Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

    С работещо виско на сняг е много добре а бе за НЕ екстремисти си е екстра.
    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
    freelander 1,8 2001g.

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

      Не съм съгласен. Freelander-а е по скоро изчислен да се използва с виското, без него много боксува дори и на асфалт по изнанагорно.

      Коментар


      • Въпрос относно закупуване на LAND ROVER Freelander

        Здравейте, изпадна ми една джипка и се чудя дали да си я купя.
        Става въпрос за Фрилендър 2001год 2.0 дизел 112к.с. автоматик, автомобила е внесен от Белгия юни месец е регистриран в БГ доста екстри има така като гледам, направени са му няколко ремонта, задните светлини не работиха сменяха му някаква платка незнам точно каква е хидравличната помпа е сменена тъй като нямаше грам хидравлика сега е малко твърдичка но дет се вика това е бях кахър, спирачките също са сменени на 170 000км уж но незнам къде да ги проверя тях.
        изчетох доста теми отностно този автомобил доколкото разбрах дават му голям разход не съм го засичал вмомента го ползвам цената която мога да го взема е 5000лв. може ли да ми дадете някой друг съвет защото наистина съм пред голяма дилема вмомента какво да правя
        Благодаря Ви
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Въпрос относно закупуване на LAND ROVER Freelander

          В този форум едва ли има човек, който да те посъветва да си купиш точно това...има славата на безкрайно проблемен модел. Може да намериш информация в раздел Ленд Ровър. Ако те мързи да търсиш, краткият отговор е не.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • От: Въпрос относно закупуване на LAND ROVER Freelander

            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
            В този форум едва ли има човек, който да те посъветва да си купиш точно това...има славата на безкрайно проблемен модел. Може да намериш информация в раздел Ленд Ровър. Ако те мързи да търсиш, краткият отговор е не.
            Не ме мързи колега да търся, напротив търсих доста и изчетох доста има хора който го харесват има хора който не го харесват, 50/50 общо взето на мен не ми трябва за офроуд а за автомобил за шосе и евентуално зимата на сняг, много рядко може да изляза на черен път.

            Коментар


            • От: Въпрос относно закупуване на LAND ROVER Freelander

              Търсиш Emanuilis във форума . На дълго и широко от първа ръка,ще ти обясни защо горното не е НЕ.
              Пътят е целта.

              Коментар


              • От: Въпрос относно закупуване на LAND ROVER Freelander

                Хубавото на старите автомобили е че евентуалните болежки вече са се проявили при предишния собственик и най-вероятно са поправени. Обикновено заминават неща като съединител, амортисьори, дребни електрически задявки (стъкла, заключване). Проблемно се води едно виско което ако му усетиш симптомите навреме и го смениш преди да е повлякло по-скъпи неща, може и да не се превърне в проблем (има живот около 100хил км ). Някъде 2001г му правят подобрение, твоят модел е на късмет. Доста собственици просто не знаят че виското е консуматив и го забелязват когато е твърде късно. Общо взето Фриландера изисква гледане и слушкане за симптоми, както и заделяне на фонд "за всеки случай". Разхода на гориво градско е към 12/100, на магистрала дръпва към 8/100. Не знам с кой двигател си, L-серията е добра и безпроблемна.

                Коментар


                • От: Въпрос относно закупуване на LAND ROVER Freelander

                  Писано е достатъчно.

                  Имаш регистрация, можеш да четеш, без ограничения.

                  „На дълго и широко", няма време.

                  За висока кола с предно задвижване, става.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                    В Тубата има доста клипчета как да пробваш виското дали е в граници. Ако е добре то и няма гадни шумове от раздатката и дифа значи всичко е наред. Провери и тампоните на диференциала/задния/.
                    Ако и другото е наред и ти харесва взимай.
                    Жена и кола на късмет.
                    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                    freelander 1,8 2001g.

