не е първи признак на скапано виско, щом като и при абсолютно изправно пак го прави.
        Колега Нинджа, как измерваш 10 тината процента, които не се усещат?
        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

        Коментар


        • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

          И при мен го има затягането на волана в завой при сменена виско муфа и се появява когато си иска , интересно дали го има затягането при свален кардан ?
          AUDI A6 2.8 V6 Quattro

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

            Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
            Колега Нинджа, как измерваш 10 тината процента, които не се усещат?
            С опит.Има коли и ...коли...
            По принцип ,виско се мери с динамометричен ключ.В случая с Фрийлендъра,колкото повече е "фирясъло",толкова е по-проходима колата.Лошото е че на асфалта почват да падат карантиите.

            П.П. Със свален карадан няма затягане.А и няма от къде да дойде...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

              Първоначално публикуван от Димитър Радев Преглед на мнение
              И при мен го има затягането на волана в завой при сменена виско муфа и се появява когато си иска , интересно дали го има затягането при свален кардан ?
              Няма го! Цяло лято карах без кардан и мога да кажа, че колата става коренно различна.

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                Няма затягане без кардан! Нинджа, дай стойности за динамометричния!
                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                  Вчера като ми монтираха светлините мина колега с Фрилендър и каза, че са му мерили на валове и съотношението е 60 : 40, а не 90 : 10 ?
                  Понеже и Нинджата каза нещо подобно.
                  Обаче нали само черна нинджа може да бие друга черна нинджа, та нека който е мерил да каже!
                  VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                    Незнам точно какво означава "мерене на валове". Ако това означава, че валовете не са "активни" (тоест задвижването не идва от тях) и се мери колелата какво усилие предават на валовете, мисля 60:40 да е нормално, даже трябва да е 50:50.
                    Принципа е, че винаги когато има разлика между преден и заден мост виското сработва и прехвърля и към задния мост. Работи 90:10 само когато се движи направо без да буксува. В завой (остър) се получава разлика във въртенето на предните и задните колела (както и между вътрешни и външни за завоя колела) и виското затяга. Примирил със се с това. Моето решение е острите завои (при маневра с навит докрай волан) да ги правя с МИНИМАЛНА скорост, за да не напъвам излишно трансмисията. Все пак виското приплъзва по малко и ако му давам шанс да приплъзва (маневрирайки бавно) мисля че не товаря прекалено трансмисията. Според мен най-убийственото за трансмисията е да се правят остри завои "на ръчка", тоест с много газ.
                    В случая, когато колегата е качил колата на валове, предните гуми са завъртяли предните валове и понеже задните са останали неподвижни, виското е сработило и е прехвърлило въртящ момент назад, задните гуми за завъртяли задните валове и джипката е минала в режим 4x4. Съвсем нормално според мен.
                    Аз мисля, че виското прехвърля плавно в диапазона 10%-50% в зависимост от разликата във въртенето на преден / заден мост. Колкото е по-голяма, толкова повече прехвърля назад. Което вероятно означава, че при завои по планински път да кажем, задното помага с едни 20-30% (теоритизирам само) и това се отразява благоприятно на устойчивостта на колата.
                    В първите Freelander-и (до към 2001) конструкторите са заложили леко "изоставане" на задния мост, да кажем с 0.05% или нещо такова (има точни данни в интернет) което е държало виското винаги под леко напрежение, от което то започва да се "опича" постепенно (силикона вътре), и започва да затяга, държейки трансмисията под все по-голямо напрежение докато в един момент изгърми. Обикновено май към 60-70 хиляди км. е ставало в началото.
                    Когато новите тогава Фрилендъри започват масово да гърмят раздатки и други такива поради опечено виско, инжинерите правят коригирана версия на раздатката, в която това "изоставане" е намалено или елиминирано съвсем. Освен това новата раздатка е с подсилени лагери и т.н. - по-малко податлива на трошене. Също доколкото знам старата раздатка изобщо не се произвежда след 2001-2002 година, тоест всичките сменени след това би трябвало да са от новите. Мойта също е сменяна преди 3 години в Англия.
                    Интересно ми е някой да каже дали е трошил раздатка сменяна след 2003 година или на Freelander произведен след 2003 година.
                    Също ми е интересно да споделите впечатления от колата как се държи без кардан - разход на гориво, проходимост, шумове и т.н.
                    Чудя се дали има смисъл да правя това упражнение през пролетта.

