Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    Чипа къде е правен?Само да не е в БГ!
    Ако е правен в БГ какъв е проблема?
    Вижте вместо да помогнем започнаха гаданията и празните приказки. Мотора не е труден за диагностика. Освен ако не му е паднала циментацията в картера.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

      Проблема за чип тунинга,е че никой не го прави както трябва т.е качествено,защото струва скъпо.Пренаписват таблиците,вдигат малко налягането на турбината и дават газ.Колегата дано се включи с повече информация,да видим какво става с машината.Мен лично,нивото и цвета на маслото ме притеснява.

      поздрави

      Коментар


      • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

        Преди да сменяш масло направи простия тест с капка върху хартия. Сивото може да е циментация, но може и да е молибденов дисулфид от добавка сложена наскоро. Ако тестът покаже съмнения за нафта се опитай да разбереш дали колата е карана така или поне от колко време стои там. Нафтата се появява главно поради скапани О-пръстени на дюзите и рядко от по-сериозен проблем, още по-рядко на мотор след 15P, а този би трябвало да е 19P.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          Пренаписват таблиците,вдигат малко налягането на турбината и дават газ.
          Само дето това не е Фолксваген
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

            Абе вие сериозно ли го говорите това с циментацията? В картера може да има финни стружки но не и циментация. Но пък може в багажника за има торбичка с компресия за всеки случей.
            А за чипосването - ще ми се да науча как го правят в чужбина!
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Абе вие сериозно ли го говорите това с циментацията? В картера може да има финни стружки но не и циментация. Но пък може в багажника за има торбичка с компресия за всеки случей.
              А за чипосването - ще ми се да науча как го правят в чужбина!
              Ако е карана половин година с 50/50 нафта и масло, може и това да стане. Ама 100% първо ще превърти някой лагер.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                Младене, както е казано има добра новина, има и лоша новина. Добрата е, че пълни картера с нафта. Лошата е, че не се знае от кога. Да вземе собственика (новия) да си приведе нивото в норми и да си я продава на някой друг завладян от духа ...

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                  Ммммдаааа,всички които очаквах да се произнесат го направиха и съм ви благодарен за това.Явно няма да е това моята машина.До тук съм направил от 2 повредени двигателя чисто нови-единия от моя простотия,другия след покупка от добър познат.Трети мотор не ми се прави.Приключвам с тази сага.
                  А иначе за тези,които се интересуват от тази машина-собственика почти не я е карал,след като е внесена от Германия.Последния ТЮВ беше от 2006г.Хвърлил е около 4 хил.лева по фактури по нея.Продава се от около година и цената и падна от близо 17х.лв. на 15х.лв.Ако някой му се прави на майстор,мисля че ако му се извадят 10х.лв в кеш със съответните доводи за маслото и окачването-ще я даде.
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                    Здравейте,
                    не че имам Диско 2, и не е ясно дали ще събера парички да си го купя, но ме вълнува модела от 2003та година който се води фейслифт.
                    Има ли блокаж фабрично в раздатката или зависи от нещо като вариация на модела.

                    Съобщение от модератор:
                    Моля, напишете си в профила от къде сте.
                    Прочетохте ли това
                    ...ЦЪК
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-08-14, 18:53.

                    Коментар


                    • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                      Първоначално публикуван от savagebs Преглед на мнение
                      Здравейтем, не че имам диско 2 и не е ясно дали ще събера парички да си го купя, но ме вълнува модела от 2003та година който се води фейслифт има ли блокаж фабрично в раздатката или зависи от нещо като вариация на модела.
                      По принцип почти никой няма фабрично.Смея да кажа,че съм проверил всичко,което се предлага на БГ пазара и нито едно от тях няма блокаж.Дори HSE варианта няма стандартно.Това вероятно е било опция,която се поръчва допълнително.
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                        Моделът от 2004 г има фабричен блокаж!
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                          Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                          Моделът от 2004 г има фабричен блокаж!
                          Ти колко коли от 2004 провери?Аз поне 10.Нито едно нямаше,включително HSE.
                          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                          Коментар


                          • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                            Значи не са били 2004г
                            Discovery I, 300 TDI

                            Коментар


                            • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                              Голямо заблуждение ... след 2003-та блокажа в раздатката е "опция" ... т.е не се слага стандартно за модела ... та дори и през 2004-та ... това което се слага стандартно и може да обърка някой е стикера пред малкия лост - всички след 2003-та са със стикер показващ как да си включиш блокажа ... ако евентуално го има :-)
                              LR Disco II, Td5

                              Коментар


                              • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                                Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
                                Голямо заблуждение ... след 2003-та блокажа в раздатката е "опция" ... т.е не се слага стандартно за модела ... та дори и през 2004-та ... това което се слага стандартно и може да обърка някой е стикера пред малкия лост - всички след 2003-та са със стикер показващ как да си включиш блокажа ... ако евентуално го има :-)
                                Мммдааа,точно така.Всички имат табелка,ама нямат блокажи.Проверявал съм им ВИН-овете,така че са 2004.Тези дето имат блокаж(попадал съм само на една такава преди време),и лостчето на раздатката си е като на единичката -със схемичката за блокиране.
                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X