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                      https://www.youtube.com/watch?v=huvPUNzhUFA
                      Ето така ли се проверява? Вдигам задната гума на крик и с ключ за гумите въртя по посока на часовниковата стрелка и ако се върти начи е в изправност или аз греша някъде? и още един въпрос когато колата е автоматик на каква степен трябва да е на D или не, мотора също трябва ли да е запален? Благодаря
                      Последно редактирано от enviro; 24-11-16, 13:30.

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                        В един сервиз наскоро ми казаха за този двигател, че проявява доста проблеми по скорости и двигател и не го препоръчват, също така е сравнително скъп за поддръжка. 2.0 DI e по-надежния и евтин за поддръжка вариант.

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                          Първоначално публикуван от enviro Преглед на мнение
                          https://www.youtube.com/watch?v=huvPUNzhUFA
                          Ето така ли се проверява? Вдигам задната гума на крик и с ключ за гумите въртя по посока на часовниковата стрелка и ако се върти начи е в изправност или аз греша някъде? и още един въпрос когато колата е автоматик на каква степен трябва да е на D или не, мотора също трябва ли да е запален? Благодаря

                          Аз съм със ръчни скорости.Ама е без значение предавката важното е да е подпряна. Вдигаш едното задно колело и се опитваш да го завъртиш трябва да успееш със усилие да го завъртиш на ръка.
                          https://www.youtube.com/watch?v=7eoVaHLrjaM
                          Нещо такова.
                          Ако не можеш лошо ако го завъртиш леко също е лошо.
                          В първия случай е спекло виското и натоварва раздатка и заден кардан.
                          Ако се върти много леко значи виското е изпуснало и няма предаване на въртящ момент към задния мост.
                          Теста се прави с лост един метър и 5 кг. тежест от 45 градуса до долу /хоризонтално/ трябва да слезе за около 20-30 сек.
                          Пробвах една рециклирана муфа за 250 лв. малко по "хлабава" е от колкото трябва но е по-добре от спекла. Като вдигнеш предното колело /което и да е/ при потегляне трябва да се опита да те "събори"от упората.
                          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                          freelander 1,8 2001g.

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                            Здравейте колеги, ще напиша първо нещо което се чете твърде често тук (нов съм, и се извинявам ако въпросът ми е на неподходящо място)
                            А ето го и него :
                            Нямам идея дали имам право да споделям обявявата, но просто първо, че съм от Варна и второ просто нямам никаква представа за какво трябва да гледам при евентуален оглед на въпросния екземпляр. Досега винаги съм карал само коли, макар и те все да са били 4х4 и автомати... Та сега се ориентирах в нещо малко по високо.
                            Ако някой колега случайно е минавал и има наблюдение... Или просто въпрос ми е на грешно място, моля пишете.
                            Благодаря предварително!!!


                            Съобщение от модератор:
                            Моля, напишете си в профила от къде сте.
                            ...ЦЪК
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-01-17, 07:42.

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                              Аз не разбрах какво ти е питането?
                              Избираш го като всеки автомобил. Само дето има едим компонет повечко, виско муфата. Вдигаш едното задно колело и се опитваш да го завъртиш. Трябва да успееш но с усилие. ако е лесно "лягаш" и гледаш има ли кардан до задния диференциал. Ако не успееш да превъртиш колелото значи ти е затегнала муфата срещу 250 лв ще тия рециклират. Ако не си гъзорък можеш да сия рециклираш сам за около 70-100 лв.
                              Аз това разбрах от въпроса ти.
                              Успех.
                              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                              freelander 1,8 2001g.

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                                Благодаря за отговора, идеята на въпроса ми беше, че съм на около 500км от колата, пък съм чувал доста "легенди" за Дупница и затова реших да попитам дали случайно някой колега не е ходил на оглед на въпросното возило. Друг е въпросът, че явно и аз съмия не знам какво искам, защото от 4 - 5 дни не спирам да се колебая между въпросната красавуца и тази мечка:
                                ............Без линкове към обяви!

                                Знам, че двете неща нямат нищо общо но за мен всяка си има своите + и ест. - ....... Затова от близо седмица чета, питам и разпитвам, стигнах до момента в който и зададох въпроса си и тук....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X