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                      Моята раздатка я смених. С друга втора употреба от Англия. Преишната като че ли боботеше малко преди да се скапе, новата не шуми. На старата колегата Рангел Писов може да каже какво и е било.
                      Така или иначе като се счупи карах само на предно. Първо бях със зимните гуми и ми се стори много кофти, после сложих летните малко по-широки и ниски и всичко си дойде на мястото. Имах съмнения, че ще е по-зле от кола само с предно, но за лятото ако върви по асфалт според мен е по-добре даже! Колата е по-пъргава, няма го затягането, май наиситна дава около половин до литър разлика в горенето и най-важното - щади раздатката. За себе си съм решил така - предно предаване, а когато има сняг - с кардан /подчертавам когато има сняг, защото сега е зима, но сняг няма и съм пак само с предно/
                      Хубаво е ако се наложи смяна да се търси от новия модел раздатка, но те и сега ги няма много, та чак да се избира...
                      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                      Коментар


                      • От: Съвет и мнения относно Land Rover Freelander

                        Във форума има опция за търсене по ключова дума, както в ... ами всички форуми. Идеята е че хората са писали нееднократно и не им се повтаря.
                        Те ето какво излиза тук : http://www.offroad-bulgaria.com/sear...archid=1515705

                        Модела няма две бази, а просто три врати с демонтируем таван и част зад Б колоната и пет врати.
                        Скъпа или евтина поддръжка е повече субективно понятие в зависиомост от възможностите и сравнението.
                        Аз лично го харесвам, но версията с фейслифта след 2004та, където има и по-малко бъгове. Мотора мисля си е е техен, ако под това трябва да се разбира "оригинален".
                        За разхода също си спомням, че широко се обсъждаше в някоя от темите, но колегите с такива може и да си кажат пак.
                        ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                        lre-bulgaria.org

                        Коментар


                        • 2.0 ТДИ - Ровър мотор, монтиран на всички ровъри (части за него по моргите колко искаш), разход с читаво виско град/извън 6,5л/100 (без кардан 5)

                          И това трябва да се изгледа: http://youtu.be/bpLx1pa6wBM

                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-09-12, 08:40.

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                            Колега, по книжка му дават 7,7 смесен разход на 2.0d двигателя. Съмнява ме да си постигал по-нисък от него. При мен е точно такъв - между 7,5 и 8,0 литра за 100км смесено каране, с бокс на покрива и ползване на климатик, аз, жената и детето плюс багаж, гумите са ми 215/65/16. Може би само извънградско по хубава магистрала, сам човек без багаж може и да постигне под 7,0 на сто, ако не се ползва климатик и не се напъва колата повече от 100км/ч ...... На моя му навъртях за 6 месеца 10000км и проблеми не съм имал след първоначалното обслужване, само централното на шоф. врата сдаде багажа, но както каза и ти - части по моргите колкото искаш. За сега съм доволен от покупката, чакам зимата да му взема едни нови гуми и да видим как ще се справя в снега.
                            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                            2007 HOMDA FMX 650

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                              Един въпрос към собствениците на Фрилендър: има ли колата реално междуосов диференциал /м-у преден и заден мост/ или ролята му се поема от виско муфата. По логиката че колата разбива раздатката когато муфата е блокирала излиза че междуосов диференциал реално няма и колата работи като при парт тайм схемите /класически пример УАЗ/. Прилагам и схема на трансмисията от която обаче не ми става много ясно. Вижда се класическа ск. кутия като на кола с предно предаване - обаче от нея не излизат полуоски към предните колела ами изходящ вал към раздатката. Следователно в нея има междуколесен диференциал м-у предните две колела и изходящ вал към заден мост през виското. Другия ми въпрос е за какво е бутончето на ск. лост - блокаж или бавни и какво точно прави?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:trans.jpg
Прегледи:1
Размер:76.8 КБ
ID:5444700
                              УАЗ 452АЭ 1975г.

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                                Няма междуосев диф!
                                Копчето на ск. лост .... нищо не върши. Тоест би трябвало като се изкачваш или спускаш ... да ти "помага" ... ако занесе на някъде бие спирачка.
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X