Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

    Размислите за акумулатора преместени ...ТУК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-01-10, 16:47.
    [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

      Здравейте,
      днес ми хвърлиха една оферта за Freelander 2005г, дизел от Швейцария. Бил собственост на банка и е каран само и единствено по асфалт. Напълно обслужен със сервизна книжка.
      Интересното е, че на ~100 000км му е сменен двигателя. Не ми стана ясно защо... сега бил на има няма 1000км (да не се наложи и тоя да се сменя след 100 000км ).
      На доста места във форума чета, че след 2002г доста от фабричните дефекти са премахнати, но не мога да намеря кои. По-точно ме интересува стоят ли проблемите със раздатъчната кутия, виско-муфата и турбо-компресора?
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

        За модела Фрееландер 1 -- за раздатката и виско проблема си остава. Ако прочетеш по- подробно ще разбереш, че това е въпрос на поддръжка. Демек на определени километри се сменя виско, но това не означава че ще спасиш раздатката. Трябва да се внимава с този автомобил
        [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

        Коментар


        • От: До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

          Колеги и аз съм се насочил към Фрилендър - само него мога да си позволя, мога да отделя около 8000-10 000 лв.
          Въпросът ми е какъв разход да очаквам от бензиновият мотор - градско като във Варна и от дизеля на BMW - TD 4 ??
          А извънградско как върви разхода на тези модели / мотори ?

          Съобщение от модератор:
          Моля, напишете си в профила от къде сте.
          Прочетохте ли това
          ...ЦЪК
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-06-10, 21:52.

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

            Има тема за разходите:
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...ашия-4х4

            А в този ценови диапазон далеч не си ограничен само до Freelander.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

              Здравейте,
              Нов съм в този форум и бая изчетох по темата Фрийлендър, защото съм се насочил към един дизел от 2002 година. Въпросът ми е към кой сервиз в София да се насоча, за да получа най-добра оценка на състоянието на избрания от мен джип?

              Предварително благодаря.

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                Първоначално публикуван от Dady Преглед на мнение
                Здравейте,
                Нов съм в този форум и бая изчетох по темата Фрийлендър, защото съм се насочил към един дизел от 2002 година. Въпросът ми е към кой сервиз в София да се насоча, за да получа най-добра оценка на състоянието на избрания от мен джип?

                Предварително благодаря.
                Здравей,
                може и като например ...ТУК разгледай темата.
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                  Благодаря 5-ракиев ,
                  Надявам се да са компетентни, щом имам Вашата препоръка!

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                    Знае ли някой, до колко е нормално при Фрилендара на пълен завой леко да пристъргва задното колело и да се товари мотора, също при потегляне на завой с по–малко газ, понякога да гасне?
                    Говорил съм с 2–ма 3–ма собственици,и при тях е така. Дали се касае за нормална особеност при модела или масов проблем?

                    Съобщение от модератор:
                    Моля, напишете си в профила от къде сте.
                    Прочетохте ли това
                    ...ЦЪК
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-01-11, 10:59.

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                      Първоначално публикуван от Nick K. Преглед на мнение
                      Знае ли някой,до колко е нормално при фрилендара на пълен завой леко да пристъргва задното колело и да се товари мотора,също при потегляне на завой с по–малко газ, понякога да гасне? Говорил съм с 2–ма 3–ма собственици,и при тях е така. Дали се касае за нормална особеност при модела или масов проблем?
                      Прочети темата.Тръгнал е да си ходи...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                        Кое си е тръгнало?
                        В постовете за тест на вискомуфа бях пуснал сервизен бюлетин на лендровър, в който пише, че това е нормално за модела и идва от вискомуфата. Какво се прави - нищо, обяснява се на клиента.
                        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                          Не е нормално да пристъргва задно колело при завой.Ако под "пристъргва" се разбира "провлачва",защото аз така го разбирам.Това означава,че виското е запекло и е започнал процеса на трошене на карантиите по трансмисията.Аз лично,в такъв случай ,не бих карал и 1 метър по асфалт,докато не оправя проблема...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                            А въобще ли не трябва да затяга в завой?
                            Защото в рапорта е точно това описано!
                            Имам приятел с чисто ново виско, чиято кола затяга в завой - така си и мисля, че е нормално при тези постоянно зацепени 10тина процента назад!
                            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                              Затягат, ма...... им. Всичките затягат. То затова е и сервизния бюлетин. И моя затяга.
                              Последно редактирано от CarTest™; 14-01-11, 16:39.

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                                И аз това имам впредвид - как тогава затягането да го таксуваме като тръгнал е да си ходи?
                                То че към по-да е здрава никоя кола не върви, или поне аз не съм чул някоя колкото повече време мине все по-здрава да става )
                                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X